Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Coduri eshop online

  1. #1 SP
    Junior Member legolas's Avatar

    Question Coduri eshop online

    Salut,

    Din diverse motive prefer sa am jocurile instalate pe hard disk. Cum preturile din eshop sunt mult peste ce e in retail am cautat ceva alternative. Deocamdata game.co.uk pare in regula. Banuiesc ca nu am nevoie de adresa de UK si o sa-mi livreze codurile pe e-mail. Poate sa recomande cineva o alternativa?
    Multumesc.

  2. #2 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Poti cumpara direct de pe card codurile...sau poti sa cumperi direct de pe card cu suma necesara.


    Eu asa mi-am cumparat pe 3DS Pokemon Y... Sau alte jocuri de 1-2 Lire... direct.

  3. #3 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    GAME este cel mai ieftin, din pacate nu am gasit alternative (mai ieftine). Din cand in cand mai gasesti ceva pe eBay.

  4. #4 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Multumesc.

  5. #5 SP
    Member Schatten's Avatar
    Si eu tot de pe game am luat, dar altul nici nu stiu

  6. #6 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Am vazut ca game.co.uk adauga extra TVA la checkout (20%) desi zic ca preturile lor includ TVA. Banuiesc ca e din cauza ca am pus o adresa din afara UK (Irlanda). Daca adaug o adresa din UK gasita pe net atunci pretul revine la cel mentionat pe site (33 lire vs 36 lire anterior).
    Voi puneti adresa falsa din UK?

  7. #7 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Eu am platit prin PayPal fara sa fac cont.

  8. #8 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Multumesc, prin paypal am platit si eu (cu cardul direct de la game.co.uk nu a vrut banca)

  9. #9 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Dupa ce am luat un cod de pe game.co.uk (platit prin paypal unde am linked un debit card) am incercat sa cumpar si altele dar comanda imi e anulata. Am incercat si cu card (fraud detection) si cu paypal. Cei de la paypal nu raspund la mailuri iar la banca totul e OK (nu a fost respinsa nicio tranzactie). A mai avut altcineva asemenea probleme?

  10. #10 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    De la ce banca e cardul? E verificat contul PayPal?

  11. #11 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Contul paypal e verificat (au luat 1.50EUR din cont). La banca e totul OK si ciudat e ca a mers luni prin paypal (cu cardul nu am reusit niciodata pe game.co.uk desi pe amazon merge fara probleme). Am trimis de 2 zile mesaj catre paypal dar nu se deranjeaza sa raspunda.

  12. #12 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Game nu livreaza in Romania, deci altceva decat coduri eShop nu poti sa cumperi. Nu stiu exact de ce a fost anulata comanda, e chiar ciudat.

  13. #13 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Doar pentru coduri eshop aveam nevoie (sunt mai ieftine cu 20% decat luate direct de la Nintendo).

  14. #14 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Dupa ce ai platit prin PayPal ai primit o confirmare? De obicei primesti codul fix dupa ce ai platit, asa a fost la mine pana acum. Poate au schimbat ceva astia de la GAME.

  15. #15 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Luni (cand a mers) am primit confirmarea comenzii la 2 minute si codul propriu-zis la vreo 3 ore.
    Alaltaieri si astazi (cand nu a mers) am primit confimarea comenzii la 2 minute si apoi mail cu anularea comenzii la 4 ore. Nici game.co.uk nici paypal nu au raspuns la mailuri (trimise acum 2 zile).

  16. #16 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Poate nu mai au coduri pentru joc? Ce ai comandat? Eu zic sa mai incerci o data. Poate e de la PayPal.

  17. #17 SP
    Member Ramon's Avatar
    Mi s-a intamplat si mie cu ei sa am probleme.
    • Prima data am primit codul instant.
    • A doua si a treia oara nu a mers (desi am primit confirmare), iar cei de la game.co.uk mi-au zis ca plata prin paypal nu a fost reusita
    • A patra oara am primit codul la vreo 3 ore dupa

    In toate cazurile am folosit acelasi paypal, atasat la acelasi card.

  18. #18 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Mi s-a intamplat si mie cu ei sa am probleme.

    • Prima data am primit codul instant.
    • A doua si a treia oara nu a mers (desi am primit confirmare), iar cei de la game.co.uk mi-au zis ca plata prin paypal nu a fost reusita
    • A patra oara am primit codul la vreo 3 ore dupa


    In toate cazurile am folosit acelasi paypal, atasat la acelasi card.
    Exact acelasi lucru patesc si eu.

    ---------- Post added 18-12-2014 at 23:30 ----------

    Dupa 6 incercari in ultimele zile m-am dat batut. Multumesc pentru sfaturi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Wii U cu 59 de jocuri originale (cumparate pe eShop) By n0madgamer in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 6 Last Post: 20-08-2017, 12:29
  2. Donez cateva coduri de eShop pentru WiiU By drix in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 23 Last Post: 21-05-2016, 20:31
  3. Licitatie: 2 coduri By Snick in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2015, 20:35
  4. Replies: 7 Last Post: 10-02-2013, 23:55
  5. Replies: 0 Last Post: 29-02-2012, 08:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts