Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: PSP adaptor din uk

  1. #1 SP
    Junior Member aevis's Avatar

    PSP adaptor din uk

    Salut baieti,

    Sunt un nou venit al forumului asta si in grupul detinatorilor de psp , si am cateva intrebari pentru voi.

    #1 L-am cumparat din UK , si a venit cu un incarcator pentru priza lor. Se poate sa improvizez o legatura la prizele noastre de la fiecare borna a stecherului , sau sa ma apuc sa caut un adaptor prin magazine.

    #2 Nu a venit cu un memory card , ce recomandati ? Modelul este PSP 3000 , cu firmware-ul 5.02. Planuiesc sa imi iau jocuri pe UMD in mare parte , asa ca nu as avea neaparata nevoie de mult spatiu banuiesc , dar inca nu am reusit sa fac internetul sa mearga ( trebuie sa mai verific niste setari la router )
    Firma si model , daca se poate pentru memory stick.

    #3 Cand joc god of war , singurul joc pe care-l detin so far , scoate un fsait , pentru perioade scurte cand incarca jocul. E normal ?

    #4 Cand reusesc sa fac internetul , si o sa-mi fac cont la PSP network / store , pentru ce tara ar trebui sa il fac ? Stiu ca un prieten avea probleme pe psp network cu cont din romania ( anumite feature-uri erau unavailable )

    #5 Jocurile de pe PS store , downloadate sunt memorate pe memory stick ? Daca le stergi le poti re-downloada ca de pe steam de exemplu ? Cat ocupa in medie ?

    #6 Cat dureaza sa se incarce de la nimic la 100% ? Bateria trebuie formatata prin consum full-zero de cateva ori ?

    Deocamdata atat , daca ati dori sa imi faceti cateva recomandari in plus , sunt binevenite.

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    1. ai nevoie de un adaptor de priza - se gasesc in comert la un pret de maxim 10 RON (repet MAXIM)

    2. memory card il poti folosi pentru - filme, muzica, fotografii sau pentru a downloada jocuri (PSP sau Playstation - de pe PSN prin intermediul PS3, sau chiar direct prin diferite artificii) - deci cu cat mai mare cu atat mai bine - (concluzia - cat de mare iti permiti)

    3. da este normal - probabil ca in acele momente citeste pistele discului UMD

    4. in mod normal UK - pentru a cumpara din UK insa trebuie sa vorbesti cu userul robert dinu - care ti-l poate alimenta (cum am zis mai sus pentru a putea downloada jocuri PSP sau PSX direct de pe card - un joc are de la 100 MB pana la .. 1 GB si ceva)

    5. DA / DA (vezi pc 4)

    6. maxim 2 ore / e bine sa ai ciclu incarcare-descarcare continuu pentru a proteja durata de viata - de aceea eu personal recomand tuturor sa descarce bateria de tot (jucandu'se/sau uitandu'se la filme) inainte sa puna PSP ul la incarcat

    Succes si bine ai venit.

  3. #3 SP
    Junior Member aevis's Avatar
    In primul rand multumesc pentru raspunsuri.

    Si o intrebare aditionala:

    In ce consta alimentarea contului de PS Store , nu se poate plati direct prin paypal , sau card ?

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din pacate nu - deoarece pe aceste store uri online se face verificare dupa tara a cardului de credit - vor exista in viitor niste cupoane valorice - insa nimic deocamdata.

    Daca aveai si PS3 poti cumpara cu cardul de pe store ul din USA - si apoi poti downloada facand legatura intre PS3 si PSP - altfel trebuie sa apelezi la robert - el iti poate incarca cu bani contul (el fiind din UK) evident acest serviciu costa ceva, insa nu exagerat de mult.

  5. #5 SP
    Junior Member aevis's Avatar
    Atunci cand ma inregistrez la playstation network - si imi fac cont pentru UK , la adresa (nu e-mail) trebuie ca aceasta sa fie valida ? Sau merge si "asd asd asd" ?

    P.S. Poate un moderator ar putea sa transforme threadul in "noob questions thread" daca nu exista deja unul.

    ---------- Post added at 09:11 PM ---------- Previous post was at 04:44 PM ----------

    Nvm , i-am dat de cap , am downloadat cateva demo-uri si trailere de pe Store.

    Comparativ cu UMD-urile de pe Amazon.co.uk sau Play.com preturile de pe store sunt ceva mai mari , din ce observ.

    Am incercat Portable Ops multiplayer demo , si nu imi gasea nici un server pe internet , trebuie sa fac ceva special , pentru ai da acces la internet multiplayer , sau nimeni nu se joaca mgs online?

  6. #6 SP
    Junior Member bobollyno's Avatar
    Salut ... nu am stiut unde sa postez ... am zis sa nu deschid un Thread nou ... asa ca o sa postez aici ... in cazul in care este gresit imi cer scuze .
    Intrebarea mea : Pot folosi PSP`ul pe post de joystik la PC ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts