Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 335

Thread: Test Drive Unlimited 2

  1. #201 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Corect spus. Parerea mea ca multi critica un joc inca dinainte sa apara, nu ii ofera nici o sansa. Cum sunt milioane care joaca NFS Hot Pursuit si care plang ca o sa iasa SHIFT 2 si nu Hot pursuit 2, cum sunt altii care joaca GT5 (printre care si eu) si se cred piloti supremi (nici gt5 nu e realist din multe puncte de vedere, altii joaca TDU 2. inteleg care e esenta acestui joc ...relaxarea ..masini scumpe....decoruri exotice....plimbari linistite, o liniuta, o cursa ...etc. Faza cu masinile cred ca o sa se rezolve prin DLC-uri (nasol ca or sa coste probabil) si prin patch-uri. Jocul are potential si ca orice mmo, are un start mai greu pt ca sunt multe lucruri care pot merge prost la inceput. Chiar si GT5 avea si mai are inca o gramada de probleme si yamagoci ala doarme in papuci.

  2. #202 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, dar dupa parerea mea, partile bune din TDU2 nu fac 200 ron. 150, cel mult... oricum ceva imi zice ca se va ieftini cu viteza luminii.

  3. #203 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pai cine v-a pus sa comandati cu 200 RON pretul jocului e mai mic daca sti sa cauti si pe gameshop.ro e pana in 200 cu tot cu fan curier

  4. #204 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pagina Produsului
    Pana-n 200 zici? Cu tot cu fan curier?

  5. #205 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    oricum ceva imi zice ca se va ieftini cu viteza luminii.
    Pe zavvi acuma, jocul e "Availability: Temporarily out of stock | This item will be dispatched as soon as it arrives". Eu presimt că atunci c�nd va reveni �n stock, va avea un preţ mai mic, sper!

  6. #206 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Eu incerc sa nu trag concluzii inainte sa incerc jocul, dar din ce vad prin previewuri, grafica e slaba tare. De asta s-au inventat demourile, sa ajute lumea sa-si faca o parere mai clara despre cum urmeaza sa fie produsul final. Din moment ce nu am ramas impresionat din ce am vazut pe net si nu exista nici demo, ma voi orienta spre alte jocuri.

  7. #207 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    il poti incerca pe PC... na, in lipsa unui demo prefer sa recurg la torrent sa-mi fac o idee despre cum e jocul decat sa dau bani aiurea

  8. #208 SP
    Member ramusg's Avatar
    Quote Originally Posted by dadu093 View Post
    Pe zavvi acuma, jocul e "Availability: Temporarily out of stock | This item will be dispatched as soon as it arrives". Eu presimt că atunci c�nd va reveni �n stock, va avea un preţ mai mic, sper!
    S-au epuizat stocurile in toata Europa, asta inseamna ca jocul e f prost si in curand o sa se scumpeasca, pt ca e cererea mare, asa se intampla la jocurile proaste, iar TDU2, dupa parerea unor avizati in genul asta de jocuri, sunt de aici de pe forum, e cel mai prost ( nu primeste termen de comparatie dar pt TDU2 facem o exceptie). La cat mai multe jocuri proaste de acest gen,Atari! Ai ramas cu copiile pe stoc, vezi, daca nu ai ascultat de expertii nostri?

    Grafica e foarte slaba, doar 20 de Kg la 1, 84 m inaltime, eu am ramas cu gura cascata pe alocuri de cat de proasta e , pai asa jaf de grafica pt un Open World nu am mai vazut, si la viteza de rulare a jocului( masinile puturoase sunt vinovate) era de asteptat sa fie o grafica mai ceva ca in realitate. Sa bata domle' viata ca de aia e joc video, nu? Sa puna astia de la Sony domle un GeForce Gtx 570 domle in scula lor, sa randam si noi frunzele care sa fie mai ceva ca frunzele din Cismigiu, pai se poate?

  9. #209 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Pai ori suntem golani, ori nu mai suntem

    Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

  10. #210 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar

  11. #211 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    S-au epuizat stocurile in toata Europa, asta inseamna ca jocul e f prost
    Ai zis-o ironic, dar ai zis-o bine. Asta cu stocurile epuizate nu-mi zice nimic, nu denota automat ca jocul e atat de cautat incat s-au vandut milioane de copii in primele zile, ci pur si simplu nu si-au facut magazinele stoc prea mare, de teama sa nu ramana cu copiile in brate. Cand jocul e hit, nu ai sa auzi de out of stock. Seria Call of Duty vinde milioane si milioane de copii fara a aparea vreo problema de stoc, sa fim seriosi.

    Mai exista si situatia in care publisherul e varza si estimeaza total pe langa vanzarile de la lansare.

  12. #212 SP
    Member ramusg's Avatar
    Ba, cum va place s-o scoateti voi din context, asa, din incheietura, daca ramaneau pe stoc, era clar un joc de 2 lei, daca nu mai e pe stoc, s-au facut putine comenzi de catre distribuitori sau retaileri ( mai nou) , cum o dai nu-i ca la COD sau Fifa, ca tot ies cate unul pe an, e aceiasi femeie dar cu alta lenjerie( COD si FIFA).

    Ce sa mai vorbim de cerere si oferta, cand cererea intrece oferta( nu conteaza motivul) inseamna ca un produs e cat de cat cautat( sa nu spun altfel), daca un produs depaseste stocul( propus initial) numai din comenzi anterioare aparitiei atunci ai un suces important in T0, adica inceperea productiei,( acum sa nu ma contrazici ca am terminam managemant comercial printre altele si mai stiu cate ceva), daca dupa acest T0 aplici metode de maximizare si stabilizare a tendintelor de vanzare, esti tatic, ( daca ai un produs ca, COD, la care copilasii reactioneaza ca si cainele lui Pavlov, e normal sa scoti trilioane de copiute fara sa transpiri , nu?).

    Ce sa-ti mai spun, ironic sau serios, totul depinde de modul de gandire si puterea de perceptie a fiecaruia.

    PS: ramane intre noi, sa nu cumva sa te specializezi in marketing sau vanzari, greu de analizat o informatie de piata. Vezi tu, si parerea ta poate sa fie pertinenta dar si a mea, si ce te faci? Doamne, ce te faci, daca te concediaza pt ca ai luat o decizie gresita si ai marit productia sau ai scazut productia, pt ca tu nu poti interpreta ceva concret. Am uita, poate ai noroc si o nimeresti, ce bine ca exista bulanul .

  13. #213 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Eu nu doresc decat de bine oricarui developer si publisher (mai putin Activisionului ), ca nu e prea roz pentru nimeni situatia actuala, numai ca nici ei nu prea ma ajuta pe mine sa fac o alegere, in lipsa unui demo. Asta mai ales ca vorbim aici de un joc care, dupa cum zici si tu, nu apare in fiecare toamna, precum FIFA sau CoD, nu pot sa ma iau prea mult dupa varianta anterioara.

  14. #214 SP
    Member ramusg's Avatar
    La partea asta iti dau dreptate, in totalitate.

  15. #215 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Doua videouri facute de mine, poate ajuta pe cineva sa ia o decizie




  16. #216 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Frumoase prezentari,dar renunta sa repeti mereu "actually" este enervant.

  17. #217 SP
    Junior Member efix's Avatar
    Ce tare a fost faza cand s-a uitat el in oglinda se se asigure

  18. #218 SP
    Member ramusg's Avatar
    Ce zici Koba? Cum de MAX poate iar altii nu? Sper ca te-ai uitat la filmulete, sa-ti dai seama ca jocul nu e chiar asa, de aruncat la gunoi. Instinctul tau de "fata mare " te cam inseala? Ce tare era melodia asta pe vremea ei, capodopera, si cum se pliaza ea si-n timpurile moderne pa cate unii, bat!

  19. #219 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Ce ar fi sa te relaxezi un pic si sa nu mai insulti lumea pe forumuri ? Grow up !

  20. #220 SP
    Member miami's Avatar
    @ MAX : daca esti roman, de ce vorbesti in engleza ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Test drive unlimited 2 By Andre in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 25-02-2011, 13:17
  2. Test Drive Unlimited 2 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 16 Last Post: 23-02-2011, 10:55
  3. Test Drive Unlimited 2 amanat By naz in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 20-08-2010, 15:56
  4. Test Drive Unlimited 2 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-03-2010, 15:03
  5. Intrebare PC Test Drive Unlimited By and13gtc in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 22-10-2008, 11:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts