Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 39

Thread: PS4 vertical vs. orizontal, DS4

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    PS4 vertical vs. orizontal, DS4

    Am un prieten care si-a cumparat o consola PS4. El vrea sa își cumpere si un "vertical stand" sau cum naiba ne numește Am câteva întrebări:

    1.Cum credeți ca este mai ok. Stiu ca s-a discutat si pe alt topic dar nu mai găsesc postarile.

    2. Ar trebui sa își cumpere si acele ciupercute pt DS4?

    3. Stiu ca cei care isi țin PS4 orizontal au cumparat niște piciorușe In Romania se găsesc?

    Mulțumesc anticipat!

  2. #2 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu sunt pt orizontal + picioruse.

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Da, am ciupercuţe la DS4, consola o ţin pe orizontală, am pus acele semisfere, sorbothane, cumpărate de pe amazon uk, vin 8 la punguta, am folosit 4 eu iar celelalte le-am vândut pe vorum.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am scris ce spui tu dar nu găsesc, dacă știți ceva din România va rog

  5. #5 SP
    Member micul_'s Avatar
    Eu tot pe orizontal o țin. Nu i-am luat piciorușe. O acopăr mereu în husa aceea cu care a venit în cutie atunci când nu mă joc la ea.

  6. #6 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Scuze, am greşit eu denumirea, am modificat acum.

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar ai scris gresit , am intrat pe topicul tau si le-am gasit, cred ca ajung la vreo 20£, prea scumpe, părerea mea.

    PS Sorbothane

    PPS hmmm This product contains plasticizer and may cause discoloration to surfaces.

  8. #8 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Păi cine se uită sub ea, voi chiar vă aşteptaţi să fie ca în prima zi, suprafaţa acea lucioasă se zgarie ft. uşor, eu am un nepot prin preajmă şi nu ţin aşa mult la aspect.

    Nu e chiar 20 eu, jumate le vinde, dă pe o consolă 1500 de lei şi ţi se pare mult 50 de lei.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, mi se pare mult 100 de lei pe niste amortizoare, 30 de lei pe ciupercute, 100 de lei un vertical stand. Nu mai bine isi făceau astia de la Sony treaba asa cum ar trebui? De ex eu nu am artificii la PS3 si cu banii aia mi-as lua un an de PS Plus. Nu e vorba ca dupa ce dai 1600 de lei nu mai ai bani de picioruse si ciupercute, eu as da banii pe ceva ce mi-ar trebui obligatoriu. Dar va intreb pt ca mi se pare normal sa aud mai multe pareri si sa-i arat omului ce spun altii. Majoritatea decide

  10. #10 SP
    Banned Venom's Avatar
    Orizontal, deoarece pe vertical se obtureaza fantele de aerisire pe laterala care vine pe soport.

  11. #11 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai nu prea ai încotro, nu îmi place deloc să am consola lipită de mobilă.

  12. #12 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    1. Orizontal, eventual cu niste picioruse sub ea, chiar daca nu sorbothane. Eu am luat restul de 4 sorbothane de la sevenfury si pot spune ca sunt foarte bune.

    2. Toata lumea spune ca da, eu le-am pus din prima zi si cred ca am facut o alegere buna.

    3. In Romania nu cred ca se gasesc, cel putin eu nu am vazut.

  13. #13 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sincer mi se pare o prostie sa dai 50-100 de lei pe niște picioruse sa le pui sub consola ca vezi doamne sa nu se incalzeasca. Si chiar daca vrei sa pui, cred ca ai si soluții mai ieftine. Cand aud câte probleme aveti cu ps sau xbox, mor. Cel mai tare a fost threadul "cu ce stergeti consola". Lasati consola sa stea liniștita intr-un spațiu aerisit si gata. Daca e sa moara, moare oricum. Numa asa-s unii, chiar dacă totul e ok, trebuie sa se streseze ei pt ceva.

  14. #14 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu a spus nimeni că se încălzeşte, este o chestie de gust, se vede urât lipită de mobilă, eşti liber să foloseşti ce soluţii vrei, dar ştii vb. ăia, dacă faci o treabă, fă una calumea.

  15. #15 SP
    Junior Member petitpiure's Avatar
    daca avea nevoie de picioruse mai inalte fiti siguri ca producatorul le punea...

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Si cu ce ma ajuta pe mine unele postari? Va rog la subiect, nu vreau un versus cu Xbox s.a.m.d

    @petit am vazut ciupercutele puse de producator...

  17. #17 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu am pus-o orizontal, insa nu am luat picioruse am pus un material cauciucat gasit prin casa, special de pus sub obiecte ca sa nu alunece(vezi poza mai jos).
    La controler am inteles ca ultimele loturi au alta calitate la thumb stick-uri, deci nu mai intervine problema cu dezlipirea cauciucului ala.Joc Battlefield in fiecare zi si nu am probleme pana acum, deci din punctul meu de vedere nu sunt un "must"
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1409596995890.jpg

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am un prieten care si-a cumparat o consola PS4. El vrea sa își cumpere si un "vertical stand" sau cum naiba ne numește Am câteva întrebări:

    1.Cum credeți ca este mai ok.
    Pe orizontala clar. Asa mi-am tinut toate consolele, asa tin si PS4. Pe verticala o tii daca intr-adevar nu ai suficient spatiu. S-a tot discutat de avantaje si dezavantaje... dar pe langa cel legat de incalzire, mie unul mi se pare prea riscant sa darame cineva consola. Pe orizontala asa ceva e imposibil.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    2. Ar trebui sa își cumpere si acele ciupercute pt DS4?
    Nu stiu daca mai e cazul cu ultimele DS4-uri (unii spun ca s-ar fi imbunatatit materialul). Personal mi-am cumparat, insa refuz sa le folosesc (nu-mi plac).
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    3. Stiu ca cei care isi țin PS4 orizontal au cumparat niște piciorușe In Romania se găsesc?
    Daca nu vrei sorbothane-uri (care se gasesc in toate marimile posibile si imposibile), atunci cauta pe la magazinele de mobilier sau gen Hornbach. Sunt tot felul de distantiere, amortizoare si chestii gandite pentru a nu se zgaria parchetul (care se pun la scaune de exp.).

    Daca ti se par scumpe sorbothane-urile, mergi pe DIY. Gasesti tu pe undeva o bucata de cauciuc groasa (sau un plastic mai moale - pentru amortizare). Il tai in 4, pui adeziv... si gata. Sau exista prin Hornbach un material care se pune ca izolare si absorbant (eu asa ceva am sub acvariu)... insa ma tem ca nu se vinde decat la metru si iesi mai scump decat cu sorbothane-uri, care mai au si avantajul ca arata bine si au adeziv 3M pe ele (se pot dezlipi fara sa lase urme).

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dar nu se gasesc pe la noi

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Dar nu se gasesc pe la noi
    Asta nu un motiv serios. Eu imi cumpar 80% din produse de-afara. La naiba, am ajuns sa comand chiar si mancare... Daca ies mai ieftin si mai OK, de ce nu? Astept momentul in care termenii de livrare sa fie atat de OK incat sa pot comanda o Pizza Hut din UK

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts