Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 51 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast
Results 721 to 740 of 1001

Thread: Games with Gold

  1. #721 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    salut si tie. Si Osho ar fi invidios pe "comunitatea" asta.
    Doamne Ajuta!))

  2. #722 SP
    Member Striker09's Avatar
    Continui sa nu pot lua jocul backwards compatible de la Gold. E vreun "thing" de trebuie facut? Tot vad aici VPN-uri and stuff...

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

  3. #723 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Dap. Ai nevoie de vpn. Ori iti cumperi un router care sa aiba inclus in firmware vpn client, sau folosesti un alt calculator conectat la un vpn, ca gateway.

  4. #724 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Titi Berlogea View Post
    ops... Cu Microsoft pana la moarte!!
    Nu inteleg suparararea doar mi-am dat cu parerea de o oferta jalnica.
    In schimb raspunsurile au fost: ... nu iti faci prieteni, ... e un inceput. Am fost doar ironic nu am jignit pe nimeni.

    Nu ma intereseaza sa compar cu PS deoarece nu sunt un fan al consolei Sony, cu toate ca stau mult mai bine la exclsivitati (parerea mea). Ma asteptam sa vina cu un joc care in data lansarii sa coste 60$, chiar daca a fost lansat acum 2 ani. Si spun acest lucru deorece de discounturile oferite xbox live mebership, nu sunt la indemana tuturor (vpn+paypal pt US), datorita faptului ca nu exista Store pt Romanica. Si lista ar putea continua.

    In aceasta comunitate se accepta donatiile?
    Pai Forza Horizon a fost 60$ la lansare, acum il dau gratuit.

  5. #725 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by Striker09 View Post
    Continui sa nu pot lua jocul backwards compatible de la Gold. E vreun "thing" de trebuie facut? Tot vad aici VPN-uri and stuff...

    Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
    Eu am luat azi dimineatza forza horizon direct de pe consola, fara vpn. Contul il am pe Ungaria.

  6. #726 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    M-am referit la jocurile de One. Nu backwards. De exemplu la Rainbow 6 siege primesti gratuit Rainbow six vegas 1 si 2 digital download. Par preistorice in comparatie cu Siege.
    Poate pentru nostalgici sunt bune.

    ---------- Post added 01-09-2016 at 11:06 ----------

    Am contul pe US. Fara vpn nu am putut downloada nici jocurile free ca rainbow six vegas care au venit moca cu siege.

  7. #727 SP
    Member Svart's Avatar
    La jocurile free si mie mi-a trebuit VPN. De ex, am luat recore si mi-a dat banjo kazooie, si mi-a trebuit vpn, de pe consola nu l-am putut lua.

    La cele de la GWG in schimb nu mi-a trebuit niciodata.

  8. #728 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Pentru cei cu conturi pe US mai asteptati putin. Orele de trecere a regiunii US la data de 01.09.206 nu coincid cu ora Romaniei

  9. #729 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Beleaua a aparut cand microsoft s-a prins ca multi prefera sa cumpere in us decat euro sau lire,datorita taxelor mult mai mici din us. 8-9%.

  10. #730 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    0% taxe pe New Hampshire

    Bealeaua a aparut doar cand Microsoft a inceput unificarea Storurilor (Windows + Xbox + Windows Mobile + cele fizice).Probabil peste 6 luni cand vor finaliza se va calma treaba. In plus X1 este region free, deci o mica belea cu VPN-urile a fost eliminata.

  11. #731 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Games with Gold - Xbox One

    Nu stiam. Sa imi mut adresa contului acolo ca mai scutesc niste bani:d Din ce "am auzit" de la un amic care are legaturi cu Microsoft motivul restrictiilor sunt taxele (tva). Utilizatorii (inclusiv eu) fac acest lucru sa plateasca mai putin. Pt orice produs cumparat din afara uniunii europene se aplica taxe! Iar acestea se aplica in functie de tara de rezidenta. Iar noi fentam aceste taxe ca si cum am fi rezidenti americani. Ceea ce din punct de vedere fiscal nu e ok. Daca in 6 luni s-ar schimba datele cum spui tu ar fi minunat dar nu sunt asa de optimist. In general restrictiile puse rar se anuleaza/modifica!!!

  12. #732 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Titi Berlogea View Post
    Nu stiam. Sa imi mut adresa contului acolo ca mai scutesc niste bani:d Din ce "am auzit" de la un amic care are legaturi cu Microsoft motivul restrictiilor sunt taxele (tva). Utilizatorii (inclusiv eu) fac acest lucru sa plateasca mai putin. Pt orice produs cumparat din afara uniunii europene se aplica taxe! Iar acestea se aplica in functie de tara de rezidenta. Iar noi fentam aceste taxe ca si cum am fi rezidenti americani. Ceea ce din punct de vedere fiscal nu e ok. Daca in 6 luni s-ar schimba datele cum spui tu ar fi minunat dar nu sunt asa de optimist. In general restrictiile puse rar se anuleaza/modifica!!!
    Eu zic sa oprim discutia aici si ne putem muta pe Threadul "Clubul Xbox One" sau pe chat.
    Anyway eu am mutat contul pe New Hampshire doar datorita taxelor (sau mai bine zis lipsei lor ). Iar discutia referitor la unele conturi care merg cu Paypal si altele nu vine de pe chat cu suport.xbox.com. Daca Microsoft spune asta eu nu am alte dovezi/argumente inca sa nu ii cred (pana cand voi avea argumentele necesare!).
    Referitor la jocurile date la GwG pot spune ca sunt mult mai bune decat cele care vin la PS+, asta datorita faptului ca la ora actuala X1 se vinde in raport de 1:2,5 PS4, iar situatia asta nu face decat sa ne avantajeze pe noi, utilizatorii consolei.

  13. #733 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Nu am cosola ps4 si asa o fi in legatura cu jocurile nu te contrazic. Asta a fost pararea mea vis a vis de luna septembrie.
    Daca sony aveau joysticurile ca la xbox recunosc ca eram posesor de ps si nu de xbox.
    Normal ca la support.xbox.com nu or sa spuna acest lucru. Am discutat si cu ei de acest lucru iar raspunsurile erau pe langa subiect. Imi spuneau sa imi schimb regiunea sau rezidenta.

  14. #734 SP
    Junior Member mosiso's Avatar
    Forza horizon 1 (xbox 360) e gratis azi pentru cei care au LIVE


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #735 SP
    Member Halo's Avatar
    Este gratuit doar pana maine pentru cei care au Gold.https://marketplace.xbox.com/en-GB/p...5-d8025841098f

  16. #736 SP
    Member ingerulol's Avatar
    A reusit cineva sa cumpere Mirror`s Edge-ul (primul) cel free LIVE WITH GOLD ? de luna asta ? Nu de alta ... dar mai am 3 zile de Gold ..

    Am luat Ben-hur din browser (e gratuit) , imi scrie ca e "OWNED" , dar nu apare in libraria de jocuri , nici pe XBOX , nici pe browser . Ce pot face ?

  17. #737 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    da. prin telefon cu tunnelbear

  18. #738 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar
    Domnii doctori docenti in playstation si xbox taceti acum? Sau nu a stiut domul de mai sus sa isi faca prieteni

  19. #739 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    A reusit cineva sa cumpere Mirror`s Edge-ul (primul) cel free LIVE WITH GOLD ? de luna asta ? Nu de alta ... dar mai am 3 zile de Gold ..

    Am luat Ben-hur din browser (e gratuit) , imi scrie ca e "OWNED" , dar nu apare in libraria de jocuri , nici pe XBOX , nici pe browser . Ce pot face ?
    la prima intrebare ai raspuns mai sus.

    la a doua, da am observat si eu. de fapt nu cu ben hur. ci am observat ca in ultimele 1-2 saptamani nu mi se mai adauga toate jocurile in libraria My Xbox Games din browser. doar cele de xbone, cele de 360 se actualizeaza in continuare. totusi, imi apar in consola.

    Am vb cu unul de la ei de la support pe chat si mi-a zis ca probabil e o problema cu site-ul si ca va anunta departamentul relevant. dar nu mi-a dat o solutie sau un ETA.

  20. #740 SP
    Member eangel's Avatar
    Cu ben hur am reușit să-l iau modificând regiunea consolei pe us. După download am revenit la uk. Nu te obosi ca e o tâmpenie de joc bun doar pentru achievements.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 51 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 ... LastLast

Similar Threads

  1. Games with Gold By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 978 Last Post: 08-02-2021, 17:15
  2. Games with Gold - Xbox 360 By iry in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 238 Last Post: 10-02-2016, 11:24
  3. Pronosticuri FREE GAMES with GOLD By eneea in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 29 Last Post: 17-10-2014, 22:43
  4. Xbox 360 "Games with Gold" in Romania By CodrinMarius in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2014, 19:25
  5. Detalii despre promotia "Games with Gold" By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 02-08-2013, 14:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts