Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 83 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 ... LastLast
Results 481 to 500 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #481 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La pretul asta, o sa fie nebunie! Eu inca nu cred ca vor reusi asa ceva la doar 499$. E o chichita pe undeva....

  2. #482 SP
    495
    Member 495's Avatar
    asa ceva?

    au procesor de generatie veche... da' au teraflops pt tot satu'

    499$ e foarte mult!

  3. #483 SP
    Member Popae36's Avatar
    Xbox este cel mai bun,din punctul meu de vedere cele mai bune exclusive,Halo,Gears,Forza.
    Acum si cu noua consola,nu imi mai trebuie altceva l.
    Si 500$ tot din punctul meu de vedere nu este mult pentru ce specs are.
    Nu imi place sa ma joc pe pc,sa imi bat capul cu patchuri,temperaturi,fps,setari,erori si restul

  4. #484 SP
    Member flightcrank's Avatar
    La ce oră începe prezentarea?

    Trimis de pe al meu F3311 folosind Tapatalk

  5. #485 SP
    Member Popae36's Avatar
    La 00:00

  6. #486 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by Clopotarul View Post
    Pretul consolei va fi :499$ ( via Geoff Keighley ) .https://twitter.com/geoffkeighley/st...20094346162176
    Sa fie primit. La banii astia merita numai pentru Blu-Ray 4k UHD player. Consola este bonus. De specs nu mai pomenesc. Sper sa vina cu jocuri cat mai multe, ca sa merite investitia.

    Quote Originally Posted by Popae36 View Post
    Nu imi place sa ma joc pe pc,sa imi bat capul cu patchuri,temperaturi,fps,setari,erori si restul
    Stiu ca pentru unii a te juca pe PC este o treaba de rocket-scientist, dude, totusi e rubrica de Xbox Scorpio, sa nu divagam.

  7. #487 SP
    Member Popae36's Avatar
    Mama cum arata forza 7!!!!liniste,si luati-mi banii!!!

  8. #488 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Super conferinta. Asa da.
    Si pretul? Excelent.
    Bravo MS.

  9. #489 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    ^Trolling?

  10. #490 SP
    495
    Member 495's Avatar
    obviously ^

    ce mi-a placut, joc dupa joc.

    ce nu mi-a placut, jocurile!!!! asa concureaza ei cu sony? pretul!


    3qq2atv.jpg


    overall, slaba conferinta dpdv al jocurilor si al pretului.

  11. #491 SP
    Member Popae36's Avatar
    Era si normal ca fanboy-lor sony sa nu le placa,la ce sa te astepti,mai ales de pe un forum unde 95% sunt doar gameri sony,

  12. #492 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndreiRobert6 View Post
    Xbox one X
    So, you got it right, man! Grats!

    Pe scurt, imi place ca e mai miniona consola, desi ma sperie un pic treaba asta, avand in vedere cati cai putere sunt sub capota. Sper sa nu se repete istoria cu Xbox 360-ul, overheating, melting and stuf... N-am vazut mai nimic legat de gamepad si extra functii (dar presupun ca le vom afla zilele astea). Pretul e super OK, desi nu am inteles de ce unii spun ca "pretul va pleca de la 499$". Va pleca in sensul ca atat va fi doar consola, fara nimic extra (gen gamepad)? Sper ca nu.

  13. #493 SP
    495
    Member 495's Avatar
    foarte faina dimensiunea, nu cred ca vor fi probleme cu caldura, are totusi vapor chamber liquid cooling!

    gamepadul va fi acelasi. plus ca va merge si cel vechi, deci poti recupera ceva bani daca il vinzi pe cel nou.

    499$
    499 euro
    449 lire.

    ps: cred ca e prima oara cand vad o conferinta live, in 4k, in hdr. credit where credit is due!

  14. #494 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Popae36 View Post
    Era si normal ca fanboy-lor sony sa nu le placa,la ce sa te astepti,mai ales de pe un forum unde 95% sunt doar gameri sony,
    Culmea stii care este? Ca fanbotii (fanboy nici nu prea le poti spune unora, in general sunt prea irationali ca sa poti purta o discutie decenta pe teme ce tin de versus) ar trebui sa spuna macar un amarat de "Merci Microsoft"... Poate doar si pentru faptul ca reuseste sa ofera o concurenta reala. Nu-ti place Xbox? Perfect! Nu te obliga nimeni sa cumperi! Dar nu poti fi atat de dobitoc incat sa nu vrei sa intelegi ca fara produsul lor, concurenta n-ar mai exista, s-ar culca Sony pe lauri si am vedea mai rau ca la Nintendo, un joc, maxim doua exclusive pe an. De hardware nou si optimizari, sau reduceri de preturi... nici n-am mai discuta. De ce sa te chinui cand nu ai concurenta?!?

    Prin urmare, Microsoft a renuntat la a mai pompa bani in "exclusive for Xbox". OK, got that! Dar in schimb a pompat in hardware, a reusit in pretul acesta sa vina cu un BluRay player 4K, cu functionalitati de TV, are cel mai bun backward compatibility ever, este in continuare cea mai buna/stabila platforma multiplayer, mai ofera si 2-3 servicii foarte OK (gen Xbox Games Pass, EA Access), ofera cea mai buna performanta pt. jocurile multiplatform de pe console... se aud zvonuri despre deschiderea unei portite intre Windows si Xbox (Kodi deja e pe drum, daca nu cumva a iesit deja) si cam asta este. Eu cred ca e un pachet suficient de bun. Will i buy it? Well, in momentul in care voi avea 4K in living room, si bani suficienti... cu siguranta o voi face. Vorba aceea, cu banii pe un Xbox X, n-as reusi sa-mi iau o placa video decenta si un player 4K.
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    overall, slaba conferinta dpdv al jocurilor si al pretului.
    Cu jocurile o inteleg... si eu cred ca au procedat gresit (eu de exp. am vazut titluri mult mai interesante in calupurile unde au prezentat cam 2 secunde din jocuri, decat prostioarele cu care au pierdut cate 10-15 minute). Dar cu pretul, poti sa explici te rog? Sa nu-mi spui ca te asteptai ca pt. asemenea hardware sa platesti... 399$? Sau mai putin?!?

  15. #495 SP
    495
    Member 495's Avatar
    ar fi dat lovitura cu un 399$. ar fi cea mai tare chestie ever since sliced bread!

    ar fi luat un hit cu pretul asta dar si-ar fi recuperat banii din jocuri. cum a facut concurenta cu consola lor.

    blu ray 4k are si one s care e 199. pro-ul sigur primeste un discount cand apare one x si la jocuri exclusive se stie cine a castigat in ultimii ani. celor care (chiar) le pasa de 4k/60 au deja pc care bate one x-ul la fund. si au si jocurile... doesnt add up in the long run.

    True!
    https://www.forbes.com/sites/insertc.../#6e041ee74039

  16. #496 SP
    KMZ
    Junior Member KMZ's Avatar
    Jocurile foarte slabe sa fim seriosi, nu e vorba aici de fanboy, dar eu nu am remarcat mai mult de 3-4 exclusivitati care sa ma atraga. Eu astept sa vad niste reviewuri, sunt curios cate din jocurile alea 4k sunt si la 60 fps, in afara de fm7 nu au mai zis nimic de fps-uri. Vreau sa o vad in actiune, ma tot bate gandul sa fac upgrade-ul.

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  17. #497 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by solecon View Post
    ^Trolling?
    Nu. Ce trolling ?
    Asa se face o conferinta. Fara clovni si maimutareli. Jocuri la foc intens.

    Iar consola este chiar impresionanta. Dimensiuni,hardware si pret.

    Sa nu mai vorbim de backwards.

  18. #498 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am impresia ca ei isi cam repeta greselile cu divizia Xbox. Au lansat One intr-un bundle idiot pe care nu l-a vrut nimeni cu Kinect, iar astfel au cerut un pret cu 100$ mai mare decat competitia. Si-au reparat greseala dupa 1 an scazand pretul si scotand Kinect-ul din pachet, dar deja pierdusera extrem de mult momentum iar vanzarile din anii urmatori au suferit mult. Ce au facut mai bine acum este ca au aratat jocuri la anuntarea unei noi console, lucru pe care nu l-au facut cu One, iar pe cat ne place sau nu, sau oricat de multiplatform ar fi toate jocurile lor, macar au aratat jocuri si nu TV-bs de care nu era nimeni interesat la o conferinta despre o consola.

    Eu cred ca la 400$ primeau un boost incredibil odata cu lansarea consolei. Stiu ca pentru ce e consola asta, 500$ e fenomenal, nu faci nici un sfert dintr-un PC similar la banii aia, bla bla. Dar pana la urma conteaza si pozitia pe piata, pentru ca marea majoritate isi iau consolele pentru jocuri si nu pentru a numara fps-uri, poligoanele si animatiile din nu stiu care jocuri. Iar la partea cu jocurile Microsoft pierde in continuare, s-or axa ei pe jocuri multiplatform, dar pentru un spor de 25% in jocuri fata de PS4 Pro (zic si eu, habar n-am care vor fi diferentele) merita sa dai 100$ in plus si sa pierzi accesul la niste exclusive extraordinare de pe platforma cealalta?

    Mai zic o treaba pe care nu o iau multi in calcul, anume faptul ca foarte multi supra-estimeaza numarul de gameri care au doua console current gen simultan, marea majoritate isi vand consola si toate jocurile atunci cand trec la o generatie mai noua, sau schimba tabara de la Sony la Microsoft, sau invers, caz in care din nou diferenta de pret si argumentul de mai sus intaresc ideea ca pretul e putin ridicat pentru piata si mai ales pozitia Microsoft pe piata.

    Eu inteleg de ce costa atat, ba chiar astept niste teste dupa lansare incat sa ma conving ca aduce sporuri de minim 25% fata de Pro in jocurile multiplatform, sau o rulare nativa 4K in toate jocurile viitoare + patchuri pentru unele dintre cele mai vechi, caz in care voi scoate cei 500$ din buzunar si va fi consola de pe care voi juca Battlefront 2 si RDR2.

  19. #499 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Pe mine m-au convins. Oare va exista vreun magazin serios unde sa poti face precomanda in RO? Sau tot amazonu' e baza?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #500 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Si pe mine m-au convins cand am vazut Playerunknown Battlegrounds. Stiu ca au anuntat ca porteza jocul pe ambele console, dar am citit pe undeva ca se vor axa mai intai sa il aduca pe Xbox

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 83 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts