Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 69 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast
Results 581 to 600 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #581 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar




  2. #582 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Perfection

  3. #583 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Wait for sale

  4. #584 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    96 pe Metacritic... nu as fi mirat daca sare la 97.

  5. #585 SP
    Member vladthegamer's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    96 pe Metacritic... nu as fi mirat daca sare la 97.
    Ce vrei mai mult de atat? Un joc care este in top 3 pe Metacritic si care si-a detronat prima capodopera.

    Eu sper la un 97, 98 (imposibil), dar numai asa, ca aceasta generatie sa termine en fanfare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #586 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Cel mai bun review mi se pare ca o are Skillup o spune pe fata ce e bun si ce e nasol la joc, restul isi miros basinile.

  7. #587 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Are ceva spoilere Skillup? Nu m-am uitat pentru ca el da prea multe detalii de obicei, dar imi place cum spune pe bune in reviews.

  8. #588 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu are spoilere, chiar zice la inceput despre ce poate vb si ce nu, si a facut un rezumat foarte bun si corect.

  9. #589 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by vladthegamer View Post
    Ce vrei mai mult de atat? Un joc care este in top 3 pe Metacritic si care si-a detronat prima capodopera.

    Eu sper la un 97, 98 (imposibil), dar numai asa, ca aceasta generatie sa termine en fanfare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Are 3 note de 7 care trag media in jos. Oricum la cate reactii negative au curs despre joc, 96 e un scor care ma linisteste.

    Pentru mine data lansarii nu putea fi mai potrivita, fiind si ziua mea. Sper doar sa nu o dea emag in bara cu livrarea.

    Sfatul meu ar fi sa nu cititi/urmariti review-uri, mai ales daca tineti la fiecare detaliu din joc. Imi aduc aminte ca in cazul primului joc, se gasise unul sa vorbeasca despre momentul cu girafele, care in opinia mea, este printre cele mai frumoase momente ale primei parti.

  10. #590 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cred ca scorul de pe metacritic e oarecum inselator. Din ce am citit povestea e si mai dark (revenge story) si lucrurile pe care le fac personajele (in special Ellie) te pot duce sa nu mai empatizezi cu ele, si sa te scoata din poveste. In primul Ellie era foarte likable, si personajele in jurul ei erau memorabile. Acum s-ar putea sa nu mai fie asa. Unii vor resimti asta. Eu am tendinta sa imi placa dark bleak stories, deci s-ar putea sa nu fiu afectat de asta. Apoi e gameplay si combat. Daca nu ti-a placut in primul probabil nu o sa iti placa in acest joc. Mie mi-a placut (arcul m ales, si brutalitatea in hand to hand) dar in atatia ani cati au trecut, unele elemente s-ar putea sa para invechite. S-ar putea sa nu m avem momente ca atunci cand Joel tragea, fiind prins de franghie cu capul in jos.

    E greu sa faci continuarea unui joc sau film sau album foarte apreciat. Bara e prea sus. De asta partea a doua e rareori mai buna (In cazul Uncharted, 1 era slabut, 2 e varful, si 3 desi bun nu s-a putut ridica la ac nivel). Deci, eu voi juca cu asteptari temperate. S-ar putea sa nu vad un joc m bun decat primul. Oricum nu m ai cum sa ai acel feeling de nou. Daca jocul e bun si in general imi place cred ca ar tb sa ma declar multumit. Asteptarile sunt prea mari printre gameri si s-ar putea sa fie dezamagiti din cauza asta.

    Am vazut ca pe langa cele 5 niveluri de dificultate generale, poti sa costumizezi subelementele in parte. Adica la jucator, inamici, aliati, stealth si resurse. Asta mi se pare interesant

  11. #591 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Ca tot se vorbea de reclama, tocmai au inceput campanie TV si la noi. Acum am vazut reclama pe DigiSport.

  12. #592 SP
    Manager paul's Avatar




  13. #593 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Ca tot se vorbea de reclama, tocmai au inceput campanie TV si la noi. Acum am vazut reclama pe DigiSport.

    Si eu am vazut pe Digi24, si nu e ceva gen Altex, era chiar reclama de la mama ei, nice. Contam si noi.

  14. #594 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Eu am platinat TLOU 1 apoi l-am mai jucat de vreo 10 ori de placere. Nota 10 pt mine, dar la TLOU 2 am apucat sa citesc spoilerele (din greseala am citit pe tweeter in comments) si sa vad intreg video leakuit pe net.



    Deja stiu povestea din TLOU2 dar il voi cumpara day 1. Sper ca Ventum Games sa-l livreze in data lansarii ca nu am de gand sa astept tot weekendul pt a-l juca de pe disc.

  15. #595 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    The Last of Us Part II has passed GTA V and RDR2 on OpenCritic to become the highest rated PS4 title.

    https://opencritic.com/browse/ps4

  16. #596 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Va fi probabil prima oara cand voi regreta ca am ramas cu base PS4 si nu am cumparat un Pro.
    Poate va arata bine si pe base PS4 ca si restul exclusivelor...

  17. #597 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Don't worry, il vom juca si pe PS5

  18. #598 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Va fi probabil prima oara cand voi regreta ca am ramas cu base PS4 si nu am cumparat un Pro.
    Poate va arata bine si pe base PS4 ca si restul exclusivelor...
    Same here, dar cred ca de aratat, arata la fel, doar 1080p vs 1440p. Iar fps, nefiind vorba de viteza (ca in Days Gone), ar trebui sa fie destul de ok, 25-30.

  19. #599 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Jocul va arata la fe si pe PS4, diferenta va fi doar de rezoluție intradevar. Din ce am citit pe unele forumuri si din recenzii jocul este foarte bine optimizat ai pe PS4. Singura problema este cea a zgomotului, mai are putin si decolează...

  20. #600 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Te referi la ventilator sau la sunetul din joc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 69 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts