Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Merita sa fii "direct download only"?

  1. #1 SP
    Junior Member checkmates's Avatar

    Merita sa fii "direct download only"?

    Serios, sunt posesor de PS4 de vara trecuta (2014) si am cheltuit pana acum vreo usd 1000-1200 (chiar nu verific acum). And... counting...
    Nu am absolut NICI UN joc /aplicatie pe bluray!

    Oare intr-un viitor (sper, apropiat; acum, deocamdata e clar ca nu se poate) as putea vinde ceva de-acolo?
    Am I trapped?
    Ok, nu regret cumpararea nici unu(/e)i joc(/aplicatie). Insa, ma gandesc ca, poate se mai plictiseste omu'

    Deocamdata, parerea mea despre viitorul PS este ca se indreapta spre streaming only (se strofoca intens si... spre exemplu, au avut inteligenta
    ca pentru noi, romulanii, sa dedice ceva servere de eu(ar, br, hk, cn... you choose) <geolocation>, chiar daca avem conturi de us... == exact ca treaba cu spotify :-) ).


    Is it worth it to be "direct download only?" - PlayStation® Forums

  2. #2 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nu are sens ce zici. Se mai plictiseste omu` de ce anume? De jocuri? Ia altele noi, nu?
    Ahh, vrei "re-sell value"? Nu mai lua digitale, simplu, si ai rezolvat.

  3. #3 SP
    Junior Member boyfromthemooon's Avatar
    Daca esti baiat destept faci cum fac eu... iau de pe ebay spain cate un cont cu 1 joc... (12-15 euro maxim), il joc, apoi il pun in vanzare pe ebay uk la pretul de 10-11 lire. Pana acum am cumparat / vandut cam 15 jocuri. Pierderi financiare aproape 0. Easy...

  4. #4 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    ^^^^^
    Attached Images Attached Images jgtr80.jpg

  5. #5 SP
    Member Leni's Avatar
    Nu, nu merita. Eu la Wii U ocolesc complet jocurile digitale, iau doar copii fizice. Pur si simplu nu vad avantajul in a le downloada, plus ca imi iau singur din satisfactia din a le vedea pe raft.

    La 3DS pana acum am mers pe download foarte mult (cu exceptia la Zelda: Link between worlds si a jocurilor din seria Layton, pe care le-am cumparat la oferte foarte bune din UK si Australia, la un sfert din pretul de pe eShop) pentru a-mi transforma consola intr-una cu adevarat portabila. Am vazut la DS ce dezavantaj a insemnat sa am o groaza de jocuri faine, si sa trebuiasca sa le car cu mine, sa ma grija la carcase sau sa nu pierd jocurile (daca le luam fara carcasa), buzunar special tot timpul pentru jocuri etc. asa ca am decis la 3DS sa imi iau pe cat posibil din eShop.

    Dezavantajul deja l-am si vazut...am luat Street Fighter 4 de pe eShop, care mi se pare mizerabil fata de ce era Street Fighter altadata si chiar si fata de versiunea X360 pe care am mai jucat-o, iar acum n-am ce face, nu-l pot vinde, nici macar nu pot avea satisfactia sa dau cu el de pamant sa stiu ca macar mi-am descarcat nervii. Imi pare rau ca l-am cumparat (partea buna este ca l-am luat la reducere cu 8 euro, ca daca dadeam 20 euro pe el cum planificasem initial, cred ca dadeam cu 3DS-ul de pamant).

    Cu alte cuvinte...la console portabile poate poate merita sa fii download only, pentru a putea profita cu adevarat de portabilitatea consolei, dar exista niste riscuri. La home console nu vad de ce ti-ai lua jocul in varianta download, sa dai cam aceasi bani pe ceva, pe care l-ai putea avea pe un disc intr-o cutie frumoasa

  6. #6 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Eu unul iau digital doar daca e redus foarte mult pretul sau daca stiu ca o sa spamez mult timp respectivul joc (in special multiplayer a la FIFA, BF, etc). Pe restul prefer sa le iau in format fizic.

  7. #7 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    FIFA care apare in fiecare an si pe care, evident, ar trebui sa il vinzi in fiecare an ? No way.

  8. #8 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Mda, good point. Dar prinsesem reducere destul de buna cu Christmas deals si tentatia a fost prea mare.

  9. #9 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    FIFA care apare in fiecare an si pe care, evident, ar trebui sa il vinzi in fiecare an ? No way.
    Pt 150 lei recuperați, sa stau sa frec discuri tot anul? No way..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts