Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Hard intern si Hard Extern PS3

  1. #1 SP
    Junior Member raulll's Avatar

    Smile Hard intern si Hard Extern PS3

    buna ziua

    Imi poate cineva recomanda : Hard intern si Hard Extern am inteles ca trebuie sa stie FAT 32 ambele.
    Eu am acasa un hard extern ce culmea stie doar : exFAT si NTFS
    va multumesc o zi buna

  2. #2 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Salut.Exista programe cu care poti formata orice hard extern in FAT32.Pentru hard intern poti cumpara orice hard pentru laptop (2.5") care are 5400RPM.
    Attached Files

  3. #3 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    multumesc

    ---------- Post added 14-09-2010 at 01:35 AM ----------

    multumesc am reusit sa fac hardul extern FAT 32.

    ---------- Post added 14-09-2010 at 10:36 AM ----------

    Quote Originally Posted by raulll View Post
    multumesc

    ---------- Post added 14-09-2010 at 01:35 AM ----------

    multumesc am reusit sa fac hardul extern FAT 32.
    imi poate spune cineva o serie de hard intern pentru ps3 ? seria ar trebui sa fie ceva de genul :ST3320418AS

  4. #4 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    programul tau este foarte ok daca vrei sa formatezi tot hardul deodata , mai sti cumva program asemanator ce te lasa sa formatezi doar o partitie din 2. una vreau sa o las FAT32 si una NTFS .

  5. #5 SP
    Member viezure's Avatar
    Putin off-topic, da' io am citit titlu' topicului "heavy rain si hard extern"

  6. #6 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by viezure View Post
    Putin off-topic, da' io am citit titlu' topicului "heavy rain si hard extern"
    sincer nu stiu la ce te referi . dami un link

  7. #7 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by raulll View Post
    imi poate spune cineva o serie de hard intern pentru ps3 ? seria ar trebui sa fie ceva de genul :ST3320418AS
    Ce serie vrei pt hdd intern? Pentru ce, de unde? Jenele iti zicea deja ca orice hdd de laptop de 2.5" si grosime 9 mm intra in ps3, nu-ti tre nici o serie. Ai griji doar la grosime, cele de 12mm nu intra in caseta care tine hdd-ul in ps3.

  8. #8 SP
    Member Lazarica's Avatar
    Quote Originally Posted by raulll View Post
    buna ziua

    Imi poate cineva recomanda : Hard intern si Hard Extern am inteles ca trebuie sa stie FAT 32 ambele.
    Eu am acasa un hard extern ce culmea stie doar : exFAT si NTFS
    va multumesc o zi buna
    Nu stiu de ce cauti programe de convertit in fat32. Consola automat formateaza hardul nou in fat 32 si nu mai trebuie sa faci nimik.

  9. #9 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by Lazarica View Post
    Nu stiu de ce cauti programe de convertit in fat32. Consola automat formateaza hardul nou in fat 32 si nu mai trebuie sa faci nimik.
    pentru ca impart hardul in 2 partitii , una fat32 si una ntfs intre timp am reusit

    ---------- Post added 21-09-2010 at 09:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ce serie vrei pt hdd intern? Pentru ce, de unde? Jenele iti zicea deja ca orice hdd de laptop de 2.5" si grosime 9 mm intra in ps3, nu-ti tre nici o serie. Ai griji doar la grosime, cele de 12mm nu intra in caseta care tine hdd-ul in ps3.
    ok , asa mio zis la magazin ca ii trebuie seria dupa hard , ca sa fie sigur ca merge , ca cica la el la xbox o fost mai complicat cu hardul si ca o ars consola

  10. #10 SP
    Member haimi708's Avatar
    @raulll

    La PS3 nu e ca la XBOX360 (doar acolo se potrivesc anumite modele de HDD)! La PS3 merge ORICE HDD, de 2,5" (laptop), SATA de 9 mm (de preferat de 5400 RPM dar merg si cele de 7200 RPM). HDD-ul se monteaza foarte usor si nu trebuie formatat in prealabil (il detecteaza si il formateaza consola).

  11. #11 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    @raulll

    La PS3 nu e ca la XBOX360 (doar acolo se potrivesc anumite modele de HDD)! La PS3 merge ORICE HDD, de 2,5" (laptop), SATA de 9 mm (de preferat de 5400 RPM dar merg si cele de 7200 RPM). HDD-ul se monteaza foarte usor si nu trebuie formatat in prealabil (il detecteaza si il formateaza consola).
    ce parere ai despre acest hard sau ce hard m-ai recomanda , acesta am vazut ca ii de 9,5mm si are 8 mb ( ma gandeam ca ar fi mai bine sa aiba 16 mb ) si sata 3 : 500GB spinpoint SATA 3.0 - HM500JI - Mobile SATA - hard disk drives | SAMSUNG

  12. #12 SP
    Member haimi708's Avatar
    E foarte bun cel din linkul tau. Dar nu inteleg de ce vrei sa iei de afara cand poti gasi si la noi:

    Hdd laptop WD 500GB 2.5 SATA 5400rpm 8MB Scorpio Blue wd5000bevt

    Samsung HM321HI hdd laptop 320 GB Samsung pt. notebook 25 SATA 2 5400rpm 8MB etc: HDD 2,5" sata - C

    Eu mi-am facut up-grade cu unul de 320 GB si e suficient.

  13. #13 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    E foarte bun cel din linkul tau. Dar nu inteleg de ce vrei sa iei de afara cand poti gasi si la noi:

    Hdd laptop WD 500GB 2.5 SATA 5400rpm 8MB Scorpio Blue wd5000bevt

    Samsung HM321HI hdd laptop 320 GB Samsung pt. notebook 25 SATA 2 5400rpm 8MB etc: HDD 2,5" sata - C

    Eu mi-am facut up-grade cu unul de 320 GB si e suficient.
    Numa o chestie scrie ca ii de 9,5 mm , parca la Ps3 scrie ca trebuie de 9 mm , oare acesta se va potrivi cu toate ca ii mai mare cu 0,5 mm ?

  14. #14 SP
    Member haimi708's Avatar
    Acolo specifica ca grosimea maxima e de de 9,5mm (poate sa aiba si mai putin). Merge fara probleme in consola, stai linistit. ca sa te convingi, cauta pe youtube filmulete cu upgrade HDD PS3 (oricum trebuie sa vezi cum trebuie sa faci)!

  15. #15 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Merge cu 9.5mm lejer, doar 12 sa nu aibe si esti good to go.

  16. #16 SP
    Member Geonebun's Avatar
    Sal , am si eu o intrebare , cam ce fisiere ( filme ) citeste ps3 ul ? Am incercat sa fac un cd , am bagat si stick(fat32) cu filme HDTV dar nu le vede.ms

  17. #17 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Probabil ai vrut sa rulezi un .mkv pe care ps3 nu-l citeste. Ps3 ruleaza o groaza de formaturi video dar nici vorba de mkv din pacate.

  18. #18 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by Geonebun View Post
    Sal , am si eu o intrebare , cam ce fisiere ( filme ) citeste ps3 ul ? Am incercat sa fac un cd , am bagat si stick(fat32) cu filme HDTV dar nu le vede.ms
    este program ce converteste filmele mkv. hdtv si merg pe Ps3 , dar parca merg fara sunet

  19. #19 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Probabil ai vrut sa rulezi un .mkv pe care ps3 nu-l citeste. Ps3 ruleaza o groaza de formaturi video dar nici vorba de mkv din pacate.
    Eu am ps3-ul legat prin ps3 media server (pc) si ma uit la film hdtv-ro (.mkv) mereu .

    Pot spune ca citeste mkv

  20. #20 SP
    Junior Member raulll's Avatar
    Quote Originally Posted by PumaS View Post
    Eu am ps3-ul legat prin ps3 media server (pc) si ma uit la film hdtv-ro (.mkv) mereu .

    Pot spune ca citeste mkv
    nu iti merg filmeze sacadat ? sau ai net foarte bun pe fir asai ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Hard Extern la PS3 By djcyril22 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 26-01-2011, 18:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts