Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 43 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 856

Thread: PlayStation Store

  1. #321 SP
    Junior Member gustrita's Avatar
    Eu nu inteleg agitatia asta cu sony si ps+, chestia asta costa 40 euro pe an (chiar si pt romani e aproape gratis), de banii astia primesti 24 jocuri ps4, 24 ps3 si 24 ps vita, deci primesti cam 70 jocuri la 40 euro. SUnt de accord ca multi de aici au doar ps4 dar sunt o gramada care detin si un ps vita sau inca au ps3-ul si chiar daca au decat ps4 consola are un an luna viitoare, cred ca incepand cu decembrie o sa bage un joc care a depasit un an si a fost vandut sufficient.

  2. #322 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    agitatie e simpla :

    PS3 = 0 EURO play online .

    PS4 = 200 de euro to play online - in 5 ani de ciclu al consolei = 50% din pretul consolei .

    bonus ? 0 jocuri . indie din anii 70-80 HP2000 atari .. in caz ca stii ce sunt alea de tot comentezi atat . ca nu intelegi .

    apropo - ce avere ai pot sa te intreb ? exprima.te in milioane de euro , ca sa stiu si eu de cand 40 de euro pe an sunt un nimic .

  3. #323 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu înțeleg de ce va certați, jocurile oferite pe PS3 sunt problema. Pe PS4 nu poti sa ai pretenții deocamdată. Hai sa vedem cum se incheie acest an. Eu cred ca o sa vedem un joc AAA.

    PS: si concurenta e de vina, nici ei nu iti ofera ceva mai bun

  4. #324 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by gustrita View Post
    Eu nu inteleg agitatia asta cu sony si ps+, chestia asta costa 40 euro pe an (chiar si pt romani e aproape gratis), de banii astia primesti 24 jocuri ps4, 24 ps3 si 24 ps vita, deci primesti cam 70 jocuri la 40 euro. SUnt de accord ca multi de aici au doar ps4 dar sunt o gramada care detin si un ps vita sau inca au ps3-ul si chiar daca au decat ps4 consola are un an luna viitoare, cred ca incepand cu decembrie o sa bage un joc care a depasit un an si a fost vandut sufficient.

    primesti?!?

    nu te supara dar cred ca ai inteles gresit. INCHIRIEZI, poate.


    si ok, este absurd cum unii se asteapta sa "primeasca" jocuri AAA aparute cu cateva luni in urma. fie si cu un an/un an jumate in urma. de altfel sunt inca jocuri de acum 4 ani care se vand cu 40 de lire pe PSN UK spre exemplu. which is fine, that's business. cumperi second hand daca nu-ti convine.


    pentru PS4 e greu sa te astepti la ceva mai bun, dar pe PS3 luna trecuta au "oferit" un joc AAA din 2009. luna asta nici macar atat, iar supararea de la ora actuala, cel putin pentru unii useri, nu are legatura doar cu jocurile. ci spre exemplu cu multiplayerul pentru care platesti pe PS4, si care in ultimul timp s-a desfasurat precum c***l.


    si mai sunt cei care tot ii dau cu salvarile din cloud. frate, ala e un nice to have. iar valoarea acestui feature iese la iveala doar cand ti se busheste un joc precum tomb raider definitive la 80% cu salvare corupta, si poate te folosesti de cloud ca sa nu o iei de la capat cu jocul. altfel, ce face feature-ul asta, poti face singur folosind un stick USB.


    mai sunt si demo-urile si beta-urile si discounturile exclusive ps+. pentru unii or fi ceva magic, dar eu nu m-am folosit de ele deloc de mai bine de un an.

    apoi vine chestiunea pretului. parerea mea este ca pretul era mic pentru ce se oferea acum un an. si ca e prea mare pentru ce se ofera acum.
    sincer, as fi preferat sa pastreze nivelul serviciilor din 2013, si sa dubleze chiar pretul. nu m-ar fi deranjat deloc, as fi platit cu placere 100 de dolari, fara sa ma plang, si ar fi meritat fiecare cent. asa, sincer prefer sa cumpar jocurile pe care le-am inchiriat de la ei, si sa nu-mi mai prelungesc subscriptionul, ci doar sa-l reactivez daca vreau sa ma joc online pe ps4.


    PS: 40 de euro nu sunt aproape gratis. gratis e aproape gratis. mie cand merg la munca nu-mi spune compania: "azi iti dam 40 de euro fara sa faci nimic, enjoy!".

  5. #325 SP
    Junior Member Noobmaster's Avatar
    Salut ,
    Am si eu o problema , am aprins consola si mam treZit cu driveclub instalat pe consola ...nu lam cumparat , nu lam downloadat , nu stiu de unde a aparut, si daca dau pe el ma trimite pe store

    Si nu mai merge spelunky , la fel zice canot use content
    To use content , purchase from playstation store

  6. #326 SP
    Member legokid220's Avatar
    te-ai jucat prin shere play?
    daca da.. ti se pun ca si cum il ai ca joc. apoi daca vrei sa-l deschizi .. iti zice exact aia

  7. #327 SP
    Junior Member Noobmaster's Avatar
    Da , mam jucat , ms de raspuns ...nu stiam de unde a aparut

  8. #328 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Quote Originally Posted by Noobmaster View Post
    Salut ,
    Am si eu o problema , am aprins consola si mam treZit cu driveclub instalat pe consola ...nu lam cumparat , nu lam downloadat , nu stiu de unde a aparut, si daca dau pe el ma trimite pe store

    Si nu mai merge spelunky , la fel zice canot use content
    To use content , purchase from playstation store
    Si la mine mi-a aparut Destiny dupa ce m-am uitat la un coleg.

  9. #329 SP
    Member PumaS's Avatar
    Intrebare :

    Am vazut pe store urmatoarele versiuni :

    Metro 2033 REDUX - FULL GAME 19.99
    Metro 2033 REDUX - PSN GAME 10.99
    Metro 2033 Last Light - PSN Game 10.99

    Care este diferenta intre ele ? FULL GAME - PSN GAME , de ce sa platesc pentru METRO 2033 REDUX - FG 19.99 si nu cel de 10.99 sau care este diferenta ?


    Multumesc anticipat pentru raspunsuri

  10. #330 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cred ca ai gresit putin in titluri dar cam asa sta treaba: Metro Redux contine ambele jocuri, Metro 2033 Redux si Metro last light Redux. Celelalte mai ieftine sunt fiecare joc in parte.

  11. #331 SP
    Member PumaS's Avatar
    Metro Redux @ 19.99 /Metro Last Light Redux@ 10.49/ Metro 2033 Redux @ 10.49 . Care merita din cele 3 ? Merita bundle-ul cu ambele jocuri? Sau care ar fi diferenta ? Multumesc

  12. #332 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    care e diferenta intre ce si ce?


    varianta de 19.99 include atat metro 2033 cat si last light, si evident din punct de vedere financiar e mai avantajos decat sa iei cele doua remastered-uri separate, ceea ce ar insemna 20.98.


    altfel, in mod normal acest double Feature (Metro redux) costa in Romania (in varianta hard copy) 150 RON. deci varianta digitala la 20 de lire ar insemna cam 115-120 RON.

  13. #333 SP
    Member PumaS's Avatar
    Grafica este optimizata pentru ps4 la ambele variante ?

  14. #334 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Este cel mai bun joc remasterizat. Eu astept BF si cumpăr versiunea pe disc

    http://www.eurogamer.net/articles/di...vs-metro-redux
    http://www.eurogamer.net/articles/di...redux-face-off

  15. #335 SP
    Banned asperas's Avatar
    Cel mai bun si din punct calitate / pret..! Dant3 nu ai nevoie de BF pt Metro Redux tinand cond de ce altfel de vrajeli apar la pret ''normal"..! Metro si Wolfenstein fac pisu pe multe alte joace aparute si asta chiar foarte de sus..parerea mea

  16. #336 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred, eu sper sa prind varianta pe disc la 100 de lei si sunt mulțumit. Daca nu, găsesc second-hand

  17. #337 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Cand e BF-ul, in ce data?

  18. #338 SP
    Member PumaS's Avatar
    Ultima vineri din Noiembrie . Dar cine garanteaza ca intra la BF ?

  19. #339 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nimeni, doar intrebam de data ca nu mai stiam sigur cand se tine.

  20. #340 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    La noi e mai devreme cu o săptămână, eu asa stiu.

    21 noiembrie

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 43 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1003 Last Post: 29-09-2020, 20:29
  3. Jocuri Playstation Store By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 68 Last Post: 08-09-2009, 13:18
  4. Playstation Store 27/02 Update By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 27-02-2009, 15:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts