Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 66 1 2 3 11 51 ... LastLast
Results 1 to 20 of 1302

Thread: Clubul Xbox Series X

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Lightbulb Clubul Xbox Series X

    UPDATE:
    Attached Images Attached Images xbox_series_x.jpg ehezro9xgaew93q.png

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    https://segmentnext.com/2019/04/18/x...eal-next-year/
    "Xbox Anaconda, Microsoft’s next-generation Xbox console, is more advanced compared to PlayStation 5."

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Degeaba daca nu vine si cu jocuri

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca voiai sa zici "daca nu vine si cu exclusivitati". Si nu, n-o sa vina cu exclusivitati. Toate jocurile "exclusive" vor merge pe Xbox si PC. Sunt jocuri exclusive Microsoft, nu Xbox.

    Si vor fi destule d-astea, la cate studiouri au achizitionat in ultimul an

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Articol scris de dragul de a fi scris. Ce inseamna 'more advanced'? GPU mai puternic? Procesor mai rapid? Mai multe exclusive? Practic nu zice nimic.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Data de lansare Holidays 2020, împreună cu Halo Infinite. Din păcate am auzit aceleași lucruri pe care le-am auzit de la Cerny. Voiam mai mult... E3 2020


  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca nu-i rau. In sfarsit SSD (unde sper sa vorbim de un NVM ceva, nu standard SATA, ca asta putem deja si acum)... GDDR6... 4x faster stuff... 120FPS, 8K... E OK. Sper sa vina si cu Microsoft Office preinstalat

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sunt curios daca vedem vreo diferență dpdv hardware intre cele doua console, Xbox "Two" și PS5. Eu cred că ambele vor avea aceleași specificații și diferența o să fie făcută de software.

    PS: Mi-ar fi plăcut să văd ieri seară, Xbox Scarlett - Holiday 2019, voiam să vad un start "furat".

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca or sa fie mici diferente, dar nimic wow. La urma urmei, tot AMD e... targetul de pret e cam acelasi. Si da, si eu cred ca software-ul si exclusivitatile vor face diferenta (ca si pana acum dealtfel). Microsoft mai are o carte pe care o va putea juca. Stiu ca noua, pasionatilor de console, nu prea ne place ideea, insa am asa un feeling ca Microsoft va da drumul si la Windows apps. Adica sa vina cu Store-ul de pe Windows si pe Xbox. Ar fi singurul lor mare avantaj... si sunt ferm convins ca are putea castiga potentiali clienti (cei care vor spune "nu iau consola doar pentru jocuri, pot sa si lucrez pe ea).

    P.S. Hehe, cine n-ar fi vrut o noua consola? Dar, mai trebuie asteptat, sa mai scada preturile la productia AMD!

  10. #10 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca reusesc sa scoata si ei niste IP-uri noi (care sa fie bune) cu toate acele studiouri cumparate, plus apps si beast hardware, cred ca isi va face loc in casa si un Xbox la anul. Depinde doar de ei daca fac pasii necesari pentru a castiga si din piata de peste gard. Degeaba bagi SSD si toti teraflopsii lui Peste daca imi oferi doar cateva exclusivitati clasice, indie games plus multiplatforms. Exista PC, bois, get with the (old) times.

  11. #11 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Pai ce este rau sa joci si multiplatforms la calitate demna de un pc de cateva mii de euro?

  12. #12 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nu este nimic rau, doar ca in cazul meu, nu multiplatforms imi vand mie consola. Daca ma intereseaza acele jocuri si vreau sa le joc la cea mai inalta calitate, fii sigur ca le voi lua pe PC. Experienta va fi superioara din multe puncte de vedere (mai multe optiuni grafice, mods, comunitati mai mari, etc). Ca sa ma faca sa imi iau si un Xbox, trebuie sa scoata niste jocuri de calitate, pe langa cele deja cunoscute. Sunt convins ca generatia urmatoare nu va mai avea vreu gap de genul, jocurile multiplatform vor rula cam la fel pe ambele si vor arata la fel.

    In acest context, tine doar de preferinta personala, unde ai prietenii, cum iti e mai lejer. Dar pe langa asta, trebuie sa aiba o librarie de jocuri bogata. Daca exista deja pe PC o versiune mai buna a acelui joc, multi vor alege sa il joace acolo. Exista si reversul, desigur, din comoditate, dar asta nu schimba faptul.

  13. #13 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu sunt curios ce pret o sa aiba. 8K, 120FPS... astea sunt lucruri care in PC gaming sunt achievable cu setup-uri exorbitant de scumpe. Ma indoiesc ca intr-un interval de 18 luni, Microsoft o sa poata sa produca in masa console de 400$ cu specificatii ultra-high-end.

  14. #14 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Sa nu crezi ca 8k si 120 va fi standardul pe Scarlett , poate vor fi atinse in anumite momente .


    in other news


    "We thought out our design for Project Scarlett, we definitely wanted to make sure that we were compatible across all the generations," said Spencer. "Not just with the games, but the accessories." The move allows existing Xbox One controllers and headsets to work with Project Scarlett "




    https://www.windowscentral.com/xbox-...s-and-headsets

  15. #15 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    8K 120fps poate la video playback. Maxim la jocuri indie in genul Shovel Knight.


    Ar fi o minune sa duca toate jocurile 4K la 60fps, desi ma indoiesc si de asta.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu cred ca 4K la 60FPS va fi setat standardul minim, cu urcare in 8K la 30FPS. Acum eu unul sunt curios unde vor taia. Pentru ca este practic imposibil sa vii cu GDDR6 (mai ales daca vor iarasi 12GB or more), SSD (unde banuiesc ca va fi un minim de 500GB), Zen 2, Radeon RDNA & Co. si sa mentii acelasi pret. Daca stau bine si ma gandesc, pana si cea mai ieftina placa video cu GDDR6 (6GB), se invarte pe la 1500 RON. Doar placa video....

  17. #17 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    De-aia zic. Par niste afirmatii foarte indraznete.
    Vom vedea. Adevarul e ca ar fi excelent sa apara o consola care sa prioritizeze framerate-ul.

  18. #18 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu cred ca totusi consolele noi vor fi mult mai scumpe decat la ce ne asteptam noi, acuma si daca ar ajunge la 800-1000 euro vor merita cred, daca chiar vor functiona asa cum zic ei, eu zic sa puneti niste bani extra deoparte totusi sa fim on the safe side.

  19. #19 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vor ajunge la 800-1000 euro. Nu vor trece pragul de 5-600 euro (desi 600 e mult). Consolele se vand in pierdere la inceput si banii se recupereaza din vanzarea de jocuri.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    600 nu e deloc mult, mai ales că mulți aruncă cel puțin 600 de euro pe un telefon in fiecare an. Nu mai suntem în 2005-2006

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 66 1 2 3 11 51 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox Series S By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 164 Last Post: 17-02-2024, 00:44
  2. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Xbox 360 By Mika in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 15756 Last Post: 18-09-2021, 00:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts