Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: Campionat Pro Evolution Soccer 2010 pt PS3

  1. #1 SP
    Senior Member Spike's Avatar

    Campionat Pro Evolution Soccer 2010 pt PS3

    Pana acum suntem 8 inscrisi. De aici de pe forum sunt Chifteluta, Dynamix, Nonelito, Spike si Ticamihai2003. Cine mai vrea sa se bage sa imi trimita PM cu id-ul de mess, psn si nr de telefon. Campionatul va incepe pe 10-11 decembrie, primul sezon urmand sa debuteze in format liga. Mai multe detalii plus regulamentul le puteti vedea pe site.

    Sunt constient ca in acest moment nu ne putem masura fortele dpv numeric cu baietii care formeaza comunitatea de fifa, dar sper ca in curand sa putem rivaliza cu aceasta. De aceea, oricine are pes 2010 pt ps3 este rugat sa ni se alature si sa isi aduca contributia prin participare sa la crearea primei comunitati romanesti de pes pt playstation 3.

    In decursul campionatelor pe care le-am mai organizat, am primit de la unii useri drept scuza pt a nu participa la campionatul pe care il organizam in acel moment, explicatia cum ca nu au suficienta experienta, ca nu vor sa se faca de ras sau ca mai asteapta sa vada cati useri se strang pt respectiva competitie si se baga si ei eventual la sfarsitul perioadei pt inscrieri. Experienta o puteti castiga prin meciuri ranked online de unii singuri, dar puteti acumula mult mai multa si intr-un timp mult mai scurt pe parcursul unei competitii datorita mizei si adrenalinei specifice oricarei competitii fie ea remunerata sau just 4 fun. Sa va faceti de ras nu prea aveti cum, pt ca pana la urma este doar un joc, un mod de a ne petrece timpul cat mai agreabil, iar la sfarsit chiar nu conteaza care pe ce loc a terminat ci cat de mult ne-am distrat. Cei care sunt descurajati de numarul mic de participanti trebuie sa fie constienti ca dc nu isi face nimeni curaj sa se bage, acesta nu va putea sa creasca. Prefer sa ne strangem 8,9,10 pt primul sezon, sa dam drumul la campionat si sa demonstram ca se poate, iar in acest fel numarul nostru sa creasca in sezoanele urmatoare. Mai bine sa incercam chit ca nu vom face nimic, decat sa nu incercam deloc.

    Pt detalii si sugestii ma gasiti pe mess: bianco_rossi88

    Site-ul campionatului este: http://liga-pes-romania-ps3edition.cabanova.ro/

    Mai jos o sa enumar cateva intrebari si raspunsuri pe care le anticipez.

    I: Din site-ul campionatului am observat ca acest campionat beneficiaza de thread de discutii, inscrieri etc. pe 3 forumuri. De ce nu te-ai axat pe unul singur?
    R: Am facut acest lucru din dorinta de a atrage cat mai multi concurenti si de a creste popularitatea campionatului. In plus, fiecare forum are clientii sai fideli care nu tradeaza comunitatea si nu migreaza si cum eu am ca obligativitate pt participare la campionat apartententa la thread-ul de discutii, i-as fi pierdut din start ca potentiali participanti.

    I: O sa trebuiasca sa urmaresc toate thread-urile ca sa raman la curent cu ultimele noutati?
    R: Nu, o sa postez pe fiecare thread orice veste relevanta pt desfasurarea competitie. Nu vei pierde absolut nimic dc vrei ramane de la inceput la sfarsit fidel unui singur forum.

    I: Cum o sa faci cu rezultatele? Le lasam pe forum? Nu s-ar crea asa o gramada de posturi inutile si ar fi mai greu de urmarit discutiile la obiect? Nici sa le trimit pe mail nu as dori pt ca este cam anevoios.
    R: Ai dreptate. De aceea am creat un formular de contact pe site undei vei putea sa lasi rezultatele.

    Daca am deranjat cu ceva adminii prin publicarea thread-ului, imi cer scuze anticipat si ii rog sa imi aduca la cunostinta motivele.

    ---------- Post added 06-12-2009 at 09:08 PM ----------

    gfhf

    ---------- Post added 06-12-2009 at 09:13 PM ----------

    Ne-am mai inmultit cu un participant, Roberte intrand si el in competitie.

    Nu stiu dc ati citit Regulamentul toti cap coada, asa ca o sa dau copy paste la sectiunea care ma intereseaza in acest moment:

    Alegerea echipelor

    # O echipa poate fi folosita doar o sigura data intr-un sezon; pt ca au mai fost confuzii tin sa precizez ca dc ati jucat cu o echipa in cupa, nu mai aveti voie sa o folositi ulterior nici in cupa nici in campionat. Orice meci jucat cu o echipa cu care ati mai jucat va fi pierdut cu 0-3. Jocul nu simuleaza 100% corect realitatea si se pot dezvolta exploit-uri pe anumite formatii. Pt a evita acest lucru si pt ca jucatorul de pe primul loc sa demonstreze ca stie sa joace atat cu Barcelona cat si cu Avantu Prabusirea pliinduse astfel pe orice situatie de joc, am facut aceasta regula.
    # Sunt interzise echipele custom made (cele care au jucatorii editati) si echipele internationale. Pt primul sezon nu vor fi interzise echipele gen Barca, Chelsea sau Real, dar dc dupa primul sezon constat ca situatia este la fel ca la FIFA unde sansele sunt f reduse sa bati una din aceste 3 echipe cu alta echipa decat una din acestea 3, pe viitor vor fi interzise.
    # Intr-un meci tur-retur jucatorul gazda isi alege primul echipa (reamintesc inca o data ca trebuie sa isi aleaga o echipa pe care nu a mai folosit-o in sezonul respectiv) si confirma alegerea ei apasand X astfel incat statusul sau sa fie "Ready". O data ce si-a ales echipa si a confirmat prin "Ready", gazda nu mai are voie sa schimbe echipa pt meciul respectiv. Oaspetele isi va alege echipa doar dp gazda. El va avea voie sa isi aleaga o echipa doar din aceeasi grupa valorica din care face parte si echipa aleasa de adversar. In retur isi va alege primul echipa cel care a fost oaspete in primul meci, iar cel care a fost gazda in primul meci isi va alege al doilea.

    Grupe valorice de echipe

    #1: Barcelona, Real Madrid, Chelsea, Manchester U., Inter
    #2: AC MILAN, Juventus, Liverpool, Arsenal, Bayern Munchen
    #3: Dinamo B, CFR Cluj, Urziceni, FC Copenhaga


    Aici am nevoie de ajutor pt ca vreau sa avem cel putin 7-8 grupe valorice; vreau sa va implicati fiecare si sa imi dati grupe valorice de cate 5 echipe. Astept sugestii pe forum sau pe mess. Cei care nu se implica sa nu se trezeasca mari destepti la sfarsit si sa comenteze modul in care au fost selectate grupele valorice.

  2. #2 SP
    Member roberte's Avatar
    decand asteptam un campionat de pes buna idee spike conteaza pe mine

  3. #3 SP
    Member ramusg's Avatar
    ... dar nu avem Bayern.

  4. #4 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ramusg - Stiu man, dar am facut grupele la repezeala pt ca eram prins cu alte probleme; azi sau maine o sa fac cateva grupe valorice de 5 echipe. Astept si de la voi sugestii in legatura cu subiectul asta

    Pana acum suntem 10 inscrisi. De aici de pe forum sunt Chifteluta, Dynamix, Nonelito, ramusg, roberte, Spike si Ticamihai2003. Cine mai vrea sa se bage sa imi trimita PM cu id-ul de mess, psn si nr de telefon. Campionatul va incepe pe 10-11 decembrie, primul sezon urmand sa debuteze in format liga. Mai multe detalii plus regulamentul le puteti vedea pe site.

    Pt detalii si sugestii ma gasiti pe mess: bianco_rossi88

    Site-ul campionatului este: liga-pes-romania-ps3edition Regulament

  5. #5 SP
    Member cristian77's Avatar
    Off : Bravo Spike,chiar daca n-am nici o treaba cu soccer games ,vreau sa te felicit pentru initiativa si spirit organizatoric,
    mi-ar fi placut sa am si eu pentru jocurile mele preferate pe cineva asa ca tine

  6. #6 SP
    Member justamodel's Avatar
    off : Bravo spike,chiar daca n-am nici o treaba cu soccer games
    e fotbal!

  7. #7 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    cristian77 - multumesc pt apreciere

  8. #8 SP
    Junior Member andrei1382's Avatar
    salut sunt si eu nou pe aici. am trimis datele si sunt gata pt camp daca ma primiti.
    id mes susanuandrei
    psn andrei1382

  9. #9 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Pana acum suntem 11 inscrisi. De aici de pe forum sunt andrei1382, Chifteluta, Dynamix, Nonelito, ramusg, roberte, Spike si Ticamihai2003. Cine mai vrea sa se bage sa imi trimita PM cu id-ul de mess, psn si nr de telefon. Campionatul va incepe pe 10-11 decembrie, primul sezon urmand sa debuteze in format liga. Mai multe detalii plus regulamentul le puteti vedea pe site.

    Pt detalii si sugestii ma gasiti pe mess:
    bianco_rossi88

    Site-ul campionatului este: liga-pes-romania-ps3edition Regulament


    ---------- Post added 09-12-2009 at 04:12 PM ----------

    Pana acum suntem 12 inscrisi. De aici de pe forum sunt andrei1382, antonyk, Chifteluta, Dynamix, Nonelito, ramusg, roberte, Spike, Ticamihai2003 si inca 3 baieti care nu au cont aici pe forum. Cine mai vrea sa se bage sa imi trimita PM cu id-ul de mess, psn si nr de telefon. Campionatul va incepe pe 10-11 decembrie, primul sezon urmand sa debuteze in format liga. Mai multe detalii plus regulamentul le puteti vedea pe site.

    Pt detalii si sugestii ma gasiti pe mess: bianco_rossi88

    Nu stiu dc ati citit Regulamentul toti cap coada, asa ca o sa dau copy paste la sectiunea care ma intereseaza in acest moment:

    Alegerea echipelor

    # O echipa poate fi folosita doar o sigura data intr-un sezon; pt ca au mai fost confuzii tin sa precizez ca dc ati jucat cu o echipa in cupa, nu mai aveti voie sa o folositi ulterior nici in cupa nici in campionat. Orice meci jucat cu o echipa cu care ati mai jucat va fi pierdut cu 0-3. Jocul nu simuleaza 100% corect realitatea si se pot dezvolta exploit-uri pe anumite formatii. Pt a evita acest lucru si pt ca jucatorul de pe primul loc sa demonstreze ca stie sa joace atat cu Barcelona cat si cu Avantu Prabusirea pliinduse astfel pe orice situatie de joc, am facut aceasta regula.
    # Sunt interzise echipele custom made (cele care au jucatorii editati) si echipele internationale. Pt primul sezon nu vor fi interzise echipele gen Barca, Chelsea sau Real, dar dc dupa primul sezon constat ca situatia este la fel ca la FIFA unde sansele sunt f reduse sa bati una din aceste 3 echipe cu alta echipa decat una din acestea 3, pe viitor vor fi interzise.
    # Intr-un meci tur-retur jucatorul gazda isi alege primul echipa (reamintesc inca o data ca trebuie sa isi aleaga o echipa pe care nu a mai folosit-o in sezonul respectiv) si confirma alegerea ei apasand X astfel incat statusul sau sa fie "Ready". O data ce si-a ales echipa si a confirmat prin "Ready", gazda nu mai are voie sa schimbe echipa pt meciul respectiv. Oaspetele isi va alege echipa doar dp gazda. El va avea voie sa isi aleaga o echipa doar din aceeasi grupa valorica din care face parte si echipa aleasa de adversar. In retur isi va alege primul echipa cel care a fost oaspete in primul meci, iar cel care a fost gazda in primul meci isi va alege al doilea.

    Grupe valorice de echipe

    #1: Barcelona, Real Madrid, Inter, Chelsea, Manchester
    #2: Liverpool, Arsenal, Atletico Madrid, Juve, Milan
    #3: Valencia, Manchester City, Lyon, Fiorentina, Roma
    #4: Villareal, Porto, Olympique Marseille, Everton, Lazio
    #5: Genoa, Sevilia, Panathinaikos, Sporting, Bordeaux
    #6: Fenerbahce, Boca, PSV, Ajax, Napoli
    #7: Palermo, PSG, Feyernoord, Zenit, Benfica

    Aici am nevoie de ajutor pt ca vreau sa avem cel putin 7-8 grupe valorice; vreau sa va implicati fiecare si sa imi dati grupe valorice de cate 5 echipe. Astept sugestii pe forum sau pe mess. Cei care nu se implica sa nu se trezeasca mari destepti la sfarsit si sa comenteze modul in care au fost selectate grupele valorice.

    Site-ul campionatului este: liga-pes-romania-ps3edition Regulament

  10. #10 SP
    Junior Member ticamihai2003's Avatar
    abia astept sa inceapa

  11. #11 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Pana acum suntem 13 inscrisi. De aici de pe forum sunt andrei1382, antonyk, Chifteluta, dariomario, Dynamix, Nonelito, ramusg, roberte, Spike, Ticamihai2003 si inca 3 baieti care nu au cont aici pe forum. Cine mai vrea sa se bage sa imi trimita PM cu id-ul de mess, psn si nr de telefon. Campionatul va incepe pe 10-11 decembrie, primul sezon urmand sa debuteze in format liga. Mai multe detalii plus regulamentul le puteti vedea pe site.

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @spike foarte interesant regulamentul pe care il ai pentru campionat. imi place ideea cu alegerea echipelor si grupele valorice. iti urez bafta si sper sa ai un campionat fara probleme.

  13. #13 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    AndRewqp - Ms man, bafta si tie la campionatul de fifa.

  14. #14 SP
    Member ramusg's Avatar
    Cand alegem echipele cu care jucam, cand stabilesti "tragerea la sorti" tur-retur, sa nu fie dubluri la echipe, daca e sezon eu propun sa alegem o echipa si sa jucam pana la sfarsit cu ea. Avem comunitatea din jocul on-line si e perfecta pt a face o competitie , trebuie realizata si sa intram toti cei care participam la camp.

  15. #15 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ramusg - regulamentul il ai pe site (liga-pes-romania-ps3edition Regulament). in el gasesti modul de alegere al echipelor; dc ai nelamuriri te astept pe mess ca sa le clarificam

  16. #16 SP
    Junior Member dariomario's Avatar
    candioncepepana la urma campionatu?

  17. #17 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Campionatul a inceput. Va rog sa intrati pe mess ca sa va dau datele de contact ale adversarilor.
    Inainte sa incepeti sa jucati cititi inca o data regulamentul (l-am adus la forma finala); dc nu o faceti riscati sa pierdeti meciuri la masa verde.

    Etapa 1 (de jucat pana duminica la 22:30)

    andrei0006 - Spike_nr1
    andrei1382 - ticamihai2009
    antonyk - catza86
    chifteluta - Nonelito
    aleksiss - DynamixRo
    roberte - Kepzy
    Louieotelu sta etapa 1

    Puteti sa jucati si cu alti adversari, iar meciurile se vor pune pt etapele care urmeaza. Meciurile din etapa 1 sunt insa obligatorii si trebuiesc jucate pana duminica la 22:30. Cine nu jaoca pierde cu 0-3. Pt a contacta adversarii va recomand sa folositi telefonul. F putin din cei care s-au bagat in campionat am observat ca folosesc mess-ul.

    Astept sa ma contactati pe mess sau telefonic pt orice problema pe care o intampinati.

    Site-ul campionatului: http://liga-pes-romania-ps3edition.cabanova.ro/

  18. #18 SP
    Member ramusg's Avatar
    Abia acum mi-a revenit netul, faimoasa eroare 815 de vista in rds. Cum facem sa dau de roberte? da-mi un PM cu datele, te rog.Merci

  19. #19 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    ramusg - intra pe mess

    ---------- Post added 14-12-2009 at 01:20 AM ----------

    Etapa 1 meciuri nejucate - penalizari:
    roberte - Kepzy 0-3 (la masa verde pt nejucare)
    Kepzy - roberte 3-0 (la masa verde pt nejucare)
    chifteluta - Nonelito 0-0 (la masa verde pt nejucare, nici unul din jucatori nu primeste puncte)
    Nonelito - Chifteluta 0-0 (la masa verde pt nejucare, nici unul din jucatori nu primeste puncte)

    Kepzy, Nonelito - V-am sunat si v-am intrebat si inainte si dp ce am dat drumul la capionat dc jucati. Dc nu aveati chef sa o faceti de ce v-ati mai bagat? Aveti macar un pic de bun simt si anuntati-ne cum sta treaba...
    Chifteluto - ti-am zis personal si am si scris pe site pt toti ca foarte putini stau pe mess si tocmai de aceea adversarul trebuie contactat telefonic (in lipsa altor variante). dc nu erai de acord cu regula trebuia sa nu te bagi.

    Etapa 2 (de jucat pana marti la 22:30). Au mai ramas de jucat:
    andrei0006 - chifteluta
    andrei1382 - catza86
    ticamihai2009 - roberte
    antonyk - aleksiss
    Kepzy - Louieotelu
    Nonelito sta etapa 2

    Regula noua in campionat: "Jucatorul subliniat in programul etapei curente are obligatia in cazul in care nu da de adversar pe mess sau psn, de a-l contacta telefonic cu cel putin 3 ore inainte de expirarea timpului limita. Daca adversarul nu ii raspunde la telefon ii va lasa un mesaj in care ii va cere sa-l sune inapoi. Fiecare jucator se va afla in aceasta postura o data la 2 etape. Cine nu respecta aceasta regula si nu isi gaseste adversarul, va pierde alaturi de acesta meciul la masa verde."

    ---------- Post added 14-12-2009 at 01:22 AM ----------

    Am uitat sa trec jucatorii subliniati...

    Etapa 2 (de jucat pana marti la 22:30). Au mai ramas de jucat:
    andrei0006 - chifteluta
    andrei1382 - catza86
    ticamihai2009 - roberte
    antonyk - aleksiss
    Kepzy - Louieotelu
    Nonelito sta etapa 2

  20. #20 SP
    Member ramusg's Avatar
    Eu am am aplicat regula si l-am contactat telefonic pe roberte , i-am lasat si mesaj, nu a raspuns , am incercat toate cele 3 variante: mess, psn, telefon si nu am primit raspuns. Sper ca pe viitor sa putem discuta in timp real, este inceputul si tot timpul e putin mai greu la inceput. Multumesc.

    Ps: Spike, te-am anuntat pe PSN ca nu dau de roberte si am primit comfirmarea ta, de aici trag concluzia ca te-am anuntat despre cele intamplate.Merci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 05-10-2009, 22:42
  2. Konami anunta Pro Evolution Soccer 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 01-05-2009, 17:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts