Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 25 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #61 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Am urmarit din nou niste gameplay si cutscenes al jocului precedent....in afara de fetele caracterelor si masinariile din primul joc...grafic vorbind e cu totul altceva....parca ai compara dacia cu bmw...si totusi a fost o capodopera, in primul rand povestea. Nu l-as numi old gen, poate trecerea intre old and new.
    O chestie ma roade insa, ei zic ca developmentul e oke bla bla...nu sunt in tema cu ceea ce ar insemna asta, dar parca nu imi vine a crede ca anul asta o sa il vedem. Istoric vorbind, de la reveal pana la release cam 2 ani trec...eu sper sa ma insel totusi.

  2. #62 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    In videoclipurile de pe youtube nu e in 60 fps. Ma gandesc ca jocul final va fii.

  3. #63 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post

    //și totuși am și eu o problema cu jocul asta, vouă nu vi se pare ca Aloy are ditamai capul?!
    Voiam sa scriu si eu asta insa imi era ca as fi fost singurul cu aceasta parere. Capul foarte mare iar fruntea foarte ingusta. Desi am jocul precedent, nu l-am jucat niciodata mai mult de 5min. Imi este ea foarte-foarte antipatica si parca nu ma pot concentra la joc din cauza feței si comportamentului ei.

  4. #64 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Merita, povestea e super interesanta. Nici mie nu imi place de ea, nu imi amintesc nimic legat de personalitatea ei. Asa personaj anost si banal nu cred ca am mai vazut intr-un joc cu buget mare, dar merita jucat pentru poveste.

  5. #65 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Da domne, cred ca jocul asta va atrage multi sa-si ia PS5. La cum se misca Alloy parca sunt 30fps, anyway totul arata super si jocul e fain Sa ma apuc si eu de primul

  6. #66 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai este in 30fps ce au aratat ieri.

    Cat de impins pe multi sa-si ia PS5...cat timp jocul iese si pentru PS4/PS4 Pro, dar mai ales cum nu se gaseste PS5, cred ca marea majoritate il va juca pe PS4.

  7. #67 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Asa personaj anost si banal nu cred ca am mai vazut intr-un joc cu buget mare
    ... Dupa parerea mea este o mare exagerare. Ai jucat Ghost of Tsushima cu Jin? sau Far Cry? sau AC noi? sau multe multe alte jocuri cu personaje complet plate. E plin de jocuri AAA cu personaje mult mai anoste decat Aloy.

    primul joc a avut un gameplay mediocru format dintr-un combat bun si un open world de 2 lei
    . 2 lei? Deci eu l-am jucat pe PS5 si pot spune ca arata foarte bine ,,open worldul,,. Poate ca nu e plin de side questuri nu stiu ce interesante sau foarte animat din punct de vedere al interactiunii cu alte personaje, dar din punct de vedere grafic este mult peste medie. Plus ca in acest joc ideea in sine ca te poti bate cu masinarii diverse contureaza open worldul, nu sidequesturile.

  8. #68 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Dupa parerea mea este o mare exagerare. Ai jucat Ghost of Tsushima cu Jin? sau Far Cry? sau AC noi? sau multe multe alte jocuri cu personaje complet plate. E plin de jocuri AAA cu personaje mult mai anoste decat Aloy.
    Putin, nu, nu. Incerc sa nu joc mediocritati din astea, cu GOT mi-am luat putina teapa ca am avut incredere in Sony. Afirmatia mea ramane, personaj mai anost nu am vazut, pentru ca de obicei ma feresc de jocurile low effort, precum cele enuntate de tine.

    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    . 2 lei? Deci eu l-am jucat pe PS5 si pot spune ca arata foarte bine ,,open worldul,,. Poate ca nu e plin de side questuri nu stiu ce interesante sau foarte animat din punct de vedere al interactiunii cu alte personaje, dar din punct de vedere grafic este mult peste medie. Plus ca in acest joc ideea in sine ca te poti bate cu masinarii diverse contureaza open worldul, nu sidequesturile.
    Ce legatura are grafica cu designul lumii? Si eu am zis ca arata foarte bine. Spui in acelasi paragraf ca nu intelegi de ce e un open world de 2 lei si in acelasi timp ca ai sesizat si tu cat de goala e lumea, fara misiuni interesante sau integrare organica cu alte personaje. There you have it! Ai jucat RDR2 si Kingdom Come? Skyrim? Gothic 2, vechi de 20 de ani? Toate ii dau clasa la constructia unui univers organic, interesant, care sa merite explorat.

    Horizon are o poveste principala exceptionala, gameplay peste medie si grafica buna. Oricine zice ca jocul asta ofera mai mult de atat probabil inca nu a avut norocul sa joace suficiente titluri bune cu care sa poata compara.

  9. #69 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Pai jocul acesta nu este axat pe ,,open world,, precum RDR2. Acest joc, chiar are o poveste principala. Nu e genul ala de joc in care stai si te uiti pe sub fiecare piatra sa gasesti ceva. Ia open worldul ca pe un bonus. Am jucat RDR2 si pot spune ca e primul joc pe care nu am avut efectiv puterea sa il duc pana la capat de plictisitor ce este. Efectiv simteam ca fac numai side-questuri. Zici ca e un simulator si atat.

    In fine, eu cred ca un joc trebuie comparat cu alte jocuri din sfera lui si cu ce a fost gandit sa fie. Iar jocul asta e gandit ca unul cu o poveste liniara, care dupa ce il joci poti sa mai faci niste sidequesturi si sa mai distrugi niste roboti din plictiseala. Asta e tot. Nu e un joc de 100 ore +

    Si sa spui ca Ghost of Tsushima e un joc low effort...

  10. #70 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Antiohh, pai daca-l compari cu alte jocuri din categoria lui, o sa-ti cam dea cu minus. Pentru ca HZD e practic o clona de AC glorificata mai mult decat trebuie. Ma rog, ideea e ca are la baza o formula Ubisoft/AC/ Far Cry usor modificata.

    E un joc fun in felul lui, chiar mi-a placut, dar nimic special. Nu i-as da o nota mai mare de 7,5 - obiectiv vorbind.

  11. #71 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Acest joc, chiar are o poveste principala. Nu e genul ala de joc in care stai si te uiti pe sub fiecare piatra sa gasesti ceva. Ia open worldul ca pe un bonus. Am jucat RDR2 si pot spune ca e primul joc pe care nu am avut efectiv puterea sa il duc pana la capat de plictisitor ce este. Efectiv simteam ca fac numai side-questuri. Zici ca e un simulator si atat.

    De acord 100%. Ma plictisesc de mor jocurile in care ai de facut catralioane de questuri secundare, de pierzi efectiv firul povestii. Eu nici mult laudatul Witcher3 nu l-am putut termina. Asadar "gusturile nu se discuta" se aplica si in gaming.

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Analiza DF:

  13. #73 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Si mie prima chestie care mi-a sarit in ochi a fost acel hair glow dar overall mie imi place foarte mult cum arata jocul. Underwater este fantastic..
    Mi-ar fi placut si mai mult daca aratau ceva in 60fps..

    Pentru mine este day one fara indoiala, HZD a fost in top 3 personal generatia trecuta pe PS4.

  14. #74 SP
    Member morphine's Avatar
    Daca nu-l scot in 60 de frameuri fara sacrificii in detalii grafice sunt mai linistit. Linistit ca nu pierd mare lucru ca nu am Ps5 si pot sa mai astept linistit 1, 2 ani sa-l iau cand se va mai maturiza totul. Mi se pare cam aiurea sa dai banii pe un joc si dupa ce-l termini, in cateva luni sa apara un patch minune care-l imbunatateste.

    Besides that, it looks gorgeous.

  15. #75 SP
    Member smits's Avatar
    Can't wait.

    am iubit primul.

    sper ca in al doilea sa bage mai mult side content.

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Analiza NX Gamer:

  17. #77 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Ce diferenta intre DF si NX Gamer. Parca lately astia de la DF au ochelari de cal.
    Anyway, cel mai mult ma deranjeaza ca nu avem data de lansare. Sper sa apuce Craciunul 2021.

  18. #78 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Trebuia repostata si aici ! M-a facut sa rad ! RIP Berta !
    Attached Images Attached Images 192983103_3969664219792247_2327169883711818319_n.jpg

  19. #79 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu sunt siguri ca se va lansa anul acesta:
    So we have, currently, two very big, very narrative-driven games in development: Horizon Forbidden West and the next God of War. And for both of those, they’re frankly affected by access to performance capture and talent.

    For Horizon, we think we are on track to release this holiday season. But that isn’t quite certain yet, and we’re working as hard as we can to confirm that to you as soon as we can.
    Hermen Hulst Q&A: What’s Next for PlayStation Studios – PlayStation.Blog

  20. #80 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Era de asteptat sincer din momentul in care au aratat un demo si nu au spus nimic de o data de lansare...Ar fi o surpriza placuta sa auzim ca de craciun o sa apara dar au deja exemplul Cyberpunk care a fost scos pe repede-inainte si nu cred ca isi permit o chestie de genul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 25 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts