Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 52 of 52

Thread: Nintendo 3DS - Shop

  1. #41 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Quote Originally Posted by G-MaN View Post
    cica e mai ok sa faci de Irlanda, ai preturi in euro si e usor mai ieftin decat in lire....
    O sa ma interesez cand ajung acasa, sa vad care e mai convenabil. Cred ca fac pe UK totusi ca asa am si PSN-ul

  2. #42 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    am facut o comparatie pe eshop, Mario & Luigi: Paper Jam Bros. e 34.99 GBP (44.29 EUR) sau 39,99 € in eShop, VVVVVV e £7.19 (9.10 EUR) sau 7,99 €. Acuma imi pare (un pic) rau ca am cont la UK shop dar asta e.

    BTW, Humble friends of nintendo Bundle au mai adaugat 3 jocuri, au o selectie super pentru $10 cat e acum un pic peste medie.

  3. #43 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Quote Originally Posted by G-MaN View Post

    BTW, Humble friends of nintendo Bundle au mai adaugat 3 jocuri, au o selectie super pentru $10 cat e acum un pic peste medie.
    Da, pentru bundle-ul asta m-am hotarat sa-m fac cont pe eshop

  4. #44 SP
    Junior Member Galahorg's Avatar
    Salut,
    Am o intrebare legata de plata cu cardul pe Eshop.
    Daca folosesc card raiffeisen si am contul pe Eshop setat pe Irlanda, e ok?. Adica nu se percepe taxa/comision pentru ca folosesc un card romanesc cu tara setata ca Irlanda.(am citit pe site la raiffeisen ca se poate ajunge pana la max 20euro in plus cat iti mananca de pe card)
    Poate ma insel si sper sa fie asa atat pentru mine cat si pentru un prieten, amandoi nu am folosit eshop sa cumparam jocuri pana acum.
    Mersi.

  5. #45 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Salut, nu stiu de Irlanda dar eu am cont pe UK si nu cred sa fie nici un comision.
    Uitandu-ma in homebank-ul meu de la ING vad ca ultima tranzactie catre nintendo a fost asta:
    "Suma: 10,00 GBP
    Suma transmisa spre decontare: 11,49 EUR"
    fara nici un comision.

  6. #46 SP
    Member dani20's Avatar
    Și eu am card de Raiffeisen, dar contul e de UK. La fel, nici un comision.

  7. #47 SP
    Junior Member Galahorg's Avatar
    Mersi de raspuns, am ales irlanda pentru ca e in euro nu in lira. Macar asa m-am lamurit.

  8. #48 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu la fel am, tot pe Irlanda, dar cu card de la BT, si nu mi-au luat niciun comision cand mi-am cumparat ceva. Mi se pare ca iti ia initial 1 euro sau ceva de genul, asta ca sa vada daca e pe bune cardul si ai bani pe el, dupa care ti-i baga inapoi in cont (multe magazine virtuale fac asta, e o suma infima oricum, dar ti-o returneaza).

  9. #49 SP
    Junior Member Galahorg's Avatar
    Poti sa imi zici si mie care sunt pasii cand e sa bag cardul si sa fac plata. Inca nu am selectat o regiune anume din Irlanda ca nu stiu ce sa selectez.
    Edit: Din nou multumesc pentru ajutor, in plus cred ca Nintendo v-a face la fel cu Nintendo Switch si e bine sa stiu "procedura" pentru Eshop.(atat eu cat si pentru amicul mentionat)

  10. #50 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Bai chiar nu mai stiu exact cum am facut ca am facut-o mai demult si mi-e sa nu te indrum gresit. Da-i cu google ca asa am cautat si eu si am rezolvat (ba chiar e posibil sa fi citit aici pe forum care e procedura).

  11. #51 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    @Galahorg: selectează o regiune care vrei tu, oricum nu ai de introdus adresă exactă sau Zip code, nici măcar număr de telefon.
    Apoi mergi în eShop și alegi jocul dorit, mergi la Purchase, te întreabă dacă vrei să plătești cu card sau ai card cu cod. Alegi card de debit, Visa sau Mastercard, introduci numărul cardului, data expirării și codul din trei cifre de pe spate. La final, te pune să scrii o parolă dar asta nu devine definitivă, deci dacă din vari motive tranzacția eșuează și te pune să repeți pașii, parola se "uită" și poți introduce alta. Apoi te întreabă dacă vrei să îți încarci contul cu o anumită sumă sau vrei să plătești exact cât costă jocul.
    De aici te descurci.
    În eShop poți de asemenea să salvezi datele cardului.
    Succes!

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  12. #52 SP
    Junior Member Galahorg's Avatar
    Multumesc pentru ajutor!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts