Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Carduri care merg pe Xbox

  1. #1 SP
    Junior Member bitadmin's Avatar

    Carduri care merg pe Xbox

    Mi-am cumparat un X1 in decembrie si am incercat sa folosesc ING card pentru plati. Nu merge. Am incercat si cu card transilvania, la fel. Am inteles ca merge cu card BRD, dar nu stiu de care... Daca are cineva card care merge cu Xbox LIVE UK sau US va rog postati banca si tipul cardului (ex. BRD, Visa, Electron -student). Multumesc.

  2. #2 SP
    grn
    Junior Member grn's Avatar
    ING MasterCard imi merge sa platesc direct pe US.

  3. #3 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    US/UK BRD Visa Electron - student

  4. #4 SP
    Junior Member bitadmin's Avatar
    Am reusit cu Transilvania Mastercard Mondo. Cont UK. Adresa UK, A trebuit sa schimb telefonul cu cel real. Merge cu EA Access.

  5. #5 SP
    Member solaru's Avatar
    ING Mastercard merge sigur pe US.

  6. #6 SP
    Junior Member ciprinho's Avatar
    Eu am facut cu Visa Electron de la Transilvania pe EA Access pe cont de US.

  7. #7 SP
    Junior Member schickeria's Avatar
    ING Mastercard merge fara probleme pe cont UK.

  8. #8 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Eu am un card ING Visa.Oare la mine merge? Am contul pe UK facut insa l-am migrat acum 7 luni pe US si este permanent acolo.Cand adaug cardul pun aceeasi adresa de pe cont(adresa actuala este una de US)?

  9. #9 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Se zice ca o poza face cat 1000 de cuvinte....

    Card Visa Electron BRD pentru studenti.

    Adresa o alegeti din statul New Hampshire (nu sunt taxe,adresa de hotel/numar telefon tot hotel)
    Attached Images Attached Images untitled.png

  10. #10 SP
    Junior Member Marius93's Avatar
    Multumesc robert. Acum bag adresa si cardul sa vad ce si cum.

  11. #11 SP
    Member patrutalex's Avatar
    La mine merge perfect dar trebuie sa aveti mastercard ( cei care nu au mastercard puteti folosii orice card prin paypal doar )

  12. #12 SP
    Junior Member mateisn's Avatar
    Quote Originally Posted by ciprinho View Post
    Eu am facut cu Visa Electron de la Transilvania pe EA Access pe cont de US.
    Am incercat si eu cu VISA Electron de la Transilvania si initial am reusit (am vrut sa'mi activez Xbox Live Gold Membership trial 1 Month) dar in 10 minute mi'a aparut ca nu mai sunt gold member si nu mai pot cumpara nimic.. aveti idee de ce? (abia mi-am cumparat Xbox One, nu prea ma pricep)

  13. #13 SP
    Junior Member allexxe's Avatar
    Am incercat si eu asa cum mi-a explicat robert123 si am atasat un card VISA Electron in ron de la Raiffeisen si am achizitionat un joc de pe xbox live si a mers. Multumesc pentru sfaturi.

  14. #14 SP
    Junior Member FlorinFi's Avatar
    Cum poti adauga un card pe UK si folosi Xbox Store fara probleme? A mers la cineva cu card de la Banca Transilvania?

    ---------- Post added 03-02-2015 at 16:32 ----------

    Am reusit datorita indrumarilor primite de la colegii de pe forum sa atasez un card Transilvania la contul de xbox live. Am adaugat o adresa de UK de la un hotel din Londra, dupa care am incercat sa achizitionez Fifa Points din Store. Initial nu a mers si am primit eroare ca banca nu a autorizat tranzactia, apoi am sunat la banca si am intrebat de ce? Mi-au raspuns ca limita mea la card este 0 si la siteuri precum PayPal sau Microsoft este necesar ca limita sa fie ridicata, sau mai bine sa ai tranzactiile nelimitate. Mi-a setat nelimitata valoarea tranzactiilor dupa care am reusit sa achizitonez Fifa Points folosind cardul de credit.

  15. #15 SP
    Junior Member miculMARE's Avatar
    A reusit cineva cu ING Visa Electron?

  16. #16 SP
    Junior Member Cristache CdinT's Avatar
    Da, eu am visa electron de la ing pe care l-am folosit si pe 360 si pe xbone fara probleme.
    Inainte mergea si paypalul dar ne-au scos tara

  17. #17 SP
    Junior Member Paulelo's Avatar
    Eu folosesc VISA de la ING , merge perfect (am cumparat de pe US si UK cu el) .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Merg jocuri de ps2 pe ps3 phat? By johnny72 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 17-04-2015, 20:18
  2. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07
  3. Care Xbox? By Sha. in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 21-10-2012, 08:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts