Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 335

Thread: Test Drive Unlimited 2

  1. #41 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by babulu View Post
    Este un joc open world. Se poate sacrifica din grafica pentru o experienta de tip MMO.
    +1 la ce zice omul, prefer un joc de calitate decit unul cu grafica frumoasa.

  2. #42 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Dupa Midnight Club mi-a cam ajuns de open world racing, unde trebuie sa fii mai mult cu ochii pe harta decat la drum, mi se pare ca se taie tare mult din feelingul cursei.

  3. #43 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Cursa? majoritatea se plimba cu masina in tdu

  4. #44 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    TDU2 Gameplay Preview

    One particularly welcome feature is Unlimited 2's new reward system, which gives you a pat on the back for simply cruising about - something you'll be doing quite a lot of. Once you start speeding about San Antonio in search of larger louts and drugs, a HUD item appears at the top of the screen, chaining up combos of near misses, top speed and James Bond-esque motor moves and rewarding you justly with cash.
    Attached Images Attached Images screenshot_231294.jpg screenshot_231293.jpg

  5. #45 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Eu sper ca vor pastra fizica controlului din primul. Mi-a placut.

  6. #46 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Eu sper ca vor pastra fizica controlului din primul. Mi-a placut.
    Subscriu, foarte mult mi-a placut si mie feeling-ul.

  7. #47 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Abia astept sa il cumpar xxx

  8. #48 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    O sa fie unul dintre cele mai faine jocuri din 2010

  9. #49 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    new ss...
    Attached Images Attached Images screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2011.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2012.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2013.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2014.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2026.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2027.jpg screenshot_ps3_test_drive_unlimited_2028.jpg

  10. #50 SP
    Member iradum's Avatar
    Se va face o echipa de beta testeri pt TDU2. Cine doreste sa participe, se poate inscrie aici: Beta Application | Test Drive Unlimited 2 Official Website
    Pentru a aplica e nevoie de cont la ei pe site, pe care il puteti face de aici: https://www.testdriveunlimited2.com/user/register si apoi completarea formularului.
    Succes! Poate cu putin noroc vom fi alesi si noi, si il vom juca putin mai devreme de 21 septembrie .
    Daca e ales cineva sau a fost deja, sa ne spuna si noua .

  11. #51 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Si eu m-am inscris, daca am noroc o sa anunt aici

  12. #52 SP
    Member iradum's Avatar
    Inca un lucru gasit la ei pe site acum despre beta testing:
    Q: When will the beta testing for Test Drive Unlimited 2 begin?
    A:
    The beta schedule has not been slated at this time. Sign up for our newsletter to get the latest news on when beta information is released.
    Plus cerinte de sistem
    Minimum Requirements:
    Operating System: Windows XP SP2, Vista SP2, Windows 7
    Processor: Intel Core 2 Duo 2.2GHz or AMD Athlon X2 4400+
    RAM: 2GB
    Video: Nvidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870
    Sound: DirectX 9.0c-compatible
    Hard Disk: 14 GB
    Peripherals: 10-button controller such as Xbox 360 or Logitech Dual-Action
    Other: Internet Broadband Connection, Microsoft .NET 3.5 required


    Recommended Requirements:
    Operating System:Windows XP SP2, Vista SP2, Windows 7
    Processor: Intel Core 2 Duo 2.2GHz or AMD Athlon X2 4400+
    RAM: 2GB
    Video: Nvidia GeForce GTX 280 / ATI Radeon HD 4870
    Sound: DirectX 9.0c-compatible
    Hard Disk: 14 GB
    Peripherals: 10-button controller such as Xbox 360 or Logitech Dual-Action
    Other: Internet Broadband Connection, Microsoft .NET 3.5 required

  13. #53 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by iradum View Post
    Se va face o echipa de beta testeri pt TDU2. Cine doreste sa participe, se poate inscrie aici: Beta Application | Test Drive Unlimited 2 Official Website
    Pentru a aplica e nevoie de cont la ei pe site, pe care il puteti face de aici: https://www.testdriveunlimited2.com/user/register si apoi completarea formularului.
    Succes! Poate cu putin noroc vom fi alesi si noi, si il vom juca putin mai devreme de 21 septembrie .
    Daca e ales cineva sau a fost deja, sa ne spuna si noua .
    E beta si pentru PS3 ? Sau doar PC ? Sa stiu daca imi fac cont...

  14. #54 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Pentru PC, PS3 si Xbox 360. Iti alegi tu platforma pe care vrei sa primesti cod.

  15. #55 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  16. #56 SP
    Member Mavone's Avatar
    Sper că diferenţa dintre versiunea pe PC şi cea pe console nu va fi la fel de evidentă ca �n primul TDU.

    De asemenea, pentru mine, pe l�ngă peisaj, �n primul TDU a contat DASHBOARDul. Dacă partea a doua nu mai are bord o să mă g�ndesc de două ori �nainte să-l cumpăr şi lucrul ar fi complet dezamăgitor.

    �n aceeaşi ordine de idei tind să-l contrazic pe domnul care spune că feelingul de cursă �n jocuri precum primul TDU şi Midnight Club LA i se cam taie. Consider jocurile acestea net superioare pokemonităţilor gen NFS unde feelingul acela de illegal racing dispare c�nd vine vorba de imensele panouri pe care-ţi arată pe unde să o iei. �n primul r�nd TDU şi MC:LA are la bază o cu totul altă idee dec�t un joc ca TOCA, F1 sau GT, o idee pe care personal o prefer mai mult �n comparaţie cu cea din precedentele.

    �n momentul de faţă chiar nu am timp să iau la citit toate linkurile, �nsă simt nevoia să mă repet, dacă nu va avea dashboarduri o să mi se cam taie de el.

  17. #57 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by Mavone View Post

    �n aceeaşi ordine de idei tind să-l contrazic pe domnul care spune că feelingul de cursă �n jocuri precum primul TDU şi Midnight Club LA i se cam taie. Consider jocurile acestea net superioare pokemonităţilor gen NFS unde feelingul acela de illegal racing dispare c�nd vine vorba de imensele panouri pe care-ţi arată pe unde să o iei. �n primul r�nd TDU şi MC:LA are la bază o cu totul altă idee dec�t un joc ca TOCA, F1 sau GT, o idee pe care personal o prefer mai mult �n comparaţie cu cea din precedentele.
    Nu contest ca sunt multi care apreciaza si se descurca de minune in jocuri open world, ce ziceam eu acolo era parerea mea, din experienta mea. Ma saturasem sa pierd curse din caza ca am luat gresit o singura curba/scurtatura...

  18. #58 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Mavone View Post
    Sper că diferenţa dintre versiunea pe PC şi cea pe console nu va fi la fel de evidentă ca �n primul TDU.
    Despre ce diferente evidente vorbesti? Din pacate nu am pus mana si pe versiunea de consola a jocului.

  19. #59 SP
    Member Mavone's Avatar
    Pe PS2 arăta ca draq şi nici dashboard nu avea. Din păcate mai multe detalii nu-ţi pot da deoarece după ce am observat aceste diferenţe majore am scos jocul imediat din unitate.

  20. #60 SP
    Member iradum's Avatar
    Eu l-am avut pentru pc si pt xbox 360, iar parerea mea e cam asa:
    Depinde si de cat de performant e calculatorul. Eu l-am jucat pe maxim si pe pc.

    Sincer singurul lucru care mi s-a parunt putin cam ciudat, a fost modul in care se controla masina pe xbox 360 (sensibilitatea parca prea mare la controler, virajele erau luate uneori prea brusc). Deci mi-a placut modul cum se controleaza pe pc cu o tastatura sau un volan, mai mult.

    Grafica mi se parea foarte asemanatoare (setari video full pentru pc), dar cu un + pe xbox parca, unde erau parca mai multe detalii.

    Am auzit de la mai multi prieteni, ca versiunea pentru ps2 e putin cam nereusita. Aici intervine problema performantei consolei (ps3, ps2 si xbox 360).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Test drive unlimited 2 By Andre in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 25-02-2011, 13:17
  2. Test Drive Unlimited 2 Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 16 Last Post: 23-02-2011, 10:55
  3. Test Drive Unlimited 2 amanat By naz in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 20-08-2010, 15:56
  4. Test Drive Unlimited 2 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-03-2010, 15:03
  5. Intrebare PC Test Drive Unlimited By and13gtc in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 22-10-2008, 11:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts