Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 69 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #421 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dant3, m-am uitat la video ala (desi nu stiu cine e tipu ala si ma enerveaza teribil felul in care vorbeste si am rezistat cu greu sa fiu atent pana la final desi nu zice rau ce zice) doar ca sa inteleg ce vrei sa spui si de ce continui sa te interesezi si sa postezi aici, desi e clar ca nu te mai intereseaza deloc jocul, ba chiar imi lasi impresia ca-l dispretuiesti dupa ce ai vazut/citit acele leaks si ca nu-ti place directia in care se indreapta (desi, again, totu e mega scos din context si cel mai probabil povestea se desfasoara diferit si se clarifica multe aspecte - sper).

    Revenind la joc, pe mine nu ma deranjeaza feminismul asta din jocurile lor (sau din viata reala, pentru ca tipu vad ca de asta se leaga excesiv) sau directia (fortata sau nu) in care se indreapta jocul/povestea. Este doar un joc, un univers, o poveste si putem oricand alege sa NU-l cumparam/jucam daca nu este pe placul nostru.
    Also, faptul ca intr-un joc, aleg sa mearga pe anumite subiecte care poate sunt mai greu de digerat de catre anumite persoane sau mai tabu, asta nu este un lucru rau, e doar diferit.

    Asa cum in RDR2 s-a luat decizia ca personajul principal sa aibe animatiile alea lungi si naturale, sau sa mearga incet in camp in loc sa alergi, unii l-au mega blamat, altii l-au respectat si jucat pentru ce este (me included), asa s-au luat si aici niste decizii si asta este directia jocului, ca ne place sau nu.

  2. #422 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cu siguranta jocul va fi un masterpiece din perspectiva mecanicilor din joc, gameplay, grafica care a stors fiecare picatura din hardware-ul generatiei trecute si care sunt convins ca va solicita toate resursele actualei generatii, muzica (Santaolalla e de-a dreptul magnific) si cred ca va avea un scor mare pe metacritic din cauza asta.

    In ceea ce priveste povestea ramane de vazut si tot am sa-l joc si am sa incerc sa fiu cat mai putin biased posibil, chiar daca eu sincer nu mai am asteptari marete, ca sa nu zic aproape 0, de la poveste. Sunt curios insa in ce masura acele leaks vor afecta vanzarile.

    Cand il voi termina imi voi spune totusi opinia si voi lauda lucrurile care mi-au placut si il voi critica in aceeasi masura pentru lucrurile care nu mi-au placut. Fie ca jocul va avea o poveste buna sau proasta, cu siguranta voi continua sa il joc pentru multiplayer si sper sa fie cel putin la fel de bun si competitiv ca primul.
    Mai avem de asteptat o luna si doua saptamani.

  3. #423 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Trailer nou maine, la care eu nu o sa ma uit

    https://www.pushsquare.com/news/2020...ebuts_tomorrow

  4. #424 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am avut un mini brain fart cand am citit 05.06 si am crezut ca va fi peste o luna. lmao. MM/DD

  5. #425 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu altii cum sunt, dar eu urasc spoilerele. Nu m-am uitat la leak, nici nu am de gand. Daca vreau sa iau jocul, il iau, chiar si daca haterii ii vor da nota 1 din 10. Am mai jucat eu titluri notate cu 3 si 4 de "experti", care mie unul mi-au placut la nebunie. Oamenii aia de la Naughty Dog au muncit ani buni pentru ceea ce ei considera masterpiece. Nu o sa las eu pe x si y sa-mi strice experienta cu jocul lor.

    Iar celor care inca mai au probleme in anul 2020 (pandemic jokes included) cu persoanele gay, cu lesbienele, cu martorii lui Iehova, slujitorii lui Satan sau mai stiu eu cui... si mai ales IN JOCURI, cred ca au gresit perioada temporala. Dar nu e grav, pentru ca probleme avem toti, doar ca unii si le manifesta mai mult in scris.

    Pe de alta parte, e destul de complicat sa vrei sa vezi gameplay fara sa prinzi vreun spoiler. E foarte greu si pentru developer sa incerce sa te faca sa-l cumperi, dar sa nu-ti arate cine stie ce boss fights, cine stie ce monstri care ar trebui sa fie o surpriza... Trebuie sa fii mare artist sa poti sa "vinzi" jocul fara sa arati din momentele mari ale unui joc.

    In the end, e libertate de exprimare, dar traim intr-o societate cu niste reguli, care sunt acolo pentru toti, cu niste motive bine intemeiate. In cazul de fata, daca eu sunt fan al unui personaj sau al unui joc, si vine x si y si isi baga picioarele in el, normal ca-mi displace. Eu am invatat sa traiesc cu asta, stiu ca un hater ramane un hater pana la capat, nu ai sanse sa-i schimbi opinia. Dar, atunci cand regulile nu sunt respectate, in loc sa fie atacat jocul in sine, sunt atacat eu in mod direct, fix pentru ca imi place mie acel ceva. And that sucks even more, mai ales cand se lasa cu injurii. Let's not do that, please!

    Therefore, just live and let live. Puteti posta pro si contra fara sa aiba cineva o problema, dar mai lasati atacurile personale, ca avem suficiente pe cap zilele astea. Vorba cuiva de mai sus: am ramas o mana de oameni, ne stim de atata vreme... e pacat sa stricam relatia pentru ce? Pentru un simplu joc (sau mai bine zis un leak)? Neah, not really worth it.

    Parerea mea... care ma voi uita maine la trailer. Sper ca nu vor fi spoilere, ca altfel ne suparam.

  6. #426 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Deci maine la ora 17, buuun...Pentru spoilere avem thread dedicat in sectiunea console club.

  7. #427 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Nu cred ca trebuie folosit thread-ul de spoilere, unde eu refuz sa intru sa citesc dat fiind ca e vorba de un trailer si nu de un leak cu major spoilers. Spoiler tag sper/cred ca ajunge.

  8. #428 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  9. #429 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Amazing!!!

    Ce grafica! Nici nu vreau sa imi imaginez ce vor face cu PS5.

  10. #430 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Este impressive mai ales pentru ca jocul va rula pe un hardware vechi de ~7 ani

  11. #431 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    In sfarsit vedem si noi mai multe secvente cu Joel. Arata foarte bine "batran".

  12. #432 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ma abtin cu greu sa nu dau play, hai postati mai multi aici ca sa trecem la o noua pagina de discutie si sa nu fiu tentat

  13. #433 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Au dezactivat comentariile și like dislike

    PS: Lol

  14. #434 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bine ca au dezactivat comentariile. Dar Like si Dislike inca merg, doar ca nu arata numarul.

  15. #435 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sunt sigur că de aia nu o să îl mai cumpere nimeni.

  16. #436 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Idem.
    Are cineva imagini mai clare cu figurina din editia de colectie?
    Din ce am vazut pe diverse site-uri nu arata chiar bine, iar fata de figurina din primul e departe.

  17. #437 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pare mai nasoala la fata, Ellie si clar nu se compara cu statueta cu ei 2 din primul joc.
    Momentan nu am gasit alte poze/videos, dar sigur o sa vedem inainte de lansare.

    Eu oricum mi-am precomandat separat o statueta cu ea cu arcul, de pe 101 figurine si se va lansa in August, parca.

  18. #438 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Ma abtin cu greu sa nu dau play, hai postati mai multi aici ca sa trecem la o noua pagina de discutie si sa nu fiu tentat
    Poti sa dai linistit. Nu mi se pare sa fi aparut vreun super-mega spoiler.

    Also, si eu sunt curios de ce vor fi in stare oamenii astia pe un PS5, daca asta pot deja sa scoata dintr-un PS4 Pro...

  19. #439 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Arata bine jocul, dar eu voi mai astepta pana o voi cumpara, mai am de terminat Detroit si Days Gone, si pana le termin probabil vor lansa si Ghost of Tsushima joc care ma intereseaza mai mult ca TLOU.

  20. #440 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Este impressive mai ales pentru ca jocul va rula pe un hardware vechi de ~7 ani
    Vezi ca asa arata pe PS4 Pro doar... care totusi are aprox. 4 ani. Tot e impressive, dar, ma indoiesc ca va fi la fel de bine texturat si crisp pe PS4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 69 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts