Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 37 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast
Results 301 to 320 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #301 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    De asta se duce incet dracului acest forum, ca ne certam din orice rahat.

  2. #302 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar

  3. #303 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Atreus e nume grecesc. Intr-un univers axat pe mitologia nordica vine ca nuca-n perete, din pct meu de vedere.
    Pai e copilul lui Kratos, normal ca are nume grecesc...

  4. #304 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    Pai e copilul lui Kratos, normal ca are nume grecesc...
    SSM puteau sa-i puna alt nume? Nu stiu, intreb si eu. Daca eu sunt roman, copilul meu tre' sa aiba automat nume romanesc?

    Dupa cum a spus si Encman, sunt convins ca la un moment dat, Kratos va preda stafeta si in situatia asta era ok ca succesorul sau sa se identifice cu lumea in care este. Nu imi plac lucrurile neconcordante; Kratos a functionat bine in universul grecesc pt ca era de-acolo. E ca si cum ai pune un astronaut in Witcher 3 ca personaj alternativ lui Geralt, n-are legatura.

    Nu e vorba de fixatie, dar am o nemultumire fata de un joc si daca nu pot sa mi-o exprim pe forum, intr-un topic dedicat jocului, unde sa o fac? Sau in topicul asta tre' sa fie doar laude si omagii?

    Eu nu ma cert cu nimeni, dar vad ca sunt altii care nu suporta ca jocul lor preferat (pe care nici nu l-au jucat macar) sa fie un pic terfelit atunci cand e cazul. Am zis in nenumarate randuri ca-l voi cumpara si il voi juca... sper sa imi placa, nu vad unde e problema daca am o opinie.

  5. #305 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ok, n-ai o fixatie La naiba, trebuia sa-l cheme Kratosson.

    Nu inseamna ca daca esti roman copilul tau are automat nume romanesc, dar șansele sa aibă sunt foarte mari. Pana mea, ne legam de cele mai mici rahaturi ca de obicei pe acest minunat forum. Din partea mea sa-l cheme Guță magnificul de la Clejani ca de aia nu mai pot eu face combo-uri cu toporu'. Poate cine stie, ideea povestii va fi ca e văzut ca un intrus in lumea aceea si atunci si numele diferit se va potrivi.

  6. #306 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Fratica, voi nici n-ati jucat jocul si va dati in cap ca de ce il cheama pe ala asa.
    You know, poate exista un MOTIV bine intemeiat in POVESTEA jocului? Geezas.

  7. #307 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Bine că vă luați de chestii minore, cum ar fi numele copilului, dar nu scrie nimeni că jocul este GOLD.

  8. #308 SP
    495
    Member 495's Avatar
    https://www.rollingstone.com/glixel/...-bliss-w518039

    4 difficulty settings including one called "GIVE ME GOD OF WAR"
    And that fourth, hardest setting isn’t simply an algorithmic increase in difficulty, God of War creative director Cory Barlog says. “We did a ton of stuff to make it a genuine challenge, not a cynical increase. Enemies are all changed up. We changed the attack patterns of things; it’s hugely different.”
    While Atreus isn’t simply a child to protect in the game, he’s also not a full-fledged warrior. Instead, he’s a deliberately awkward helper. He can, for instance, shoot arrows at your enemy to distract them from you. He can be sent on tasks to help solve puzzles, but sometimes gets distracted and needs cajoling to move along. He can become overwhelmed and in need of your immediate assistance as well.
    But as you play, it’s obvious that his company doesn’t just help you through puzzles and fights, but also seems to be helping Kratos find within him the humanity he so long ago lost.

  9. #309 SP
    Member Mishy's Avatar
    Campania e undeva intre 25-35 de ore, comparat cu celelalte titluri din serie e enorm de mult.

  10. #310 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca intr-adevar au schimbat inteligentul artificial pe dificultatile mai mari il cumpar day one, fara discutii. Chiar eram satul de "brutal difficulty" in care programatorii puturosi doar maresc viata si damage-ul inamicilor.

  11. #311 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  12. #312 SP
    Banned wd87's Avatar
    Quote Originally Posted by Smara View Post
    Pentru mine singurul regret este ca au renuntat la blades of chaos ....in rest, abia il astept

  13. #313 SP
    Member toto's Avatar
    Pe mine doi producatori de jocuri nu m-au dezamagit niciodata , NAUGHTY DOG si SANTA MONICA STUDIO.
    Precomanda e facuta , sa vina jocul .

  14. #314 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Pe mine doi producatori de jocuri nu m-au dezamagit niciodata , NAUGHTY DOG si SANTA MONICA STUDIO.
    Precomanda e facuta , sa vina jocul .
    Inseamna ca n-ai jucat Jak 2.

    Cu SSM iti dau dreptate pana acum. Sper ca toporul sa nu fie singura arma, iar ultima dificultate sa nu fie dupa cum zicea si Espiritus, mai mult HP si DMG.

  15. #315 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Nu cred ca toporul va fi singura arma. Poate o sa aibe Kratos o "intalnire" cu Thor si ii ia ciocanul (Mjolnir). Ambele arme au abilitatea de a reveni la tine dupa ce le arunci.
    P.S. Mjolnir si-a facut deja aparitia in God of War Ascension multiplayer
    Attached Images Attached Images gowa-mjolnirhammer.jpg

  16. #316 SP
    Member toto's Avatar
    Eu cred ca sub bandajele de la mana o sa fie ceva surprize ,avand in vedere ca intr-un trailer am vazut ca aveau (bandajele) tendinta sa se desprinda de la mana ; poate blades of chaos

  17. #317 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    Pe mine doi producatori de jocuri nu m-au dezamagit niciodata , NAUGHTY DOG si SANTA MONICA STUDIO.
    Precomanda e facuta , sa vina jocul .
    N-ai jucat The Order?
    Bine, nu e neaparat dezamagitor, mie mi-a placut, dar am vazut multi care au ramas cu ochii-n soare.

  18. #318 SP
    Member clovnusor's Avatar
    The order e facut de Ready at dawn. SCE doar au ajutat. Nu se pune.

    In schimb seria Jak and Daxter e atroce. Pentru cine a jucat macar Jak 2 si 3, stie despre ce vbesc. Nici Uncharted-urile nu sunt vreun etalon de gameplay, cel putin nu pana la 3, dar ma rog, asta e alta discutie.

  19. #319 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Daca mai sunt oameni ca mine, pt care asta va fi primul joc god of war, le recomand acest clip.


  20. #320 SP
    Member toto's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 37 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts