Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 66 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast
Results 681 to 700 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #681 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nush ce sa zic...
    Uite eu am combo-ul asta nefericit din poza, e un 10900k pe un Asus Maximus Extreme xii cu 64 GB DDRAM si un ROG Strix OC 11G 2080TI, pana vine 3090-ul, un monitor Asus ROG PG35VQ si cand o sa vina xbox-ul crede-mă ca nu o sa simt vreo amărăciune dacă pun Cyberpunk pe ultrawide in 144 Hz.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk
    Attached Images Attached Images 4bc1bdeb55cea105e72dd5a6c122f1eb.jpg

  2. #682 SP
    Manager paul's Avatar
    Xbox head Phil Spencer on the $7.5 billion deal to buy Bethesda parent ZeniMax:

  3. #683 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    @dtancu - Mere comparate cu pere. Si pretul total al PC-ului ala ni-l poti spune?

    Comparatiile ar trebui sa aiba si ele niste limite, altfel devin penibile. Omul amintea de XSX, un sistem care face 500 de euro totusi.

  4. #684 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Nush ce sa zic...
    Uite eu am combo-ul asta nefericit din poza, e un 10900k pe un Asus Maximus Extreme xii cu 64 GB DDRAM si un ROG Strix OC 11G 2080TI, pana vine 3090-ul, un monitor Asus ROG PG35VQ si cand o sa vina xbox-ul crede-mă ca nu o sa simt vreo amărăciune dacă pun Cyberpunk pe ultrawide in 144 Hz.
    Asa...si despre ce vorbim aici? De 2k euro (+ inca ~1000 doar 3090) vs...500? Si de ce este o comparatie corecta?

  5. #685 SP
    Member dtancu's Avatar
    Imi cer scuze, n-a fost intentia mea sa supar. Era doar un reminder ca nu e mereu util sa generalizam.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  6. #686 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Nush ce sa zic...
    Uite eu am combo-ul asta nefericit din poza, e un 10900k pe un Asus Maximus Extreme xii cu 64 GB DDRAM si un ROG Strix OC 11G 2080TI, pana vine 3090-ul, un monitor Asus ROG PG35VQ si cand o sa vina xbox-ul crede-mă ca nu o sa simt vreo amărăciune dacă pun Cyberpunk pe ultrawide in 144 Hz.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk
    Nu ai înțeles nimic din postarea mea...

  7. #687 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dtancu View Post
    Imi cer scuze, n-a fost intentia mea sa supar. Era doar un reminder ca nu e mereu util sa generalizam.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk
    Desigur ca nu este. Dar trebuie tinut cont de un lucru. Aceste console se adreseaza anumitor oameni. Tu e clar ca nu esti publicul lor tinta
    Cred ca oricine si-ar dori un asemenea PC, pe langa cel putin o consola, dar e foarte costisitor.

  8. #688 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Cu achizitia Zenimax, Xbox/Microsoft acum are 23 de first party studios... Mai mult decat Sony

  9. #689 SP
    Manager paul's Avatar

    Attached Images Attached Images eic_0blu8aiiv8f.jpg

  10. #690 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Alpha Dog ala e Naughty Dog dupa o lună in Vaslui

    23, numărul meu norocos

  11. #691 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Lor le trebuie unul și bun, degeaba au 23 daca vin cu Halo. Poate pune Dante mema că eu sunt pe telefon.
    Bethesda mereu mi s-a părut că are potențial, sper sa arunce Microsoft cu bani in ei și să vina cu un RPG care să mă facă să îmi doresc Xbox.

  12. #692 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Au pus mana pe IP-uri extrem de bune, ramane de vazut daca se vor incumeta sa le mai faca multiplat pe unele din ele, desi cand vezi suma vehiculata, slabe sanse. Prey, Doom, Fallous, Prey, ES..good stuff. Fac un combo de Master Chef cu Doomguy si aia e. Bine ca vin si pe PC.

  13. #693 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pai lasa ca si Naughy Dog, pana sa devina cu adevarat naughty, erau mai degraba un fel de maidanezi. Orice studio are potential daca investesti masiv in el.

  14. #694 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Interesant totuși că au preferat să dea 7 miliarde pe un studio existent în loc să angajeze și ei niste devi și să facă studiouri noi. Nu prea îmi place filosofia Microsoft, ei își cresc numărul de exclusive dar fara sa crească numărul de jocuri apărute. Doar redirecționează produse care oricum urmau să apară inspre ei.

  15. #695 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Interesant totuși că au preferat să dea 7 miliarde pe un studio existent
    Nu pe un studio, ci pe un conglomerat, holding de studiouri. Gen T2 sau Square. Poate ar fi dat bani sa faca studiouri de la zero, dar e cu totul altceva sa detii serii legendare precum TES sau Fallout.

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Lor le trebuie unul și bun
    Cam asta vor sa faca, sa se axeze pe jocuri de tip RPG pentru care Xbox era candva foarte apreciat...Jade Empire, Mass Effect, Fable, etc.

  16. #696 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa usor. Ai vazut si cu Halo acum dar si mai clar cu Avengers. Degeaba au adus ei 50 de oameni din 50 de locuri, care mai de care mai bun pe ce facea.

    Also, nici acum nu au luat studioul. Au luat publisherul care avea mult mai multe studiouri

  17. #697 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu, au luat grupul ZeniMax Media:
    - Alpha Dog Games (developer)
    - Arkane Studios (developer, 2 studiouri)
    - Bethesda Game Studios (developer, 3 studiouri)
    - Bethesda Softworks (publisher)
    - id Software (developer, 2 studiouri)
    - Machine Games (developer)
    - Roundhouse Studios (developer)
    - Tango Gameworks (developer)
    - ZeniMax Online Studios (developer)

  18. #698 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Apropos de Tango, abia astept un nou The Evil Within. Mi s-a parut extraordinar de buna seria.

    ---------- Post added 22-09-2020 at 08:35 ----------

    Quantum Error, joc anunțat inițial excusivitate Sony, va apărea și pe Series.
    "
    TeamKill Media will release “cosmic horror” first-person shooter Quantum Error for Xbox Series platforms in addition to its previously announced PlayStation 5 and PlayStation 4 platforms, the developer announced."

    https://www.gematsu.com/2020/09/quan...series-version

  19. #699 SP
    Junior Member nicugoalkeper's Avatar
    Ieri sincer cand am auzit vestea am fost mult mai optimist, acum insa devin pesimist pe zii ce trece, iata de ce:
    1. "Of the 10 studios we profiled that Microsoft has acquired over the past 20 years, five have been closed, two are still around but separated, and three are still active members of the Microsoft family" sursa: h**ps://www.ign.com/articles/2018/06/11/e3-2018-heres-what-happened-to-every-studio-microsoft-has-bought ;

    2. Vulkan este open source dar cei care detin DirectX au achizitionat si Vulkan si nu stiu cat de ok este ;
    3. Deathloop si GhostWire: Tokyo din cate stiu sunt tot exclusive pe PS ;

    4. La suma pe care sa facut achizitia vor trebuii sa produca multe jocuri de calitate pentru a recupera banii, tocmai din aceasta cauza nu cred ca vor face jocuri exclusiv pentru XBOX, cred ca sigur si pentru PC si chiar si pentru PS (dar cu intarziere de lansare);

    Sper insa ca per total sa avem parte de un castig real, speranta moare ultima.

  20. #700 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta cu studiourile inchise sau restructurate e absolut normal in industrie si nu prea ai ce face.
    Deathloop si GhostWire cred ca din exclusive au devenit timed exclusives, nu doar pentru PC dar si pentru Xbox (cred, nu sunt sigur).

    Dar cel mai important aspect ar fi faptul ca pentru a juca vreunu din jocurile lor in viitor, pe PS4/5, va trebui sa achizitionezi jocul cu 60-70-80 euro, pe cand la Xbox acesta va fi inclus day 1 in Game Pass, inclusiv pe PC. Deci un abonament la Game Pass > achizitia separata a jocului pe PS.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 66 FirstFirst ... 25 33 34 35 36 37 45 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts