Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 74 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #581 SP
    Member nire's Avatar
    Iesi din catedrala unde ai batut o pe Amelia si faci stanga. Mergi pe acolo cu grija si pana la "capat" si ajungi in zona unde e The One Reborn.

  2. #582 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nicio problema, era doar o gluma nicidecum un apropo, oricum si eu imi doream sa il fac singur si s-a dovedit ca pana intr-un final am reusit (satisfactie 100%)


  3. #583 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Nicio problema, era doar o gluma nicidecum un apropo, oricum si eu imi doream sa il fac singur si s-a dovedit ca pana intr-un final am reusit (satisfactie 100%)

    Cel mai bine copiezi salvarea pe un stick, in caz ca ratezi ceva incarci salvarea.

  4. #584 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am urcat cateva imagini aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1238383. Voi ce spuneti, arata rau jocul?

  5. #585 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Would you just LOOK at it?

    Attached Images Attached Images blood2.jpg

  6. #586 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Nicio problema, era doar o gluma nicidecum un apropo, oricum si eu imi doream sa il fac singur si s-a dovedit ca pana intr-un final am reusit (satisfactie 100%)

    Pe gagica disparuta din Cathedral o gasesti mai jos, in spate in catacombele catedralei. De acolo vei lua inca un cordon. Cred ca sunt destul de criptic nu? Fa asta inainte sa vb cu NPC-ul din Hunter's Dream, si imediat dupa, copie salvarea jocului in cloud sau pe un stick.

  7. #587 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    M-am jucat azi de dimineata aprox. 30 minute, am murit de 5 ori si l-am inchis. Acum am intrat iar in el si m-am trezit intr-un fel de inchisoare, unde gasesc doar o tipa care plange in continuu. Cum naiba ies de acolo? Nu sunt decat doua incaperi...

  8. #588 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca te-au luat cei cu sacii... ai 2 iesiri din zona respectiva. Una mai complicata (printr-o spartura de zid la un nivel deasupra) - printre 2 indivizi cu saci si o caruta de mobs (pe mobi ii poti killari usor, la tipii cu sacii e mai greu). Si a doua mai simpla... urci scarile si ai acolo lampa. Zona e foarte buna pt. farming, dar depinde foarte mult ce level esti. Cred ca sub level 50-60 e cam complicat pe-acolo.

    ---------- Post added 03-04-2015 at 16:48 ----------

    P.S. Iti recomand ca pentru tipii cu sacii sa folosesti sabia lui Ludwig, in forma extinsa (in caz ca o ai). Am observat ca e una din putinele arme care le poate intrerupe animatiile de atac ale uratilor cu saci. Stiu, e lenta ca naiba si consuma stamina in draci... dar merge. Lots of bullets also helps.

  9. #589 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Nu am sabia lui Ludwig, cred ca am trecut pe langa ea...

    Sunt level 29 si ma fac praf aia

  10. #590 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Atunci baga viteza in sus pe scari... pe langa toti mobsii... pana ajungi la lampa. Sau foloseste cu incredere item-ul acela de hunter, care te teleporteaza la lampa. Zona respectiva la lvl 29 e criminala... vorba aceea, indivizii cu sacii (azi noapte radeam de ei si spuneam ca "Vine mosu si-ti aduce jucarii" - pacat ca-ti da cu ele in cap ) la level 60 iti dau o bucata de-ti iau 75% din viata...

    ---------- Post added 03-04-2015 at 16:56 ----------

    P.S. Eu am mai descoperit (pe la lvl 40-50) o modalitate prin care ii killaream relativ usor (dar iti trebuie multa rabdare si noroc). Ii atragi in zone unde sunt fie parapeti, fie scari sau obiecte prin care ei incearca sa te atace... te dai un pic in spate suficient cat sa nu te atinga. Te apropii, lovesti... dai in spate... si repeat. Cum ei nu pot trece prin obiectele respective (si de obicei sunt prosti si nu le ocoloesc), ai sanse sa-i pacalesti asa. Eu am facut asta pentru ca indivizii respectiv dau acele twin shard-uri ca drops... necesare pt. upgrade la +6 pe arma.

  11. #591 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pfff, la jocul asta pare ca daca nu ai ceva experienta traba mai intai sa-ti faca cineva instructajul.
    Din perspectiva mea sper sa nu devina o moda nivelul de dificultate ridicat prin jocuri.

  12. #592 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Au trecut 6 ani de la primul joc Souls, si nu a devenit o moda gradul ridicat de dificultate, mai degraba e "do this, do that, congrats, you've finished the game "

  13. #593 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bloodborne remains without a doubt one of the more challenging games out there, but some players have even found ways to make the game even more difficult than its developers intended.

  14. #594 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Would you just LOOK at it?
    Maine e luna "sangerie"

  15. #595 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    gataaaaaaaaaa. f**king mother**king game!


  16. #596 SP
    Member rockybt18's Avatar
    L-am terminat si eu. Mi-a mai rămas doar un trofeu si il platinez. Cel cu final boss din chalice dungeon îmi scoate peri albi. Poate peste 2-3 zile ma mai calmez, iau o cutie de sedative lângă mine si poate il dau gata.
    PS: faceți backup la save înainte de ultimul boss, e pacat sa nu luați cele 3 trofee gold.
    Mare atenție si la cel cu armele. Nu primiti ultima arma in NG+ decât daca dați refuse la oferta finala.

  17. #597 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Exact asta mi-a terminat si mie nervii pana acum 5 minute. Inca mai tremur.
    Attached Images Attached Images 11128704_10203287975515177_8955713266723293151_n.jpg

  18. #598 SP
    Junior Member Derek24's Avatar
    Bah' dar bun Gerham asta...Pt vârstă lui

  19. #599 SP
    Junior Member Monex's Avatar

  20. #600 SP
    Member Wagram's Avatar
    Mie mi s-a părut mai scurt decât DS 1 şi DS 2. Chalice Dungeons oferă o oarecare rejucabilitate şi sunt interesante la început, dar m-am plictisit repede de ele. Mă aşteptam să fie şi altceva decât doar aceleaşi hrube cu unele diferenţe, credeam că o să văd în ele şi remodelări ale zonelor din Yarnham, Hemwick, Cainhurst, Forbidden Woods etc. Asta e singura mea dezamăgire, dar, din păcate, nu e neglijabilă.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 74 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts