Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 72 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 1421

Thread: Uncharted 4: A Thief's End

  1. #501 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    După ce ca arată ca naiba mai e și 900p...
    http://www.eurogamer.net/articles/20...mes-per-second
    Uncharted 4's multiplayer will run at 60fps, with the resolution taking a slight hit to 900p - which contrasts with the single-player, which is hitting 1080p resolution and will be 30fps.

  2. #502 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    de ce tot vorbiti de chestii supranaturale la jocurile precedente? ca nu a fost cazul. not really. in primul joc erau niste fosti oameni afectati de mutatii genetice, in jocul al doilea gardienii aia s-au dovedit a fi tot oameni cu mutatii influentate de rasina albastra, si in al treilea djinii aia erau de fapt oameni normali dar pe care creierul drogat al lui drake ii vedea ca fiinte supranaturale.

    PS: does anyone ever enjoy just playing games anymore?

  3. #503 SP
    Member marv's Avatar
    deja nu mai e nici o surpriza ca PS4 nu se poate ridica la nivelul asteptarilor pe care cei de la Sony l-au sugerat la lansare.

  4. #504 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    huh?

  5. #505 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce aveti domle? Arata incredibil:



    whatever.....nu mai zic nimic.

  6. #506 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^ Aici parcă arată altfel, ce am văzut în conferință nu mi-a plăcut.
    Văd ca altcineva ne spune ca ar trebui să ne jucăm și să nu mai analizăm, formulat mai romantic. Păi ar fi trebuit să rămânem la generația trecută unde m-am simțit excelent și am avut jocuri exclusive extraordinare.

  7. #507 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nu am spus sa nu analizati, nu fi rautacios. la o adica am publicat si eu aici vreo doua review-uri in care am analizat fiecare virgula din jocurile respective. dar chiar nu ti se pare ca uneori exageram putin? doar uneori.

  8. #508 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Ce aveti domle? Arata incredibil...
    Nu e ma, n-auzi ca arata a "remaster". Nu mai imi bat capul nici eu, cei care au jucat inainte U mp sunt sigur ca-l vor juca si pe asta, iar cei care nu le-a placut mp de dinainte nici asta nu a sa le placa. I'm fine with that and I don't give a sh*t.
    Mi-a placut de Lazarovich cand dadea revive la ala: "You are a disgrace!", ca si inainte banter-ul din mp va fi funny as hell

  9. #509 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    nu am spus sa nu analizati, nu fi rautacios. la o adica am publicat si eu aici vreo doua review-uri in care am analizat fiecare virgula din jocurile respective. dar chiar nu ti se pare ca uneori exageram putin? doar uneori.
    Dacă îmi citești părerile vei vedea ca asta e singura în care îmi exprim nemulțumirea față de 900p, am crezut ca se poate mai mult pe un PS4, dar dacă nici ND nu poate încep să cred ca PS4 nu e atât de puternic precum a fost promovat. De 8 ori mai puternic decât un PS3 sau cum spuneau? Mai era David Cage care spunea când au lansat consola ceva de genul:
    "Acum cu PS4 singurul obstacol al unui developer este doar imaginația".

  10. #510 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar


    Acum nah, SP va fi 1080p. Eu nu spun sa ne coboram standardele. Dar nici n-as merge atat de departe incat sa spun ca dom'le PS4 nu a livrat deloc ce a promis. Daca ne uitam la lista de mai jos sunt multe jocuri care ruleaza la 1080p si chiar 1080 cu 60 fps. Sunt toate la nivelul asta? Clar nu.

    Si nu ma uit la comparatia cu xbox, ci exclusiv la jocurile de pe partea PS4.

    PS4 vs. Xbox One Native Resolutions and Framerates - Xbox One Wiki Guide - IGN

    Pana la urma, am aceeasi parere cu a lui razvy si anume: ca avem pareri diferite. Si cred ca pot exista argumente valide si pro si contra a ceea ce a oferit PS4 in raport cu ce s-a sugerat ca va oferi. La fel si in privinta acestui joc. Pe mine, exclusiv din ce-am vazut in SP, jocul m-a facut sa il astept cu nerabdare. Iar din MP momentan sunt in straight line. Nici nu ma impresioneaza in mod deosebit, nici nu mise pare ca e o mizerie sub asteptari.

  11. #511 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    dar dacă nici ND nu poate încep să cred ca PS4 nu e atât de puternic precum a fost promovat.
    Exact la asta ma refeream si eu.

    Si ca sa clarificam:
    Nu a zis nimeni ca multiplayer-ul din Uncharted 4 e o "mizerie sub asteptari".
    Nu a zis nimeni ca PS4 nu a livrat deloc ce a promis.

    Am si eu PS4 si l-am luat datorita exclusivitatilor, a comoditatii si a faptului ca mi se parea un pic mai bun decat Xbox One. Si o sa il folosesc multi ani de acum incolo.

    Tot ce am zis ca e ca PS4 nu reuseste sa se ridice la experienta promisa din punct de vedere vizual.
    Da, sunt multe jocuri in single-player care merg la 1080 cu 60 fps, dar multe altele care nu. In multiplayer e si mai rau din punctul asta de vedere, cum e si in cazul jocului de fata.

  12. #512 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    De parcă contează.
    Eu mai țin minte doar glumele, înjurăturile, un Rasko amețit de whisky sau un Koba enervant de competitiv.
    Și din câte știu grafica este importantă în single player, nu aici unde totul este foarte antrenant.

  13. #513 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Eu MP-urile astea cu "impuscaturi" le prefer cat mai simple pe partea grafica , unde-s multe detalii deja nu mai vezi inamicii de "padure"

    nu mai este mult si o sa vedem ce si cum, pana atunci vin altele

  14. #514 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Eu MP-urile astea cu "impuscaturi" le prefer cat mai simple pe partea grafica , unde-s multe detalii deja nu mai vezi inamicii de "padure"
    Asa-i? Si pe mine ma dispera. Ca-n Crysis. Atatia pomi bananieri, de nici nu mai stii daca esti pe campul de lupta sau in vacanta in Africa. Pai, am venit aicea sa ne impuscam sau suntem in safari?

  15. #515 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    In seara asta la 21:30 pe Twitch, Naughty Dog ne prezinta multiplayerul de la Uncharted 4:

    https://twitter.com/Naughty_Dog/stat...63842732449793

  16. #516 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Asa-i? Si pe mine ma dispera. Ca-n Crysis. Atatia pomi bananieri, de nici nu mai stii daca esti pe campul de lupta sau in vacanta in Africa. Pai, am venit aicea sa ne impuscam sau suntem in safari?
    Same , multi prefera lucrul asta. Uitate la succesul de la CS GO , Source , 1.6 etc. Jocurile alea arata ca un c...r dar au o paleta foarte buna de culori si vezi exact unde tragi , grafica fancy sa ramana in SP.

  17. #517 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Din ce am vazut pe twitch, imi place. La capitolul grafica, exceleaza, o paleta de culori foarte placuta, iluminarea e de nota 10. Personajele arata foarte bine si se misca fluid. O diferenta foarte mare intre colectia remasterizata si prezentarea beta-ului de pe twitch. Customizarea personajelor, foarte diversa, asa cum ne am obisnuit. In ceea ce priveste acele perkuri supranaturale, nu mi se pare ca ar produce un anumit dezavantaj, "El Dorado", pare sa fie cel care va incurca intr un fel jucatorii, insa la un nivel foarte scazut.

    Cel mai mult mi a placut "Djinul", cu ajutorul caruia poti sa te teleportezi pe o raza de cativa metri, and it looks cool. Celelalte nu mi s au parut inovatoare, sunt slabe sanse sa le folosesc; unul dintre ele iti arata unde sunt inamicii pe harta, dupa ce introduci un sceptru in pamant, insa acesta poate fi distrus, si o grenada care incetineste miscarile jucatorului, daca este prins in raza sa de actiune. Daca nu ma insel, mai erau inca doua, unul care te ajuta sa i readuci la viata pe "camarazi", iar celalalt nu mi l amintesc, m am uitat in graba.

    Un lucru nou, e faptul ca poti sa ai un side kick, care te va ajuta, cu health, ammo, cover fire etc. Si un brute, care rade tot, si are o viata destul de indelungata, in comparatie cu ceilalti. Side kick-ul mi se pare ca un avantaj nemeritat pentru jucator, insa ramane de vazut cat de mult influenteaza.

    Ce nu mi a placut, este "revive-ul", jocul e mult prea fast paced, pentru asa ceva, nu isi are locul, incetineste jocul. In TLou, se potrivea, aici insa, nu. Inca un lucru pe care il detest in orice mp care exista, "claymores", sau "mines" (tot un drac) cum sunt numite in U4; dar nu e dracul asa de negru, si aceasta emana o lumina rosie foarte puternica, care este usor de observat, puteau insa, sa ne lipseasca de acestea.

    De abia astept sa inceapa beta-ul, dar din ce am vazut sunt super multumit, a breath of fresh air

  18. #518 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au anuntat cand incepe Beta-ul ? Daca gaseste cineva inregistrarea de aseara sa puna plz link aici.

  19. #519 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pe 4-5 Decembrie si se termina pe 13 Decembrie. Din cate stiu sunt inregistrati numai cei care au cumparat Uncharted : The Nathan Drake Collection.

  20. #520 SP
    Senior Member Zero's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 72 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 12:58
  2. Uncharted 4 se numeste A Thief's End By paunstefan in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 13-06-2014, 09:09
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:56
  4. End of Eternity Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 15-04-2009, 07:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts