Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: Jocuri clasice PS3 portate pe PS4

  1. #21 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Eu nu mai vreau nimic din ce am avut pe generatia trecuta, ce naiba, vreau chestii noi.
    Nici eu. Am jucat tot ce am vrut sa joc.

  2. #22 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Si tocmai d-asta trebuie sa le taiam si altora pofta, nu? Nu ne place noua, sa nu se faca. Multi vor fi la prima consola din viata lor, normal ca le plang ochii dupa un GOW, TLOU si alte cele. Lasa-i si pe ei sa experimenteze niste jocuri foarte bune. Nu ne obliga nimeni sa le cumparam. O sa ziceti ca de fapt studiourile ar trebuie sa priveasca inainte, IP-uri noi si new installments pe IP-urile vechie pentru ca asa se pierd bani si timp pentru development, dar nu este asa. Se pot face mai multe lucruri in paralel, ideea de baza e sa isi doreasca sa faca asta.

  3. #23 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Si tocmai d-asta trebuie sa le taiam si altora pofta, nu? Nu ne place noua, sa nu se faca. Multi vor fi la prima consola din viata lor, normal ca le plang ochii dupa un GOW, TLOU si alte cele. Lasa-i si pe ei sa experimenteze niste jocuri foarte bune. Nu ne obliga nimeni sa le cumparam. O sa ziceti ca de fapt studiourile ar trebuie sa priveasca inainte, IP-uri noi si new installments pe IP-urile vechie pentru ca asa se pierd bani si timp pentru development, dar nu este asa. Se pot face mai multe lucruri in paralel, ideea de baza e sa isi doreasca sa faca asta.
    Nu te superi, cui i-am taiat eu pofta? In ce fel? Iti dai seama ca nu are niciun fel de sens ce spui?
    Te-ai exprimat exact ca si cum cei care nu dau doi bani pe remake-uri sunt responsabili pentru acestea. Ce sa spun, regret din inima ca nu imi pasa de titlurile vechi. Nu am spus sa nu le refaca. Ce crezi, ca am vreo dileala cronica si stramb din nas la fiecare remake? Pur si simplu, nu ma intereseaza. Nici nu ma opun ideii, dar nici nu o sustin. Si sa iti spun si de ce.
    Eu unul mai am de terminat Arkham Origins pe PS3, dupa care nu mai am nimic pe generatia trecuta. Am si un PS4 si in momentul asta, putine titluri ma atrag. Caut Infamous, astept Watch Dogs, noul Batman, Witcher 3 etc. Astept cu maxim interes sa vad ce se intampla si la E3. Dar daca titlurile noi intarzie, iar intre timp apare The Last Of Us pe PS4, refac astia toata colectia la God Of War, trilogia Mass Effect, editie cu ambele jocuri Metro (etc.) jucaria aia o sa cam adune praf. Idee care nu ma incanta.

    Multi vor fi la prima consola? Welcome aboard. In cazul asta, eu zic sa porteze toata generatia trecuta pe cea actuala ca sa stim o treaba. Si cum adica "Lasa-i sa experimenteze niste jocuri foarte bune"? Vointa mea decide cine si cum se joaca? Fac eu remake-urile? Ii strang de gat pe jucatorii de ciorbe reincalzite? Ca nu inteleg.

    Am notat, sa stiu data viitoare : daca parerea mea e contrara celei majoritare, am obligatia de a tacea. Altminteri, voi fi declarat responsabil pentru lucruri cu care nu am niciun fel de legatura.

  4. #24 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu am zis ca este vina ta. Nu exista fraza in ce am scris eu care sa indice acest lucru. Ce ai bolduit tu cu rosu nu are nicio legatura. Este vorba de o mentalitate egoista: nu vrem noi, n-are rost pentru ceilalti. Daca vrei sa extrapolezi de amorul artei intr-o zi de Duminica, atunci e treaba ta. Evident ca nu ai cu ce sa influentezi remake-urile, drept dovada fiind faptul ca unele au fost deja anuntate. Experienta ta cu PS3/PS4 nu este aceeasi cu a celorlalti. Tu astepti titluri noi, altii vor si titluri noi si titluri vechi. Asta e frumusetea vietii, ca nu gandim toti la fel.

    Nu stiu daca era sarcasm cand ai zis sa porteze toata colectia de jocuri de pe generatia veche pe generatia curenta. Nu ar fi o idee rea pentru cine vrea remake-uri HD. Din nou, nu vad de ce trebuie sa te deranjeze chestia asta, pentru ca este evident ca esti deranjat. Topicul se numeste "Jocuri clasice PS3 portate pe PS4". Lumea vorbeste aici despre ce jocuri ar vrea ei sa vada pe noua lor consola. Tu vii aici si spui ca nu te intereseaza nimic, ai jucat tot, restul este neinteresant. Asta ori e trolling, ori este rea vointa. Daca nu esti interesat deloc de subiect, poti sa eviti thread-ul. Faptul ca nu postezi este un semn ca nu este lucru pe care il sustii. Esti total offtopic, nu crezi?

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Intreb si eu, nu era mai simplu sa fi fost consolele backward compatible asa cum au fost pana acum? Alea sunt vrajeli cu arhitecturi diferite si bla bla, se mai punea un emulator software sau un cip micut care ii costa nimic si era gata. Pe bune acum, daca imi dadeau o reducere la un upgrade, sau ofereau un buy-back, sau orice alta varianta, era altceva. Asa ei isi scot banii de prea multe ori pe acelasi lucru. Ei vand acelasi lucru de mai multe ori, cerand pret full de fiecare data. Nu mi se pare normal.

    Pana la urma e vina noastra, ca noi le cumparam, noua ne plac, ei vad ca le merge si tot asta ne servesc. Noi ii incurajam sa fie lenesi si sa nu produca nimic nou, si ii incurajam cu jocurile astea. Ia nu le cumparati cand apar, luati-le si voi cand ajung la 10EUR bucata.

  6. #26 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Sunt total de acord cu tine, trebuiau sa fie backwards compatible, ar fi fost mult mai usor pentru gameri si nu ar fi ceva greu de facut. Din pacate nu traim intr-o lume perfecta. Sony si Microsoft, ca toate celelalte companii monstru, nu au ajuns sa stea atat de multi ani pe piata fiind niste buni samariteni. Sunt dupa bani din secunda 1. Ca reusesc sa ne mai inchida noua gura cu niste chestii aruncate pe ici pe colo, asta e alta poveste. Nici eu nu sustin full price pentru astfel de jocuri, si tocmai de aceea as vota cu portofelul, dupa cum ai spus si tu. Ma gandesc ca daca ai stat atat fara sa joci un anumit joc, mai poti sta 6 luni pana ajunge la un pret decent si in conformitate cu realitatea. Asta e cea mai buna solutie. Ori nu le cumperi ca sa "make a statement", ori le cumperi la pret scazut. Tot ce vreau sa spun este ca este binevenita posibilitatea de a putea juca si jocuri vechi pe care le-ai ratat, cu un bonus care este grafica evoluata.

  7. #27 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu am zis ca este vina ta. Nu exista fraza in ce am scris eu care sa indice acest lucru. Ce ai bolduit tu cu rosu nu are nicio legatura. Este vorba de o mentalitate egoista: nu vrem noi, n-are rost pentru ceilalti. Daca vrei sa extrapolezi de amorul artei intr-o zi de Duminica, atunci e treaba ta. Evident ca nu ai cu ce sa influentezi remake-urile, drept dovada fiind faptul ca unele au fost deja anuntate. Experienta ta cu PS3/PS4 nu este aceeasi cu a celorlalti. Tu astepti titluri noi, altii vor si titluri noi si titluri vechi. Asta e frumusetea vietii, ca nu gandim toti la fel.

    Nu stiu daca era sarcasm cand ai zis sa porteze toata colectia de jocuri de pe generatia veche pe generatia curenta. Nu ar fi o idee rea pentru cine vrea remake-uri HD. Din nou, nu vad de ce trebuie sa te deranjeze chestia asta, pentru ca este evident ca esti deranjat. Topicul se numeste "Jocuri clasice PS3 portate pe PS4". Lumea vorbeste aici despre ce jocuri ar vrea ei sa vada pe noua lor consola. Tu vii aici si spui ca nu te intereseaza nimic, ai jucat tot, restul este neinteresant. Asta ori e trolling, ori este rea vointa. Daca nu esti interesat deloc de subiect, poti sa eviti thread-ul. Faptul ca nu postezi este un semn ca nu este lucru pe care il sustii. Esti total offtopic, nu crezi?

    Vorbesc aici de exprimarea extrem de stangace din primul tau post si interpretarea ta aberanta a doua propozitii. In primul post al thread-ului se cer pareri pro si contra. Exact cum am scris si mai sus, sunt contra in masura in care apar 20 de remake-uri pe an si 5 IP-uri noi. Atunci e o mare problema. Si vad ca momentan lucrurile in acea directie se indreapta. Se zvoneste remasterizarea a zeci de titluri de pe generatia anterioara (am dat si exemple), in conditiile in care cu titlurile noi, mai subtirel. Ori eu nu pentru asta mi-am cumparat consola. Sigur, sa ne intelegem, apar o gramada de joculete pe PSN, facute de studiouri mai mici, unele incredibil de bune, deci nu pot spune ca nu exista continut. Dar blockbuster-urile sunt intr-un numar infim. Aparent, nu-i bai. Lumea vrea si cumpara remake-uri, insa mie nu mi se pare o afacere buna ca developer-ul sa vanda acelasi produs la infinit pe sistemu' "Same thing, different package." Iar legat de ce ai spus aici - din nou, "egoismul" meu (care e de fapt lipsa de interes pana in momentul in care vad mai multe jocuri vechi pe generatia actuala decat noutati) nu impiedica pe nimeni sa experimenteze niste jocuri foarte bune.


    Si ca sa fiu on-topic (din moment ce pana acum am fost total offtopic), dintre toate jocurile din generatia anterioara, singurul pe care l-as cumpara (din nou) la pret intreg ar fi GTA V. As astepta niste continut suplimentar sau ceva care sa justifice cei 60$, dar as cumpara varianta de PS4 in primul minut.

  8. #28 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Repet, nu am arat cu degetul pe nimeni si nu sunt absurd sa nu inteleg ca oamenii care sunt impotriva acestui trend nu au nicio vina/aport cand vine vorba de remake-uri. Vorbeam doar de gandire. In conditiile in care remake-urile vor fi mai multe decat jocurile noi, da, va fi o problema, dar nu acum. Consola nu are nici un an de la lansare. Daca peste 1 an 1 an jumate proportiile vor fi aceleasi, atunci putem sa ne pune semne de intrebare si sa fim suparati. Nu cred ca se astepta nimeni care si-a cumparat consola day 1 sa fie invadat de jocuri noi. Asta e un risc asumat. Asadar, let's give them the benefit of the doubt si sa credem in motto-ul lor, Greatness awaits.

  9. #29 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Intreb si eu, nu era mai simplu sa fi fost consolele backward compatible asa cum au fost pana acum? Alea sunt vrajeli cu arhitecturi diferite si bla bla, se mai punea un emulator software sau un cip micut care ii costa nimic si era gata. Pe bune acum, daca imi dadeau o reducere la un upgrade, sau ofereau un buy-back, sau orice alta varianta, era altceva. Asa ei isi scot banii de prea multe ori pe acelasi lucru. Ei vand acelasi lucru de mai multe ori, cerand pret full de fiecare data. Nu mi se pare normal.

    Pana la urma e vina noastra, ca noi le cumparam, noua ne plac, ei vad ca le merge si tot asta ne servesc. Noi ii incurajam sa fie lenesi si sa nu produca nimic nou, si ii incurajam cu jocurile astea. Ia nu le cumparati cand apar, luati-le si voi cand ajung la 10EUR bucata.
    PlayStation Now

  10. #30 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Inca un joc pe care nu am apucat sa il joc pe PS3, asa ca il voi cumpara cu mare placere
    The Walking Dead o sa includa ambele sezoane, btw.

    The Walking Dead and the Wolf among us coming to PS4
    Attached Images Attached Images twd.jpg

  11. #31 SP
    Banned flavi_us's Avatar

  12. #32 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Seria God of War ar fi genial sa le porteze si Dange's Inferno mai ... un classic tekken 3 si crash bandicot

  13. #33 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #34 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Adica exista vreo sansa, fie ea si minuscula, sa vedem si Red Dead Redemption pe PS4?!?!?!

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa fie toate da-le dracu'

  16. #36 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Le ridic statuie celor de la R* daca fac si remake-ul asta E un joc care merita din plin grafica next-gen. Plus ca ar continua si multiplayer-ul.

  17. #37 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    O sa porteze toata generatia de jocuri de ps3 pe ps4 si nici nu a aparut de un an consola.

  18. #38 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu astept PS5 pt. jocurile PS4 re re re re...edition.
    Eu înțeleg multe dar deja toată chestia asta îmi provoacă scârbă.

  19. #39 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Give it a year, it will blow over. E exagerat intr-adevar, mai ales pentru cei care le-au jucat deja, dar o sa apara si jocuri noi. Eu am avut noroc pana acum, Tomb Raider n-am jucat, Sleeping Dogs n-am jucat, The Walking Dead n-am jucat, Max Payne 3 doar l-am cumpar dar nu l-am jucat, Journey n-am jucat and so on... Singurul pe care l-am jucat e "The last of us" dar am fost mai mult decat bucuros pentru remake.

  20. #40 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu astept PS5 pt. jocurile PS4 re re re re...edition.
    Eu înțeleg multe dar deja toată chestia asta îmi provoacă scârbă.
    Si eu sunt de aceeasi parere, in loc sa apara librarii noi de jocuri, toate lumea porteaza vechituri, le pune fundita si le vinde la pret de noi ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-04-2015, 18:41
  2. Cinci jocuri erotice clasice lovesc PSP-ul By weriwulf in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 06-08-2009, 10:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts