Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Imi lipseste butonul "open UMD"

  1. #1 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar

    Imi lipseste butonul "open UMD"

    Salut, am un PSP si imi lipseste butonul care deschide UMD Case-ul, pot sa-l cumpar de undeva eventual sa mi-l monteze cineva?

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Ce s-a intamplat ?
    Nu cumva ai PSP Slim&Lite ? caz in care nu ai buton, il deschizi tu cu mana.

  3. #3 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    sa stii ca nu am incercat chestia asta si nu am stiut ca slim and lite nu are buton, am sa incerc momentan nu-l am la mine

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu vreau sa fiu rau dar... manual nu ai la psp?

  5. #5 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    nu am din pacate il am de la cineva si am doar carcasa Logitech, il incarc la un amic, stiu doar ca este versiunea 3.03 si daca nu ma insel am nevoie de un upgrade de firmware si asta se face cu ajutorul jocului GTA iar eu nu-mi pot folosi umd-ul, o sa vad maine daca se poate deschide manual.

  6. #6 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Daca ai 3.03,inseamna ca ai PSP fat,nu slim.Si da, acel PSP fat,ara un buton pentru deschiderea usitei UMD,care iti lipseste,dupa cum spui tu.Ar trebui sa faci un update,vorbeste cu Donely. Il recomand cu multa,multa incredere(thx for the ps2 mooding).Mai multe nu pot zice aici,ca e "ilegal".
    Bafta si sper sa rezolvi.

  7. #7 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    deci in locul unde trebuie sa fie butonul Open (UMD) nu este decat o gaura si sunt sigur ca a fost rupt si sunt sigur ca este modelul Fat nu este Slim

  8. #8 SP
    Banned TheWarlord's Avatar
    daca ai vers 3.03 este phat cu siguranta, slim-ul a inceput cu versiunea 3.60, si nu se poate pune mai jos decat cu un hack suplimentar(si inutil dupa mine)... daca nu poti sa deschizi usita UMD-ului inseamna ca nu ai buton-ul... si nu am vazut pe nicaieri de vanzare asa ceva.. din pacate.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca ai slim bine tragi de usita usurel, ca se deschide. Nu ai nici-un buton la PSP 2000/2001.

    Ai putea incerca si asa:

  10. #10 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    Nu prea imi dau seama cum a facut sa sara umd-ul, si eu nu am nici-un umd inauntru, sa incerc sa-l deschid usor cu un cutin sau ceva de genu?

  11. #11 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    dupa videoul de mai sus,tre sa contorsionezi PSP-ul.desii nu ti-as recomanda.e alegere ta.ori il schimbi ori il modezi(stiu ca nu am voie).

  12. #12 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    eu am nevoie de butonul de la UMD ca sa pot sa-l modez, eventual sa-l duc la cineva sa-l monteze (in caz ca trebuie desfacut)

  13. #13 SP
    Junior Member Sc0rp10's Avatar
    up, desi am modat psp-ul totusi i-as pune si butonul UMD

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Destiny Beta e acum "open for everyone"! By MonkY in forum Console News
    Replies: 16 Last Post: 29-07-2014, 12:02
  2. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts