Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: O sa dispara jocurile de strategie de pe console ?

  1. #1 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar

    O sa dispara jocurile de strategie de pe console ?

    salut am si eu o intrebare o sa dispara jocurile de strategie de pe console sau o sa inveteze un joystik pentru acest timp de jocuri . sincer sunt un fan inrait al acestui gen de jocuri video in special al serie Rome Total War dati vreun pot

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Exista multe jocuri de strategie ptr console. Command and Conquer, Lord of the rings. Vine si Red Alert 3.
    Jocuri de strategie au un control f bine gandit cu care te obisnuiesti imediat.

  3. #3 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    da stiu dar ma gandesc ca orsicum este mult mai greu de manuit un controller de ps3 sau xbox 360 decat un mouse si sincer sa va spun nu prea se cauta jocuri de strategie pe consoale si de aceea ma gandeam ca ar putea sa dispara de tot daca o sa rana numai pe PC

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ba din contra, eu cred ca vor fi din ce in ce mai multe. Asta pentru ca au inceput sa "invete" si developerii sa caute diferite metode de control mai ergonomice. Aici imi vine in minte wheel menu, sau sistemul de LotR Battle for MiddleEarth... Normal ca nu se vor compara cu controlul cu mouse-ul... dar daca vor neaparat, scot suport pt. mouse si asta este

  5. #5 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    da Monky la asta ma gandeam si eu ca o sa scoata un suport pt mouse sau ceva de genul depinde or si cum sper sa fie multe jocuri pe consoale one nice day

  6. #6 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Nu cred ca vor fii scoase,ci din impotriva vor avansa cu timpul si poate o sa juca pe consola un MMO intr-un viitor apropiat.

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Sigur o sa jucam si un MMO pe console mai devreme de un an...

  8. #8 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    ramene sa vedem ce se va intampla

  9. #9 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu vreau Eve Online pe Xbox 360.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    comparativ, v-as ruga sa va aduceti aminte introducerea FPS-urilor pe console. la fel cum majoritatea dintre noi la vremea respectiva vedea imposibil controlul unui shooter cu gamepad-ul, la fel vedem si noi acum RTS-ul aproape nerealizabil pe console. om trai si om vedea..

  11. #11 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    am mai spuso o-m trai si o-m vede asta daca nu ne omoara aia la Geneva cu Gaurile Lor

  12. #12 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Nu se scrie o-m trai ci om trai.

  13. #13 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Apropo de MMO-uri credeti ca DC Universe online o sa aiba taxa lunara ?

  14. #14 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    comparativ, v-as ruga sa va aduceti aminte introducerea FPS-urilor pe console. la fel cum majoritatea dintre noi la vremea respectiva vedea imposibil controlul unui shooter cu gamepad-ul, la fel vedem si noi acum RTS-ul aproape nerealizabil pe console. om trai si om vedea..
    Cum dreaq sa para imposibil FPS-ul pe consola, cand Wolfenstein-ul 3D majoritatea l-a jucat din taste doar? (inclusiv subsemnatu') Nu a parut niciodata imposibil, la fel cum nici acum nu par deloc imposibile strategiile pe console...

  15. #15 SP
    Junior Member ionutzzz's Avatar
    ok Boby cum spui tu
    da ai dreptate DonAdryan

  16. #16 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    1. Ai uitat un b din Bobby.
    2. Acum mult timp se credeau imposibile multe. RTS au toate sansele sa devina jocuri de succes pe console.

  17. #17 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Uitati-va la Civ Revolutions (asa ii zice nu ? nu mai stiu exact) ce note bune a primit, pana si red alert 3 apare pe console.

  18. #18 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Nu cred in asa ceva.RTS-uri or sa fie pe console dar nivelul de joc si comunitatea mare va ramane pe PC.
    Intr-un RTS e esential sa ai un APM maricel si sa faci mai multe lucruri deodata.
    Un turn based gen Heroes ar merge pe console fara nici o prob, dar un RTS sa devina de succes pe console...mai e.

    Intrebare: cati au cumparat Civ Rev pe consola din comunitatea asta?

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    haha, nu cred ca a cumparat nimeni Civ Rev inca. Eu o sa-l cumpar, il am pe lista de must buy dar nu mi-l permit momentan.

    Cat despre APM-ul maricel de care ai nevoie, trebuie sa recunosti Taw ca jocurile de strategie au devenit mult prea hardcore in ultima perioada. Se joaca cu foarte mare accent pe stats/damage si este foarte neprietenos pentru nou veniti in genul RTS.
    Consider ca tentativele de a aduce RTS-urile pe console vor reprezenta o renastere a genului, pentru ca in momentul de fata producatorii asculta prea mult de cerintele fanilor RTS-urilor pe PC si nu risca sa aduca inovatii genului pentru ca nu le mai cumpara nimeni jocul.

  20. #20 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Multi dintre noi avem calculator care nu e compatibil cu jocurile actuale si majoritatea dintre noi ne-am luat/ne vom lua console pentru a ne putea bucura de jocurile next gen,de accea au introdus si RTS-urile pe console,pentru publicul care le joaca si pentru grafica folosita.Nam avut placerea sa joc pe un Ps3/Xbox360 vreun RTS sa-i incerc controlul dar producatorii vor face cat mai usor folosirea tuturor optiunilor dintr-un joc pentru a ne usura noua munca si sa-l putem cumpara bucurosi fara a ne face griji in privinta gameplay-ului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 07-02-2011, 14:02
  2. Jocuri Strategie..SUGESTII!!! By jeff93 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 30-08-2010, 16:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts