Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 60 FirstFirst ... 10 50 58 59 60
Results 1,181 to 1,191 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #1181 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Da, ăla e. Am găsit recenzii bune pentru el și are compatibilitate completa cu dualsense, și dualsense are in mod normal sampling rate de 4 ori mai mare decât pro controller la giroscop. Rămâne doar să păstreze aceeași calitate și conectat la adaptor. Până la urmă am dat comanda și îl incerc, o sa revin cu informații dacă e bun sau daca ajunge la retur.

    Nu are sens sa umplu casa de manete daca oricum am doua de PS5 care îmi plac foarte mult.

  2. #1182 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ciudat e ca asta sa fie mai bun decat alte adaptoare, fiind de fapt doar Bluetooth 4.0. Sa inteleg ca nu e mai OK un adaptor gen Bluetooth 5.3? Stiam ca e mai mare bandwith-ul, compresia, etc... Dar, acum depinde si ce Bluetooth foloseste Dualsense-ul...

    P.S. Gata, am aflat acum. Dualsense-ul este Bluetooth 5.1.

  3. #1183 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Daca tot a venit vorba de controllere, a incercat cineva sa folosească dualsense pe switch cu adaptorul de la 8bitdo? As fi curios daca giroscopul funcționează la fel de bine ca pe PS5 nativ. Caut un "pro" controller nou și oscilez între 8bitdo ultimate, controllerul Nintendo și dualsense cu adaptor.
    Mi-a ajuns adaptorul si am putut sa compar side-by-side Dualsense vs. Joycons vs. 8bitdo Pro 2. Dualsense are cel mai fin si precis control cu giroscopul, chiar mai precis decat joycons, si mult mai bun decat controllerul 8bitdo. In rest totul functioneaza asa cum te-ai astepta, fara input lag, intreruperi etc.

    Singura chestie care e mai buna la joycons (si probabil si la nintendo Pro controller) e vibratia, pentru ca adaptorul nu stie sa profite de capabilitatile controllerului. De vibrat vibreaza, dar are un singur nivel de intensitate pe care l-am setat eu din aplicatie, spre deosebire de jocurile pe PS5 unde variaza.

    Imi vor lipsi butoanele din spate de la 8bitdo Pro 2, insa dualsense se simte mult mai bine si va deveni controller-ul meu principal pe switch.

  4. #1184 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si nu te incurca faptul ca sunt inversate butoanele?!? Sau le poti remapa din soft? Bine, la Dualsense oricum sunt cu patrat, triunghi... macar nu e ca la Xbox, unde A e inversat cu B, and so on...

    Nici 8bitdo Pro 2 nu stie vibratii HD? Sa inteleg ca Pro Controllerul de la Nintendo e singurul care stie asta?

  5. #1185 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Pai nu sunt inversate butoanele, au acelasi layout. Butonul din dreapta e action, butonul de jos e cancel etc. Oricum e impresionant programul celor de la 8bitdo, se poate configura fiecare buton, se poate seta turbo, se poate modifica deadzone la stick-uri si la triggere, pretty good stuff! Doar controllerele Nintendo au HD rumble din pacate.

    In alta ordine de idei, cei care aveti Switch OLED, sufera de green tint? Pe fundal gri la luminizotitate sub 50% toate culorile intunecate se transforma in verde. Sunt la a 3-a consola pe care o incerc si, desi sunt dispus sa returnez oricate va vi nevoie pana castig loteria display-ului, ar fi curios cata lume e afectata la noi. Nu am gasit statistici cu problema asta, deci nu imi pot face o idee despre cat de greu imi va fi sa castig un display decent.

  6. #1186 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Pai nu sunt inversate butoanele, au acelasi layout. Butonul din dreapta e action, butonul de jos e cancel etc. Oricum e impresionant programul celor de la 8bitdo, se poate configura fiecare buton, se poate seta turbo, se poate modifica deadzone la stick-uri si la triggere, pretty good stuff! Doar controllerele Nintendo au HD rumble din pacate.

    In alta ordine de idei, cei care aveti Switch OLED, sufera de green tint? Pe fundal gri la luminizotitate sub 50% toate culorile intunecate se transforma in verde. Sunt la a 3-a consola pe care o incerc si, desi sunt dispus sa returnez oricate va vi nevoie pana castig loteria display-ului, ar fi curios cata lume e afectata la noi. Nu am gasit statistici cu problema asta, deci nu imi pot face o idee despre cat de greu imi va fi sa castig un display decent.
    Salut, de pe Amazon ai luat acel adaptor pt dualsense?
    Am Switch Oled Zelda Edition, nu am problema cu verde, m-am uitat acuma, am schimbat si luminozitatea.

  7. #1187 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    De pe amazon, de aici mai exact. Imi cresc sperantele daca tu ai zelda edition fara probleme.

  8. #1188 SP
    Admin MonkY's Avatar

  9. #1189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mare atentie cu jucaria asta, care face tot procesul de dump al unui joc, la indemana oricui:


    Iar asta inseamna ca piata SH clar va fi afectata - deci ar fi bine sa luati jocuri SH doar de la cineva de incredere.
    Problema este ca sunt anumite magazine care accepta jocuri de switch desigilate, deci o sa devina destul de riscant sa luam jocuri mai vechi, noi, din magazin...

    Pentru cine nu intelege care e riscul - daca jocul a fost copiat cu tot cu key, iar omu ala sta cu consola online, daca tu iei jocul si stai tot cu consola online, acelasi key va aparea in cel putin 2 locuri, deci 1 din ei poate fi banat.

  10. #1190 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca incep sa baneze oameni care cumpara jocuri contrafacute, inclusiv cum ai zis tu resigilat din magazin, le dau maxim 6 luni pana pana ii pune UE cu botul pe labe. Nu e ilegal sa cumperi jocuri SH, si nu e vina cumparatorului ca Nintendo sunt incapabili sa isi securizeze jocurile.

  11. #1191 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, de contrafacut nu mi-as face griji, pt ca ar implica un cost prea mare pentru acea carteluta cu jocul - mult mai mare ca in cazul unu DVD sa zicem.

    Dar pentru gigel care vrea el sa ia jocuri originale, le copiaza, apoi le returneaza, iar magazinul le vinde mai departe - asta mi se pare mai fezabil.

    Cat de Nintendo...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 60 FirstFirst ... 10 50 58 59 60

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts