Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 39 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast
Results 501 to 520 of 763

Thread: Clubul Nintendo 3DS

  1. #501 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Da, eroare eShop se cunoaște, au mai raportat-o și alții pe net.
    La mine a mers totul din prima. Și eShop și Mii Plaza.
    Cu siguranță se va mai lucra la el și vor mai fi actualizări.
    Ce-a fost mai greu a trecut, acuma urmează finisarea.

    ---------- Post added 10-12-2013 at 22:28 ----------

    Ce fain!
    Ca să postezi o captură de ecran în Miiverse de pe 3DS, acolo unde ai apăsa în mod normal L Button și R Button, apeși Home, apoi iconița de Miiverse.
    Dacă joci Animal Crossing: New Leaf, Miiverse te va duce la comunitatea corespunzătoare în mod automat. Dacă jocul nu are încă comunitatea dedicată, Miiverse te va duce la secțiunea globală a comunitaților, neputând posta captura.
    Și atenție: nu uitați să aveți 3D activat, pentru că cei care se uită la imagine pe 3DS vor vedea poza în 3D.
    The power of 3D

  2. #502 SP
    Member dtancu's Avatar
    Si-a dat drumul acum.
    Cel mai genial lucru mi se pare unificarea eshop-urilor.
    PT. Wii U unde am Nintendo Premium Network, innebuneam ca nu pot da redeem codes pe shop-ul 3DS. Acum merge, ai un singur wallet intre cele 2 console si poti folosi banii din cont in oricare din ele.

  3. #503 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Servus , am o intrebare legata de eShop.

    Daca eu cumpar Pokemon Y (imi e lene sa astept 3-7 zile pt cardul in sine) de pe eShop , imi ramane legat pe un cont , sau pe consola in sine?

    In caz ca eu schimb consola pot descarca automat fara cost jocul din nou? Ca si pe Steam? Sau pe PSN?

  4. #504 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Din cate stiu, tot ce cumperi de pe eShop este legat de consola, nu doar de cont. Ca sa folosești contul cu tot ce ai cumpărat, trebuie sa faci un "system transfer" de pe o consola pe alta. Pana acum acest sistem era limitat doar la 5 transferuri, insa de curând au scos aceasta limita si poti face cate transferuri vrei.

  5. #505 SP
    Member dani20's Avatar
    Din câte știu eu, jocurile sunt legate de consolă, nu de cont. Dacă schimbi consola trebuie să folosești Transfer Tool ca să treci totul pe consola nouă. Câteva detalii despre transfer și noul Nintendo Network ID pe 3DS găsești aici. Mai nasol e dacă se defectează consola veche; în cazul ăsta nu știu cum se pot transfera toate alea pe o consolă nouă.

    ---------- Post added 17-12-2013 at 08:49 ----------

    LOL, am răspuns în același timp cu TopSOUL

  6. #506 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Pe aceeași consolă o poți descărca de câte ori vrei, dar din păcate NNID-ul e limitat la o singură consolă. E o prostie..dar asta e.
    Oricum, lucrurile stau din ce în ce mai bine. Poate într-o zi se va scoate și limitarea asta.
    Dacă se strică consola și nu se mai poate efectua system transfer-ul, cei din țările care au Customer Suport trimit consola acolo și ăia fac nu știu cum ca noul 3DS să aibă NNID-ul celui vechi. Știu pe cineva din USA care a făcut asta.
    România neavând așa ceva...nu știu dacă se acceptă ca să se trimită consola de aici în UK. De asta nu am cunoștință.
    Eventual cu un mail către Nintendo se poate afla.

  7. #507 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Multumesc frumos de raspunsuri.
    Pana la urma nu am mai asteptat...l-am cumparat direct de pe eShop Pokemon Y.

    Acuma astept Pokemon Z (sigur va iesi pe la primavara) Asta il voi cumpara direct Cartridge.

    WonderTrade este un adevarat drog...

  8. #508 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar

  9. #509 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    GTAV, desi TLOU trebuia sa castige (scriu fara sa ma fi uitat la clip inainte )
    LE: frak, vad ca e la club nintendo k k gandeste repede..Fire Emblem Awakening

  10. #510 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Pot sa cumpar direct de pe eStore? Cu cardul, fara sa cumpar carduri valorice din alta parte etc.

  11. #511 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Dapz (contul in schimb in continuare sa fie pe UK)

  12. #512 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Contul de UK si cardul de RO?

  13. #513 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Dapz (am vazut parca aici pe forum pe cineva care zicea ca nu-i merge, mie insa mi-a mers din prima)

  14. #514 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu am fost. Am schimbat cardul (banca a rămas aceeași ) apoi și-a dat drumul. Acum merge fără probleme.

  15. #515 SP
    Member dani20's Avatar
    Eu mi-am făcut un card la o bancă din România, dar e în Euro - îl folosesc peste tot când cumpăr din afară, inclusiv pe iTunes, și merge fără nicio bătaie de cap. Și nici nu-mi fac probleme dacă mi-l fură careva, că țin maxim 100 de euro pe el

  16. #516 SP
    Junior Member DragonLord's Avatar
    Madk, tot mai joci Pokemon? frumos asa, felicitari!

  17. #517 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Postul cu numarul 2000.


    DA! inca mai joc pokemon! Si nici nu am in gand sa renunt ever!

    Am avut o mica pauza de activitate in lumea pokemon... acum ceva vreme...dar tot strangeam puncte cu Pokewalkerul.
    Sapt viitoare umreaza sa fac 1.000.000 de pasi cu Pokewalkerul.


    Also WonderTrade-ul este cel mai addictive lucru in pokemon X/Y ...
    Adica...pui un pokemon si primesti un alt pokemon la intamplare...poate sa fie un "fetus" (reboot de IV training) de lv 1 sau un starter rezultat din breeding...sau chiar si legendari.
    Desi am in jur de 12 de ore de joc...pokedexul meu are in jur de 150 de pokemoni deja.

  18. #518 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Mai are cineva Pokemon X/Y? L-am luat si eu astazi si am inteles ca se poate juca si MP. Daca da, astept un PM cu Nintendo ID (sau cum draci se numeste).

  19. #519 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    Eu, dar nu inteleg jocul ala. Nu zic ca e prost, doar ca nu-l inteleg. Am jucat 8h in single-player si ii nenorocesc pe toti si cu skill-uri la nimereala (cel putin in SP, ca MP nu am incercat), asa ca l-am pus deoparte ca m-am plictisit. Am inteles ca devine hard-core dupa ce-l termini sau ceva de genul.

  20. #520 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    M-am blocat putin.. cum pot sa aflu care e obiectivul? Sunt in zona cu hoardele de Pokemoni (in Lumiose City).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 39 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 36 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo DS - NDS By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 248 Last Post: 04-02-2019, 13:27
  3. Vand Console Nintendo New 3DS si Nintendo New 3DS XL, Sigilate si Folosite By gatsu10 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 44 Last Post: 09-08-2017, 14:43
  4. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  5. Replies: 38 Last Post: 02-09-2013, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts