Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 171

Thread: Nioh

  1. #61 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    BADASS :


  2. #62 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://gematsu.com/2017/01/nioh-goes-gold
    Nioh*has gone gold, Koei Tecmo*announced. That means the game has completed development and is ready for production.

    Koei Tecmo will host its next*Nioh*live stream on January 20 at 22:00 JST. In it, director Yosuke Hayashi will again introduce the charm of the game, and Japanese comedy duo Impulse’s Toshiyuki Itakura and talent Saki Suzuki will take on a new stage and reveal new information. You’ll be able to watch it on*YouTube,*Fresh! by AbemaTV, and*Niconico.

    Nioh*is due out for PlayStation 4 on February 7 in North America, February 8 in Europe, and February 9 in Japan.

  3. #63 SP
    Junior Member randomguy's Avatar
    evident SPOILERE




  4. #64 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Mai este demo pe store? NUmai nu-l gasesc

  5. #65 SP
    Junior Member randomguy's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Mai este demo pe store? NUmai nu-l gasesc
    cica va fi un demo pe store incepand de azi,care poate fi jucat pe 21 si 22 ianuarie

  6. #66 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Demo this weekend:

  7. #67 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sunt curios dacă chiar o sa se vadă ceva modificări si dacă asta o sa fie demo-ul care sa mă facă sa vreau jocul asta.

  8. #68 SP
    Member nire's Avatar
    E live, pe RO cel putin.

  9. #69 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Dupa ce am jucat varianta trial am ajuns la concluzia ca jocul asta nu e decat o clona Dark Souls nereusita, gen Lords of the Fallen, doar ca ceva cu samurai imbinat cu supranatural si o grafica slaba rau.

  10. #70 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    @Darthstone sa ghicesc, nu reusesti sa treci de 3 inamici fara sa mori?

  11. #71 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Dupa ce am jucat varianta trial am ajuns la concluzia ca jocul asta nu e decat o clona Dark Souls nereusita, gen Lords of the Fallen, doar ca ceva cu samurai imbinat cu supranatural si o grafica slaba rau.
    Orice joc Hack & Slash slow paced cu combat tehnic este o clona Dark Souls in aceeasi măsură in care orice shooter este o clona counter strike. (sau care o fi fost primul, nu joc shootere)

  12. #72 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by AGKill0 View Post
    @Darthstone sa ghicesc, nu reusesti sa treci de 3 inamici fara sa mori?
    Um...Nu, nu ai ghicit. Mă descurc chiar foarte bine in Dark Souls așadar nu îmi pune mie piedica o clona nereușita cu grafica de cacao.

    @Espiritus, or fi ele h&s dar atâta timp cât împrumută mecanicile din Dark Souls e clar o copie.

  13. #73 SP
    Member sahara's Avatar
    Copie sau nu, este foarte bun


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #74 SP
    Member cosmins's Avatar
    Acum sincer, poate mi se pare mie dar in Beta parca era grafica mai buna decat in demo-ul asta.

  15. #75 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Um...Nu, nu ai ghicit. Mă descurc chiar foarte bine in Dark Souls așadar nu îmi pune mie piedica o clona nereușita cu grafica de cacao.

    @Espiritus, or fi ele h&s dar atâta timp cât împrumută mecanicile din Dark Souls e clar o copie.
    video unde ai batut bossul?

  16. #76 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    @Darthstone, pe threadul Bloodborne ai zis ca ai ramas blocat la Micolash, (cel mai usor boss din joc) de o luna
    N am nimic cu tine, sa nu mi o iei in nume de rau

    On: mie imi place, mi se pare un joc foarte reusit si interesant, in ziua de azi orice joc pare o copie a unui alt joc. Cert e ca o sa l cumpar.

  17. #77 SP
    Member esop's Avatar
    Gata! Eu acum o ora am terminat si acest demo. Le-am jucat pe toate 3 si pot sa spun ca adunate, am petrecut mai mult timp intr-un beta decat unele jocuri full. Si asta chiar spune multe.

    Alpha a fost ok, avea probleme la controlul camerei. Si lock on pe inamici. Au rezolvat asta in Beta. Care a fost si cel mai reusit. Au scapat si de durabilitatea armelor. Au facut multe schimbari intr-un timp foarte scurt. Si toate la solicitarile fanilor. Bravo lor pentru asta.
    Partea a 3-a (Last Chanche Trial) a fost ceva mai slaba. Au umblat pe la grafica, nu inteleg; nivelul de asa natura sau o paleta mai stearsa de culori... nu stiu.
    Final boss a fost ok. Nivel de dificultate mediu. Batut din a 2-a incercare.

    Imi place ca poti sa faci un co-op foarte lejer atat cu necunoscuti cat si cu prieteni. Adio nebunia din Dark Souls.
    Una peste alta, eu nu il consider "o clona nereusita cu grafica de cacao". Chiar din contra. Dupa ce am jucat si terminat DK 1, 2, Lords of the Fallen, Bloodborne si DK 3.

    Ma asteptam sa fiu deja satul de acest gen de jocuri. Dar Nioh a venit cu destule lucruri diferite incat sa spun, da! Cu siguranta il voi juca dupa ce apare.

  18. #78 SP
    Junior Member AGKill0's Avatar
    sa nu aveti asteptari la grafica in Nioh, jocul e ca The Last Guardian/FFXV, a fost in development original pentru ps3 acum 10 ani si ce au avut pe ps3 au mutat si imbunatatit pe ps4, e un fel de remaster, nu este facut 100% pentru ps4

  19. #79 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Cam asa ar trebui jucat :

  20. #80 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    @Darthstone, pe threadul Bloodborne ai zis ca ai ramas blocat la Micolash, (cel mai usor boss din joc) de o luna
    N am nimic cu tine, sa nu mi o iei in nume de rau
    Corect, insa nici nu am investit prea mult timp in a trece peste acel boss, asadar dupa o luna si ceva inca tot acolo sunt
    Pe de alta parte, am adus in discutie Dark Souls si nu bossii din aceasta serie, respectiv BB care mi se pare mai dificil.
    Poate daca pe viitor ma va convinge poate imi voi schimba parerea, insa deocamdata Nioh nu iese din mediocritate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 9 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts