Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 64

Thread: Carduri valorice PSN UK/US

  1. #1 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

    Carduri valorice PSN UK/US

    Avand in vedere obligativitatea abonamentului PS+ pentru conectarea la multiplayer si alte facilitati, cred ca ar fi oportun sa avem un thread unde sa postam cele mai simple si avantajoase modalitati de a cumpara carduri valorice.
    Stiu ca sunt o gramada de siteuri care vand asemenea produse, insa pana acum nu am gasit unul care sa ma satisfaca din punct de vedere al sigurantei ca primesc codul in timp util. O vreme am folosit cheapxboxlivecodes.com pana mi-am luat o teapa de toata frumusetea si mi-au blocat vreo 700 de ron timp de 2 saptamani.
    Va rog postati aici linkuri cu siteuri care promoveaza cardurile valorice, modalitati de plata(card romanesc, paypal etc.) si poate cateva cuvinte prin care sa descrieti experienta pe care ati avut-o cu siteul respectiv.
    Totodata, m-ar interesa si daca avem posibilitatea sa cumparam din magazine romanesti gen Altex, Domo, Flanco etc. carduri valorice UK.
    Attached Images Attached Images psncards_screenshot_uk.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    cdkeys.com - preturi foarte bune + livrarea instant a codului.

  3. #3 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Altex.ro - ceva mai scumpe dar ai siguranta. Un minus ar fi ca vin fizic prin curier si trebuie sa astepti 24 de ore

  4. #4 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    cdkeys.com, livrare în câteva secunde, plata PayPal și preturile f bune (3-5 lire mai ieftin la carduri de 25 și 35)

  5. #5 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Am vazut si la Mediagalaxy. Mai scumpe dar sunt o optiune pentru cei care se tem sa plateasca online sau nu pot.

  6. #6 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    eu am inceput recent sa iau (doar pe US) de pe amazon.com. de fiecare data am primit codul in momentul in care am confirmat plata in amazon.
    pentru UK apelez la robert dinu (allromedia), dar acolo s-a intamplat sa platesc dimineata si sa primesc codul abia seara.

  7. #7 SP
    Member blondutzu's Avatar
    hmm cum ai luat de pe amazon? nu merge cu paypal sau card romanesc

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.amazon.com/gp/aw/d/B004RM...7570660&sr=8-1
    Eu am luat, card de Romania , adresa de US.
    Atentie, doar codurile digital se pot achiziţiona asa!

  9. #9 SP
    Member lilmonkey's Avatar
    confirm, am luat prin metoda mentionata de Dant3 - adresa de us (vedeti sa alegeti un stat unde sunt taxele 0, nu mai stiu care sunt exact), card BRD in EUR, si cam aia e.
    partea buna e ca pe langa coduri pre-pay iti poti lua si jocuri digitale de pe amazon.com acum, in acelasi fel.

  10. #10 SP
    Member blondutzu's Avatar
    am facut si eu comanda si momentan in order details imi scrie
    Sorry, processing of this order is taking longer than expected
    • This order may take up to 4 hours to process but usually will take less than an hour
    • Please do not re-order this item
    • Once your order is complete, you can download your purchase here. We will also send the download link to your e-mail address
    • For more information, contact us

    sper sa mearga pana la urma, am luat doua gift card de 50$

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Funcţionează, asa mi-a apărut si mie la prima comanda

  12. #12 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Electronicfirst.com am cumparat 80 de lire la pret de 70 .

  13. #13 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Electronicfirst.com si Cheapxboxlivecodes.com sunt aceeasi companie, acum vreun an si site-urile erau identice, erau diferite doar bannerele cu titlul.

  14. #14 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    $50 PlayStation Store Gift Card - PS3/ PS4/ PS Vita [Digital Code]:Amazon:Video Games
    Eu am luat, card de Romania , adresa de US.
    Atentie, doar codurile digital se pot achiziţiona asa!
    Sustin si eu cele zise de Dant3,BTW folositi o adresa de hotel din Ohio pentru taxe $0.

    Acum 1-2 saptamani a aparut si pe UK card digital PSN,insa nu stiu daca merge cu card de RO.

  15. #15 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am facut un test si am cumparat un card de 25 lire de la cdkeys.com. Cred ca voi apela in continuare la ei, am primit mailul in cateva secunde dupa ce am efectuat plata.

  16. #16 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Userul Nemmo, am foat la banca am depus bani in cont, nici nu am apucat sa ajung acasa si deja aveam un sms cu codul.
    Ps: ma si ajutata sa-mi fac contul de uk.

  17. #17 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by mentorica View Post
    Electronicfirst.com am cumparat 80 de lire la pret de 70 .


    De aici am luat si eu PS Plus UK cu 34,99 , am primit codul in 1,5 ore. Au plata si prin PayPal , personal am facut plata cu card de Romania prin Skrill. Din cate am vazut , codul il trimit in 15 min , la mine au intarziat pt ca e prima tranzactie facuta cu ei (cel putin asa mi s-a spus).

  18. #18 SP
    Junior Member extasy's Avatar
    Salut. Vreau sa cumpar de la electronicfirst.com PS Plus Uk, am vazut ca baietii vand si psn cards, e vreo diferenta intre ele? E prima data cand cumpar asa ceva si n-am nicio experienta cu psn-ul .
    Am vazut ca PS Plus Usa e mai ieftin decat Uk, care ar merita mai mult?

  19. #19 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Ai aici mai multe informatii:
    http://www.consolegames.ro/forum/f15...ml#post1009716


    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    PS+ card iti activeaza abonament la PS+. PSN card iti incarca walletul cu bani pentru a putea cumpara orice din store.
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    ..., ca oferte... cel mai bine intri la fiecare si vezi care sunt diferentele. Apoi te decizi.
    Si mai conteaza pe ce zona iti cumperi de obicei jocurile (la PLUS mai gasesti si DLC-uri discountate din cand in cand)

    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Avem pe Wikipedia lista tuturor jocurilor care au fost in "Your Instant Game Collection":
    Instant Game Collection - Wikipedia, the free encyclopedia

  20. #20 SP
    Member luciteck's Avatar
    gamepointsnow.co.uk Am luat de la ei xbox live, ms points si mai nou ps plus. De fiecare data codul a fost livrat instant. Recomand

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts