Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Psp Go (NTSC)

  1. #1 SP
    Junior Member khuti's Avatar

    Psp Go (NTSC)

    Mi s-a pus pata pe un PSP GO (white pearl) si cum nu se gaseste inca la noi, ma gandeam sa imi cumpar unul din US. Aveti idee daca merge la noi (el fiind in format NTSC) ???
    Pe tot feluri de forumuri am citit pareri si pareri ... Dar ma gandesc atata timp cat jocurile se downloadeaza direct, nu vad de ce nu ar merge.

    Astept si parerile voastre !!!

  2. #2 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Din cate stiam eu pspgo e region free.

  3. #3 SP
    Junior Member tolique's Avatar
    De fapt intrebare lui era, din discutiile pe care le-am avut in privat, daca merge sa downloadezi si sa joci/redai content din EU atat timp cat consola este US. Cel putin asa am inteles eu ca ar fi nedumerirea.

    Sunt si eu curios de aceasta treaba, pentru ca am vazut fel de fel de discutii care implica "PSN Cards" si conturi in functie de tari.

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Din cate stiam eu pspgo e region free.
    daca psp-ul e region free , de ce jocurile pt psp de pe lockerz.com au scris la detalii : NTSC only ?

  5. #5 SP
    Junior Member tolique's Avatar
    Am vrut sa spui ceva, dar am zis ca poate sunt eu mai sarac cu duhul in materie de PSP Go. Ar fi si un pic cam stupid sa exista versiune de US, de JP si versiune de EU fara absolut nici o diferenta una fata de alta. De ce le-ar mai scoate?

    Oricum nu vad problema pana in momentul in care scoti pe TV si chiar si atunci PSP nu stie sa scoata decat NTSC... ma pun singur pe ganduri. lol Ma mai gandesc un pic de ce sunt diferite versiunile si revin.

  6. #6 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    daca psp-ul e region free , de ce jocurile pt psp de pe lockerz.com au scris la detalii : NTSC only ?
    Eu ma refer numai la psp go ca el nu are port umd si in principal ar trebui sa fie acelasi mod de cumparare ca la ps3 cumpar de pe us store si am consola din eu.

  7. #7 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    merci super mult pt raspunsurile voastre rapide !!!

    Atunci sa formulez altfel intrebarea?? Se merita sa imi cumpar un PSP GO din America (NTSC) ???

  8. #8 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu prea deoarece gasesti la acelasi pret si in europa , te costa mai putin transportul si ajunge si mai repede (asta daca nu cumva esti din america).

  9. #9 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    da... dupa ultimele mele cercetari nu se merita, mi`l cumpar din UK, pretul ajunge cam tot pe acolo... si macar sunt sigur ca e PAL !
    oricum merci mult pt sfaturi.
    Nu are nimeni de pe forum PSP GO sa mai schimb niste pareri?

  10. #10 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Da ba ,cred 2-3 maxim...la pretul ala iti iei PS3.Vezi ca vinde cineva la Publicitate.Poate a apucat sa face ceva teste...Spor!
    imi doresc si eu unul,dar nu am bani ....

  11. #11 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    PS3 am de cand a aparut... oricum pana de craciun voi intra si in posesia unui GO si o sa va tin la curent...

  12. #12 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    eu ar trebui sa intru in posesia unui go (ntsc) ...aproximativ saptamana asta. din cite am inteles se da un joc gratis daca te conectezi cu go la ps store UK (la alegere intre grand turismo, assassin's creed si inca ceva)

  13. #13 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    asa am inteles si eu ... o sa vedem !!! h0stile tinem legatura sa facem schimb de impresii !!!

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    a venit go-ul insa momentan nu ma lasa sa ii fac update ca cica nu e bateria incarcata destul asa ca sta sa suga

  15. #15 SP
    Junior Member tolique's Avatar
    Poate ne faci o filmare sau ceva sa vada si ochiul nostru. Si eu sunt tare surios ce o sa se aleaga de acest PSP.

    LE:

    Aaa... era sa uit, poate ne lamuresti si cu intrebarea topicului.

  16. #16 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cu intrebarea o sa ne lamurim dupa ce fac update ca pina atunci nu pot sa intru pe nici un PSN, nici US si nici UK....ooops...a inceput sa faca update la 6.20...revin cu detalii (el a venit cu 5.70)

    ---------- Post added 07-12-2009 at 03:59 AM ----------

    ooook,

    ---------- Post added 07-12-2009 at 04:33 AM ----------

    deci, problema cu PSN US si UK sta in felul urmator. PSP nu are functie de users precum PS3. ai sign up to playstation network unde poti sa treci ce cont vrei insa din momentul ala PSP-ul nu mai stie alt cont si nici nu te poti semna cu el in alt cont (iti zice ca nu poti sa folosesti sign-in ID-ul al altei persoane). eu momentan m-am semnat cu id-ul de PSN UK pentru ca poti downloada o tema si in maxim 30 de zile primesti un cod pe mail cu un joc gratuit la alegere intre Motorstorm Arctic Edge, Assassin's Creed Bloodlines sau Gran Turismo. pina atunci bag niste demouri tot de pe PSN UK. poti sa schimbi contul in mai multe feluri. unul ar fi cu activate si deactivate din PS3. alta solutie (cred) ar fi prin folosirea Media Go si punand pe PSP content tras cu alt cont, de US de ex. practic, daca pui un demo de pe US, iti zice ca (sorry) contul de UK devine invalid. inca nu am experimentat cu asta dar din cite inteleg ar trebui sa mearga.

  17. #17 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    suuuppperrr... si mie ar trebui sa imi ajunga saptamana asta... de abea ashtept... ma uitam pe PSP store de pe ps3 ieri si am vazut ca poti cumpara si jocuri "oldies" pt psp 1 (cum ar fi spyro, crash bandicot 1,2,3, in fine si multe altele), acolo scria ca sunt compatibile cu PS3 si PSP (probabil se refera la PSP si la GO) .
    Jocurile astea clasice erau chiar ieftine 6 $ ... iar cel mai scump joc care se putea downloada era aprox 40 $ ... (ma repet acum nu stiu dc se referea si la GO)

    Tu de unde ti-ai luat GO pana la urma???

    Mai astept pareri !

    ---------- Post added 07-12-2009 at 08:40 AM ----------

    aaaa inca o intrebare unde se merita sa iti faci cont pe UK sau US? uite eu de ex am vazut un filmulet pe youtube , cu un tip care isi testa go`u si avea o gramada de jocuri downloadate, iar pe psp store tot asa apareau destule jocuri de luat , chiar si filme... (bani sa ai) ...

  18. #18 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by khuti View Post
    suuuppperrr... si mie ar trebui sa imi ajunga saptamana asta... de abea ashtept... ma uitam pe PSP store de pe ps3 ieri si am vazut ca poti cumpara si jocuri "oldies" pt psp 1 (cum ar fi spyro, crash bandicot 1,2,3, in fine si multe altele), acolo scria ca sunt compatibile cu PS3 si PSP (probabil se refera la PSP si la GO) .
    Jocurile astea clasice erau chiar ieftine 6 $ ... iar cel mai scump joc care se putea downloada era aprox 40 $ ... (ma repet acum nu stiu dc se referea si la GO)

    Tu de unde ti-ai luat GO pana la urma???

    Mai astept pareri !

    ---------- Post added 07-12-2009 at 08:40 AM ----------

    aaaa inca o intrebare unde se merita sa iti faci cont pe UK sau US? uite eu de ex am vazut un filmulet pe youtube , cu un tip care isi testa go`u si avea o gramada de jocuri downloadate, iar pe psp store tot asa apareau destule jocuri de luat , chiar si filme... (bani sa ai) ...

    Sunt compatibile cu PS3 si PSP. Sunt jocuri de PS1 care pot fi emulate pe ambele console.
    Ce ai vazut la 40$ cred ca era GT5: Prologue, care este pentru PS3.
    Filme nu pot fi luate din Romania, Video Store este doar pentru cateva tari din US/EU.
    Contul cred ca e mai bine sa-l faci pe US, de acolo poti cumpara direct, fara sa folosesti coduri de reincarcare.

  19. #19 SP
    Junior Member khuti's Avatar
    da.... in fine inca nu mi-a ajuns consola... o sa ma mai documentez... oricum daca nu ma insel filme pot sa imi pun si singur , fara sa dau nici un ban lol lol (cel putin asa era pe PSP )

    ---------- Post added 07-12-2009 at 12:38 PM ----------

    In sfarsit am primit si eu PSP !!! sunt la birou momentan, o sa revin cu pareri diseara...

    L-am primit relativ repede, comanda a fost facuta MIERCURI si azi l-am primit direct la birou (am scapta de vama) ... el a fost cumparat din UK !

  20. #20 SP
    Member justamodel's Avatar
    Poti sa folosesti contul de PSN UK de pe PS3 ca sa cumperi jocuri pt PSP go?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Pal-ntsc? By sanduelvis in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2009, 14:52
  2. PS3 pal/ntsc & HDTV pal/ntsc By maniac360 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 12-11-2008, 01:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts