Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 69 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #801 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Și ceva românesc

  2. #802 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-a tot pus clipu asta si efectiv nu inteleg ce-i asa mare mandrie ca au facut Sony Romania asa ceva.

    Personal mi se pare absolut penibil, nu inteleg ce atata lauda si cuvinte frumoase de la oameni. Oare doar pentru ca este o implicare din partea Sony vs nicio implicare in mod normal? Caz in care orice este mai bun decat nimic si hai sa ne mandrim cu asta?

    Melodia e oribila. O traducere cuvant cu cuvant (presupun), in care textul nu are nicio treaba overall cu melodia iar linia melodica e paralela cu tot si efectiv ma simt ca atunci cand canta preotul pasaje din biblie in biserica.

    Poate nu sunt eu capabil sa apreciez o asa muzica de folclor, dar stiam ca muzica trebuie sa fie mai melodioasa

  3. #803 SP
    Member lukecelmare's Avatar


    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  4. #804 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    S-a tot pus clipu asta si efectiv nu inteleg ce-i asa mare mandrie ca au facut Sony Romania asa ceva.

    Personal mi se pare absolut penibil, nu inteleg ce atata lauda si cuvinte frumoase de la oameni. Oare doar pentru ca este o implicare din partea Sony vs nicio implicare in mod normal? Caz in care orice este mai bun decat nimic si hai sa ne mandrim cu asta?

    Melodia e oribila. O traducere cuvant cu cuvant (presupun), in care textul nu are nicio treaba overall cu melodia iar linia melodica e paralela cu tot si efectiv ma simt ca atunci cand canta preotul pasaje din biblie in biserica.

    Poate nu sunt eu capabil sa apreciez o asa muzica de folclor, dar stiam ca muzica trebuie sa fie mai melodioasa
    Mai sunt si altii in asentimentul tau. Mi se pare sub orice critica clipul si melodia respectiva. Nu am reusit sa urmaresc asa ceva pana la capat.

  5. #805 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Surorile Osoianu sunt un tezaur creativ, au in repertoriu piese din folclor vechi si autentice cum rar se mai canta azi. Dar...

    Nu stiu cine a venit cu ideea ca ele sa interpreteze piesa, dar e o inadecvare totala intre un joc gore-zombie-postapocaliptic si folclorul romanesc. Chiar nu stiu ce-a fost in mintea celor de la Sony.

  6. #806 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Surorile Osoianu sunt un tezaur de creatie, au in repertoriu piese din folclor vechi si autentice cum rar se mai canta azi. Dar...

    Nu stiu cine a venit cu ideea ca ele sa interpreteze piesa, dar e o inadecvare totala intre un joc gore-zombie-postapocaliptic si folclorul romanesc. Chiar nu stiu ce-a fost in mintea celor de la Sony.
    Tu, din ce vad, esti impotriva a tot ce tine legat de TLoU 2. Chiar nu ai altceva mai bun de facut?

  7. #807 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Dar are dreptate aici

  8. #808 SP
    Member Mishy's Avatar
    Da, sa lasam folclorul roman sa moara, de ce sa il aducem in pas cu moda. Va inteleg logica.

  9. #809 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    din ce vad, esti impotriva
    Din ce vad, iti place sa te bagi aiurea in seama. Discuta strict despre joc si lauda-l pana te saturi, nu te opreste nimeni.

  10. #810 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Cred ca sunt explicabile notele negative de pe metacritic. Daca primul joc era despre iubire, acesta a fost si sentimentul general al fanilor: l-au iubit. Partea a doua se stie de mult ca este despre ura. Asadar cred ca si reactia de a fi urat de majoritatea fanilor era asteptata de cei de la Naughty Dog. Pana la urma ambele au ceva in comun, exploateaza sentimente puternic umane...poate cele mai puternice. Asadar este o capodopera. Punct. Reuseste sa trezeasca un sentiment pe care nu orice joc reuseste sa o faca. Pana la urma arta este "rezultatul alegerii unui mediu, a unui set de reguli pentru folosirea acestui mediu și a unui set de valori ce determină ce anume merită a fi exprimat prin acel mediu pentru a induce un sentiment, o idee, o senzație sau o trăire în modul cel mai eficient posibil pentru acel mediu." Si ura e un sentiment, o senzatie .

  11. #811 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Cred ca m-am "spoilarit" Am citit un articol pe feedul de Google news (nu avea indicii ca e cu spoilers) si apoi am vazut doar un titlu pe feedul de YT



    Edit: Daca incalca totusi regulamentul (am pus in spoiler tags), rog un moderator sa stearga tagul cu textul, dar sa lase restul mesajul.

    Deci fiti atenti si tineti-va departe de orice are leg cu TLoU. Chiar daca credeti ca nu are spoiler. Nu imi confirmati sau infirmati ce am scris in spoiler



    In alta ordine de idei, cred ca pana nu jucati jocul, tot ce ziceti e bias, pe care vreti sa vi-l confirmati. Fie ca e o capodopera ori cel mai infect joc.

    Si mi-a placut demersul PS Ro cu cantecul. Poate e tradus prost, nu stiu. Dar imi place substratul religios si tonul bleak. Probabil sa reflecte temele jocului.

  12. #812 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @KurtKnispel daca nu incetezi sa postezi astfel de videos care contin MEGA spoilere si fara spoiler tag, sau continui sa postezi de mai multe ori acelasi video, o sa iei o pauza.

    Va comportati de parca va obliga cineva sa cumparati jocul...in schimb ce faceti voi, este pura rautate si vreti doar sa stricati experienta celor care au dat/vor sa dea bani pe joc si sa se bucure de ce le face placere.

  13. #813 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Un video nu contine spoilere decat daca-i dai play. Unde era spoilerul in thumbnail-ul clipului video? Nicaieri, bineinteles.

  14. #814 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Fix thumbnail-ul este un mega spoiler cu o scena foarte importanta din joc.
    Cine l-a facut stia foarte bine ce face.

  15. #815 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Hai las-o moarta. Profiti de calitatea de moderator si abuzezi de ea cand cineva iti deranjeaza apele. Nu continea niciun spoiler iar asta o stii prea bine.

    Pe tine de fapt te deranjeaza parerile care spun intreg adevarul despre joc, nu spoilerele.

    Ai creat un thread separat «Spoilere jocuri» special pt. spoilerele TLOU2, in timp ce ani de zile in cazul altor jocuri, parerile pro si contra se discutau pe topicul principal al fiecarui titlu in parte. Cred ca nici in China comunista nu se procedeaza asa.

  16. #816 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Si totusi,acum exista un thread separat.Times are a changin' . Get with the program.

  17. #817 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deci am facut rau ca am facut acel thread separat si mai bine sanctionam conform regulamentului tot ce se posta aici despre leak-urile de lunile trecute si cel mai probabil ajungeam sa banam cativa oameni, in loc sa facem un loc unde sa poata discuta linistiti. Asa gandesti tu...

    Also, daca abuzam de calitatea de moderator, erai banat deja, dar inca am intentia sa port o conversatie. Iar ce am zis mai sus este adevarat (cu thumbnail) si daca nu te intereseaza deloc jocul si vrei sa-ti explic, te astept in privat sa-ti detaliez scena respectiva.
    + de asta, am observat ca probabil tocmai faptul ca sunt mai activ si mai comunicativ decat restul moderatorilor, va lasa impresia ca e ok sa va permiteti sa-mi spuneti lucruri pe care nu va permiteti sa i le spuneti lui MonkY sau Darky. Si cred ca se vor schimba lucrurile.

    Si de fapt pe mine nu ma deranjeaza parerile pozitive sau negative, ma deranjeaza cand vine unu ca tine, care nu a luat jocul si probabil nici nu are de gand sa-l ia, pentru ca a vazut spoilerele (chiar daca ai jucat sau nu jocul initial si ti-a placut sau nu) dar vii aici si din pura rautate, te apuci sa postezi doar lucruri negative, pentru ca asta spune unu si altu care probabil si ei se bazeaza pe acele spoilere si nu a jucat jocul, strict ca sa convingi alti oameni sa nu-l ia, pentru ca asa zici tu, pentru ca asa a zis de fapt altcineva

    Am mai zis si ma repet. Daca joci jocul si vrei sa ne spui parerile tale, care coincidenta sau nu, sunt doar negative, go ahead, chiar ar fi interesant sa vedem 1-2-3 review aici, pozitive si negative, sa vedem ce place unora si altora si de ce.

    Revenind la joc, dupa 10+h si inca pot spune ca inca nu sunt stapan pe dodge in combat, desi-mi place foarte mult cum este implementat, iar bataliile au devenit mult mai grele decat in 1 (jucat pe mediu acum).

    Also, am trecut prin majoritatea scenelor aratate in videos oficiale si le-am facut in moduri cu totul diferit de cum au aratat ei, deci nu era nimic scriptat.

    Si inca o chestie pe care o pun cu spoiler (desi nu e nimic grav):

  18. #818 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    parerile tale, care coincidenta sau nu, sunt doar negative
    Valabil si-n cazul tau, doar ca pe invers. Parerile tale, care coincidenta sau nu, sunt doar pozitive. Seems legit.

  19. #819 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Diferenta dintre mine si tine e ca eu chiar ma joc jocul si-mi formez propriile pareri. Plus de asta, eu vorbeam ipotetic (in ideea in care chiar raman negative sau nu si dupa ce-l joci), dar ai scos din context ca sa reiasa doar ce ai vrut tu.

  20. #820 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Tocmai am dat gata si eu TLOU2.
    Jocul este excepțional, cine nu il joaca datorita unor idei preconcepute pierde un joc pe cinste din toate puncte de vedere. Deoarece eu consider ca pentru a intelege/aprecia valoarea unui joc, acesta trebuie notat astfel: Sunet, Gameplay, Grafica si Poveste, toate adunate dau o medie, aceea este si nota finala.
    Notez jocul astfel:
    Sunet: 10 (excepțională coloana sonora, mai ales in momentele tensionate, chiar iti Creează acea imersiune)
    Gameplay: 10+ (orice ar spune orice răutăcios, acest joc duce gameplay-ul TPS la un alt nivel, combatul este foarte fluid, felul încarce se misca personajul, totul este natural de zici ca este real in anumite momente, iar animațiile sunt de ce mai inalt nivel)
    Grafica: 10 (in multe momente stateam si admiram peisajul, ND inca o data au ridicat ștacheta si se vede ca au niste oameni talentați. Atenția la detaliu este nemaipomenita! Momentele care se petrec noaptea pe
    Ploile sunt un adevarat deliciu vizual, iar fps estw foarte stabil, doar consola o ia razna)
    Poveste: 8 (fara sa intru in prea multe detalii deoarece as face spoiler, povestea este bine conturata si transpusa chiar foarte bine, nu mi-a dat senzația ca s-ar pierde firul narativ in vreun moment. Singura mea problema a fost ca acest plot putea fi altfel si nu era nevoie de anumite chestii pentru a creea o astfel de poveste, in plus sunt si cateva chestii duse la extrem.... Daca ar fi sa compar cu primul joc, sunt doua jocuri total diagonal opuse!)
    Nota joc: 9.5


    Ca si o completare, partea a doua a jocului este mirifica! Iar finalul mi-a lasat un nod in gat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 69 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts