Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 346

Thread: Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 5

  1. #81 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai Xbox nu au adus nici un feature nou controller-ului. Sony in schimb a revolutionat controllerul. DS4 e utilizabil pe PS5 dar doar pt jocuri de PS4.

    Legat de baterii interschimbabile, eu nu prea sunt de acord. Multi prefera sa ia baterii normale in loc de acumulatori si astfel se produc multe deseuri (eu sunt disperat cu reciclatul). Asa cu acumulatori il incarci si gata.

    Dar sunt de acord ca ar fi putut baga un acumulator mai mare in noul dualsense mai ales ca vine cu noile functii care sug bateria imediat.

  2. #82 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ce vorbeam eu, și ce zici tu...
    De când există acumulatori gen Eneloop, controller-ul Xbox e o chestie god send pentru mine. În două secunde am schimbat acumulatorii.

    Singurul lucru pentru care îmi scot pălăria în fața Sony generația asta, e pentru faptul că au implementat un backward adevărat, no gimmicks gen Xbox, unde ai nevoie de internet ca să joci titluri vechi (exact ca generația trecută, disc=licență).

    La faza cu controllerul, în schimb, Sony încă sunt depășiți de lăcomie.

  3. #83 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Ma bate gandul sa-mi iau si eu castie Pulse 3D ? le mai are cineva ? Cat de des le folosese si cum le pozitioneaza in comparatie cu celelalte perechi pe care le mai are? TY!

  4. #84 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Pai Xbox nu au adus nici un feature nou controller-ului. Sony in schimb a revolutionat controllerul. DS4 e utilizabil pe PS5 dar doar pt jocuri de PS4.

    Legat de baterii interschimbabile, eu nu prea sunt de acord. Multi prefera sa ia baterii normale in loc de acumulatori si astfel se produc multe deseuri (eu sunt disperat cu reciclatul). Asa cu acumulatori il incarci si gata.

    Dar sunt de acord ca ar fi putut baga un acumulator mai mare in noul dualsense mai ales ca vine cu noile functii care sug bateria imediat.

    Eu il bag la o baterie externa si ma tine toata ziua lejer

  5. #85 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Dar stai cu cablu, cand ar trebui sa stai pe baterie.

  6. #86 SP
    Member Antiohh's Avatar
    stau cu cablu intins in pat. Chiar nu ma deranjeaza absolut deloc.

    am acasa vreo 8 baterii externe, de toate formele si dimensiunile, dintre care una de 36.000. Mi se pare foarte comoda si varianta cu bateria externa.

  7. #87 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da. Evolutie, nu? Next gen, nu? Controller cu cablu. Ce urmeaza? Casete cu jocuri? Memory cards?

  8. #88 SP
    Member Antiohh's Avatar
    cred ca intelegi gresit conceptul de controller cu cablu conectat la consola si cel conectat la o baterie externa eu bag bateria externa in buzunar si ma joc si-n mers daca vreau, mi se incarca controllerul intre timp si dau jos cablul.

    Ma intreb oare de ce nu vin si telefoanele cu baterii si le incarcam cu cablul ca la inceput de secol 21. De ar evolua si telefoanele astea o data...

    Nu ma intelege gresit, nu vreau sa zic ca nu se poate si cu baterii. eu doar zic ca ambele variante sunt cat se poate de ok.

  9. #89 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e stupid. Cablu, chiar si de la baterie externa, e tot cablu. Ca stai cu ea in buzunar, ca o tii in dinti, pe canapea, pe coffee table sau la consola, cablu e cablu si deranjeaza. Cel putin la mine.

    Ca poti face artificii, e corect, dar sa livrezi un controller cu baterie care tine 2-3h de joaca cu toate functiile activate in jocurile lor, e inadmisibil.

    Desigur, vor fi oameni care spun - mai ia un controller. Sau inca 3. Asa ai mereu 1 incarcat. Pentru ca asta e solutia, nu sa schimbi bateria cu usurinta, ci sa iei alt controller sau sa stai cu cablu.

    Unora li se pare ok si normal. Mie mi se pare penibil si execrabil. Eu nu mai accept acel cablu, asa ca a fost nevoie sa iau un charger de 30€ ca sa tin controllerul mereu la incarcat. Pentru ca asta era scopul. Sa mai vanda ceva.

  10. #90 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Pai daca Xbox nu are functii pe controller, logic ca tine bateria mai mult. Eu joc cu o incarcare si 6-8 ore in medie... (cand nu joc chestii cu bazait intens)

    Eu am folosit si baterii reincarcabile duracell, stiu ca sunt scumpe, se degradeaza in timp. Nu m-a impresionat. Nu pot zice decat ca evit tot ce are baterii. Sa fim seriosi, varianta cu acumulator este in 99% din electronice. cate au baterii?

    Cred ca exista motive bune pentru care se prefera acumulatorii in general, prin comparatie cu bateriile reincarcabile. Chiar cred ca e nedrept sa bagam placa cu ,,next gen,,

  11. #91 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai si daca avea 100 de functii peste DS5, tot schimbau bateriile in 10s si aia era.

    Nu stiu cum ai 6-8h. Poate cu toate functiile oprite. Eu in returnal nu trec de 3h. In Ratchet, cam la fel. Poate 4h.

  12. #92 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Chiar nu. Uite, Ac creed 2, 3,4, odyssey, origins, tombraider 2,3, spiderman (cel de dinainte de miles morales), ratchet and clank (de dinainte de asta nou aparut) + multe altele sunt genul de jocuri la care ma tine bateria controllerului 6-8 ore.

    si nu sunt oprite functiile ca bazaitul e dat pe tare din setarile conosolei.

  13. #93 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si eu am cam tot asa, 6-8 ore. Si n-am dezactivat nimic. Am jucat cu o încărcare de vreo doua ori Borderlands 3 cu sotia(si la asta vibrează la greu) si vreo doua ture de Valhalla (la ăsta ce-i drept nu prea are ce consuma, ca nu prea sunt vibrații). Cam 1,5-2h/sesiune.

  14. #94 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Chiar nu. Uite, Ac creed 2, 3,4, odyssey, origins, tombraider 2,3, spiderman (cel de dinainte de miles morales), ratchet and clank (de dinainte de asta nou aparut) + multe altele sunt genul de jocuri la care ma tine bateria controllerului 6-8 ore.

    si nu sunt oprite functiile ca bazaitul e dat pe tare din setarile conosolei.
    Pai alea sunt jocuri de PS4. Nu au nicio functie de DS5. La alea ar trebui sa tina, pentru ca nu mai exista LED-u ala colorat (nu ca ar fi consumat prea mult oricum), 12-15h fara probleme.

  15. #95 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Era parfum daca la DS5 pastrau tipul de baterie actual, dar sa fi fost detasabila, iar Sony sa vanda (eventual) si inarcatoare cum au DSLR-urile. Dar na, vorba ta, numai next gen nu e asta. Mult mai next gen era daca ofereau alternative.


    Practic, te obliga sa-ti cumperi cel putin un controller in plus, daca nu vrei sa stai cu cablul infipt in el. O strategie perfida, dar care a functionat de minune generatia trecuta si nu numai. Iar capacitatea aia de 1560mA...e de domeniul irealului pentru anul 2021.

  16. #96 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Acum eu chiar am o nelamurire. pe voi va deranjeaza concret sa folositi controllerul cu o baterie externa (pe care cred ca mai toata lumea o are deja pentru telefon) sau va deranjeaza ideea? Ca eu nu am putut decat sa ma gandesc: ,,ce bine ca merge sa se incarce la baterie externa cat te joci, grozav,,.

    Pot intelege de ce e deranjant sa ai o baterie externa conectata la telefon, fiind mai incomod cand iesi in oras cu ea. Dar care e baiul cand sta frumos langa tine pe pat/canapea si controllerul e in mana? efectiv nu te limiteaza cu nimic. E doar un cablu in plus pe langa tine (asemenea celui cand bagi firul de la casca in controller)

  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe mine ma deranjeaza sa ma joc cu cablu, de orice fel, orice lungime, legat la orice.
    Si am facut-o prea mult de cand am PS5-ul si detest asta.

    D-aia am dat 30€ extra ca sa iau un charging station ca sa ma asigur ca il voi avea mereu incarcat.
    Dar as fi preferat sa fac altceva cu banii aia.

  18. #98 SP
    Member Antiohh's Avatar
    La ce te referi? Charging stationul incarca doar cand e bagat controllerul in el, nu?

    Vrei sa zici ca mereu il ai 100% incarcat acum cand te joci pentru ca inainte uitai sa il bagi in priza dupa ce te jucai? Si acum nu mai ai problema aceasta pentru ca obisnuiesti sa il lasi in statie?

  19. #99 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Azi am luat charging station, dar da, e facut ca sa lasi controller-ul mereu acolo. Deci e mereu la incarcat. Nu stiu daca are ceva protectie sa nu mai incarce daca e bateria plina sau nu, dar nu e ceva ce as face eu manual, sa tin controller-ul mereu la incarcat.

    Si da, altfel trebuia sa-l leg la consola prin cablu si nu o faceam mereu.

    In primul rand, alimentarea din consola este activata doar primele 3h dupa ce ai inchis-o.
    Daca-mi aduceam aminte dimineata ca nu mai am baterie si voiam sa-l bag la incarcat, trebui sa deschid consola si TV, sa leg controller-ul si apoi sa inchid consola si TV.

    Trecand peste asta, mi se pare horror ca am stat 8 luni cu cablu USB din fara consolei, atarnand incontinuu, folosit sau nu. Plus ca nu inteleg de ce nu au pus si ei USB Type C to USB Type C pentru controller, ca sa putem alimenta altceva pe USB-ul A din fata - gen un VR sau castile care au nevoie de dongle pentru conexiune…
    Dar o dau in altele si ma scarbesc si mai tare.

  20. #100 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Revin totusi la subiectul controller -- am luat inca unul pentru ca sunt situatii cand am nevoie.. mai cu femeia, mai cu prietenii, sau pur si simplu stiu ca am unul incarcat disponibil oricand.
    Sunt putin surprins (pozitiv) insa de bateria lui DualSense.. am avut o sesiune de gaming destul de lunga ieri si pe ultima liniuta m-am jucat ore.. Ce-i drept nu era rumble intensive, dar na. Butonez insa doar de 2 zile..
    In alta ordine de idei, daca se intreaba cineva, controller-ul Midnight Black pare un pic mai rigid la stick-uri. Dar se mai inmoaie in timp. Si pe generatiile anterioare (mai) erau diferente intre cel inclus si cel cumparat separat. Cumva aproape mereu, pe nevazute, stiam care era care. Daca nu la stickuri, la butoane.

    LE: Legat de charging station are curent la porturi tot timpul? Sau este dependent de setarile consolei pe rest mode de exemplu sau?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Totul despre accesoriile consolelor Xbox Series X|S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 103 Last Post: 24-03-2024, 11:28
  2. Totul despre accesoriile consolei Sony PlayStation 4 By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 549 Last Post: 27-01-2024, 20:08
  3. Totul despre accesoriile consolei Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 236 Last Post: 06-12-2019, 23:57
  4. Totul Despre Emulare pe PC... By Strike105X in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 09-12-2014, 18:08
  5. Totul despre WoW By Razvan in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 10-12-2009, 20:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts