Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Problema psp 3004

  1. #1 SP
    Junior Member pespe's Avatar

    Problema psp 3004

    salut , am luat de la cineva astazi un psp 3004 , vers. 6.10 ... nush daca este modat sau nu . pers care mi l-a vandut pretindea ca nu stie , si am intampinat o problema ...dupa ce am butonat consola ceva timp , am stins psp-ul , iar dupa ce l-am aprins ... imi apare Sony computer Entertainement ...si apoi refuza sa intre in meniu , apare o imagine de fundal ...cea a temei pe care o schimbasem chiar inainte sa-l pun inchid . Am scos bateria de nenumarate ori , si la fel face ...Va rog daca-mi puteti da un sfat ce pot face ... sa functioneze (imi este sa nu fi luat teapa) .

  2. #2 SP
    Member Ayrton's Avatar
    Cred ca este un semi-brick sau ceva mai mic.E posibil,ca fiind la mana a doua sa fie cam vechi si sa fie in stare proasta.Daca nici scoaterea bateriei nu a functionat,ma tem ca e un semi-brick.Si cum e Psp 3000,Pandora nu merge....Zi-mi mai exact ce ai facut inainte de nu-ti mai merge.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    pespe: eu zic sa iei legatura cu cel care ti l-a vandut si sa-l intrebi prin ce metoda era sparta consola respectiva. Am impresia ca folosea metoda aceea care necesita sa incarce de fiecare data ceva de pe card. Pe care daca l-ai formatat sau sters, aleluia...

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar
    din moment ce e 6.10 cum sa fie "spart" ?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    din moment ce e 6.10 cum sa fie "spart" ?
    Nu trebuie sa aiba neaparat 6.10 ca sa ii apara firmware 6.10. Sunt o groaza de tools care schimba id la firmware si alte bazaconii ca sa pacaleasca un joc cum ca are firmware-ul respectiv. Cat despre 6.10 vazusem un filmulet in care demonstrau ca l-au spart, insa nu vor scoate nicodata pe piata firmware-ul hacked. Cred ca despre asta era vorba: PSP Go FW 6.10 – Is It Hacked? | PSP Hacks � PSP Go Hacks � PSP Homebrew, PSP Downloads, PSP Custom Firmware

  6. #6 SP
    Junior Member pespe's Avatar
    va multumesc pt raspunsuri , ieri s-a aprins(dupa ce am scos si bagat bateria de ff multe ori)... iar astazi aceeasi problema dupa ce l-am butonat ceva timp . @ parcel - inainte sa patesc "chestia" m-am jucat , iar apoi am am dat in sus de butonul acela power ... sa-l inchid insa la deschidere mi-a facut surpriza , tin sa mentionez , psp-ul nu arata forjat ... arata aproape impecabil tocmai si motivul pt care l-am luat . Cred ca la partea de soft este praf , si inca ceva ...am obs o chestie cardul nu este original Sony ci SanDisk doar de 512 si are doar cateva joculete demo . Sper ca voi reusi iar sa intru in meniu , daca nu ...ce sfaturi imi puteti da ,sa incerc o modare (poate nu este chiar vers 6.10 cum spunea si monky )sau se poate unbrick-ui ? thx again .

    ---------- Post added 28-04-2010 at 03:03 PM ----------

    Iar s-a deschis astazi (mi se pare ff ciudat) , ma gandeam sa fac un update de soft , si asa consola mea este compromisa modarii , datorita firmware-ului , ce spuneti estei inidicat ? oare se va comporta la fel si dupa ?

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by pespe View Post
    Iar s-a deschis astazi (mi se pare ff ciudat) , ma gandeam sa fac un update de soft , si asa consola mea este compromisa modarii , datorita firmware-ului , ce spuneti estei inidicat ? oare se va comporta la fel si dupa ?
    Pai, ai putea sa faci update la 6.20, ca oricum nu mai ai nimic de pierdut. Eventual incearca si cu o alta baterie si alt memory card. Iar memory cardul, formateaza-l inainte, sa te asiguri ca nu e cu probleme.

  8. #8 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai, ai putea sa faci update la 6.20, ca oricum nu mai ai nimic de pierdut. Eventual incearca si cu o alta baterie si alt memory card. Iar memory cardul, formateaza-l inainte, sa te asiguri ca nu e cu probleme.
    Ii sugerez si eu update-ul la 6.20 ! 6.20 din cate stiu eu poate fii modat cu pandora ! Daca nu merge nici asa, poate il ajuta Donely !

  9. #9 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Gresesti... 6.20 nu poate fi modat cu pandora . Doar la Psp-urile 1000 si 2000 ( fara placa TA-088v3 ) poti sa faci downgrade de la 6.20. Daca incerci sa folosesti Pandora pe un psp 3004, pe el trebuie scris cu litere de tipar BRICK.

  10. #10 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Bine ca totusi am mentionat : "din cate stiu eu" ! Nu stiam daca se poate moda si 3004 ! Mersi !

  11. #11 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Se poate moda si Psp 3004, insa nu cu Pandora... cu ChickHen R2 si un CFW Enabler ( firmware < 5.03 ) .

  12. #12 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    Se poate moda si Psp 3004, insa nu cu Pandora... cu ChickHen R2 si un CFW Enabler ( firmware < 5.03 ) .


    Stiam ca se poate moda 3004 ! Nu stiam daca se poate moda 3004 cu 6.20 ! De asta nu m-am pronuntat exact, Doamne....!

  13. #13 SP
    Junior Member smentoma's Avatar
    Salut tuturor! Am o problema grava cu psp 3004 modat cu chicken. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Aseara ma jucam si partea de jos a ecranului din senin mi-a fost acoperit cu niste dungi distorsionate. Am stins de 2 ori ecranul si mi-a revenit la normal. Mi-au reaparut dupa alte 10 min din nou si am repetat figura de 4 ori. A 5 a oara nu si-a mai revenit. Am incercat orice. Nu pot scapa de acele dungi ce imi acopera un sfert din ecran fde jos. Ce pot face?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts