Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 42

Thread: PS-isti Uniti-va !

  1. #21 SP
    Member faxiu's Avatar
    e simpla treaba. Cati jucatori apar la RO daca listezi pe site? putini. Cati ar fi daca am putea folosi fara griji contul de RO? triplu. Cred...Sony nu ia in sema cei 24 de useri RO. Si nu cauta dupa IP sa vada cati sunt in realitate din romania...

  2. #22 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Quote Originally Posted by faxiu View Post
    Si nu cauta dupa IP sa vada cati sunt in realitate din romania...
    Ba da, de aia nu putem vedea nimic pe BBC iPlayer sau pe Vidzone.

  3. #23 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    si mie mi-ar fi placut ca toate ps3-urile sa aiba suport pentru jocuri de ps2.. cel putin in asteptarea GT5.
    cat despre faza cu ip, sa stii ca totusi, cei de la sony nu sunt atat de inapoiati sa nu vada cati oameni din romania sunt conectati la PSN.

    una peste alta, daca stam sa ne gandim, doar cei "24 de useri" de care zici tu se joaca pe contul de romania, unde au si trofeele si multe altele, restul au deja conturi pe us/uk si au salvari, trofee, totul acolo, nu s-ar mai muta pe cel de romania. l-ar folosi decat pentru a cumpara, si nu ar cumpara foarte multe pentru ca ce i-a interesat au cumparat deja de afara.

  4. #24 SP
    Member Radoo's Avatar
    Votat. Şansele noastre �s cam 0.000001% la scorul care-l văd acolo. Să fiu eu Sony şi nu m-aş chinui pentru 160 persoane. Nu de alta, dar nu văd Sony ca o companie care să se g�ndească la fani �naintea profitului. Companiile alea le număr pe degete.

  5. #25 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    si mie mi-ar fi placut ca toate ps3-urile sa aiba suport pentru jocuri de ps2.. cel putin in asteptarea GT5.
    cat despre faza cu ip, sa stii ca totusi, cei de la sony nu sunt atat de inapoiati sa nu vada cati oameni din romania sunt conectati la PSN.

    una peste alta, daca stam sa ne gandim, doar cei "24 de useri" de care zici tu se joaca pe contul de romania, unde au si trofeele si multe altele, restul au deja conturi pe us/uk si au salvari, trofee, totul acolo, nu s-ar mai muta pe cel de romania. l-ar folosi decat pentru a cumpara, si nu ar cumpara foarte multe pentru ca ce i-a interesat au cumparat deja de afara.
    Perfect de acord cu tine ! Deci pana la urma nu ar fi mai mult mai usor pentru noi cu suport PayPal ? Nu pentru asta ar trebui sa "militam" noi ?

  6. #26 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Sincer sa fiu, sunt foarte dezamagit de numarul extrem de mic de voturi. Daca ne aducem un pic aminte de petitia lansata de Monky acum ceva vreme, au fost vreo 7300 de voturi, ce e drept pentru toate tipurile de console cu servicii tip Live, nu doar PS3. Iar de la 160 la 7300 e mult tare. Eram deja pregatit sa imi bombardez toti prietenii posesori de console sa aprindem un pic spiritul de revolutionari...dar cu o floare nu se face primavara. Eu am votat desi locuiesc in marea Britanie de 2 ani de acum si chiar si eu as vrea sa am un id cu steagul romaniei pe el..cu care sa pot face cumparaturi legale, sa inchiriez sau sa cumpar filme.

  7. #27 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Petitia aia putea fi votata de orice persoana care dorea acest lucru, sunt convins ca o parte dintre oameni care au votat, nu au nicio legatura cu consolele. Pentru PSN Ro pe PSBlog ai nevoie de cont, deci putem vota doar cei care au un PS3 si stiu de acea petitie, in concluzie suntem mult mai putini.

  8. #28 SP
    Junior Member cozmajox's Avatar
    +1 de la mine
    Parefea mea este ca suntem prea putini ca sa le creem celor de la Playstation interes sa investeasca pentru un server in Romania, cred ca o sa mai avem de asteptat mult si bine.

  9. #29 SP
    Banned Frankie's Avatar
    am votat si eu, sper la mai multe voturi

    ---------- Post added 15-07-2010 at 10:03 AM ----------

    Mda, din pacate nu prea avem adepti ai consolelor in Romania asa cum se intampla in tarile vestice.
    La noi se prefera jocurile pe PC deoarece le poti procura gratis gata piratate de pe internet.

  10. #30 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Am acordat un moment sa citesc comenturile de la aceasta petitie...am gasit unul din arabia saudita si multi altii de prin alte tari
    Pai daca romanii nu voteaza...sa voteze altii pentru noi(spiritul nostru traditional )
    Oricum aveti +2 de la mine si sper sa va ambitionati si voi umpic dati sfoara in tara si votati acolo ca poate o sa li se faca mila celor de la Sony de noi si ne baga si noua PS Store si Home

  11. #31 SP
    Diesel k1du's Avatar
    ...am uitat care erau parolele de la celelalte 3 conturi....vai....

  12. #32 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    se vb pe aici..ca nu are rost..
    poate in acest moment..la solutiile existente pe piata nu are rost....insa ce strica sa avem unul?
    ptr asta am votat eu...sa existe posibilitatea
    nu se stie niciodata...pe viitor cu ce limitari ne mai trezim si hop..ce ne-am dori atunci un store romanesc...asa ca....de apple a putut sa acorde increderea cu store-ul de ce sony nu ar face asta? ce au de pierdut? cheltuielile lor sunt minime..o platforma..niste oameni in plus si cam atat

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-avem ce face guys, cateodata asa e romanul. El nici la vot nu merge, desi e vorba de viata lui pana la urma. E foarte bizar sa vezi pustii care dau follow pe tot felul de tampenii de tweet-uri, care se aboneaza la diverse chestii pe hi5, facebook... care dau click pe orice aiureala primita pe YM... dar care nu ridica un deget cand e vorba de ceva mai serios. Nu cred ca voi intelege vreodata, dar in atatia ani de moderare si administrare pe diverse site-uri, am vazut idei absurde puse in practica datorita unor mobilizari masive... si totodata am vazut chestii foarte importante unde lumea nici macar nu se agita sa posteze, daramite sa se mai mobilizeze. C'est la vie !

  14. #34 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Din pacate, nu prea cred ca avem sanse. Uitati aici o comparatie cu vecinii nostrii din Ungaria: PlayStation Store in Hungary – PlayStation.Blog Share. Noi de abia am strans 200 de voturi iar ei se apropie de 2000.

    Eu unul m-as multumi si cu acces la Storeul din UK cu un cont de Romania si sa putem cumpara cu cardurile noastre. Macar atat..

  15. #35 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Eu unul m-as multumi si cu acces la Storeul din UK cu un cont de Romania si sa putem cumpara cu cardurile noastre. Macar atat..
    Ummhh...PayPal anyone ? lol

    Chiar sunt singurul care vede beneficiile acestui tip de sistem de plata ? Adica ce naiba se intampla ?

  16. #36 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Doua voturi si de la mine, poate pica guvernul....a, pardon acum am vazut, e pentru rrom psn.

  17. #37 SP
    Junior Member alyn's Avatar
    da...

  18. #38 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Nici o sansa. Din pacate nu cred ca tara noastra acopera legile de care Sony are nevoie sa dea drumul la aceste servicii. Nu doar Sony ne ignora din cauza guvernului.

  19. #39 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    continuam si vedem ce iese

  20. #40 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    da, ne ies cosuri pe frunte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts