Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: PS-isti Uniti-va !

  1. #1 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar

    PS-isti Uniti-va !

    Recent Sony a lansat o campanie prin care doreste sa imbunatateasca Playstation-ul(cu precadere 3) dar si PSN.Astfel pe blogul oficial Playstation userii pot posta sugestii pe care alti useri le voteaza.Exista si o initiativa pentru introducerea PSN Store in RO.

    Haideti sa ajutam ,sa fim uniti (ungurii au vreo 1800 de voturi ),sa ne facem auziti pentru a spera macar ca vom avea un PSN romanesc.


    Puteti vota la linku de mai jos

    Romania – Search Results – PlayStation.Blog Share

    P.S.Daca aveti mai multe id-uri votati de pe toate !

    P.S.S. Numarul de jos nu reprezinta numarul de voturi impotriva..ci numarul total.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Voted !

    P.S. PS-isti suna ca naiba. Dar PS3-isti suna si mai si...

    P.P.S. Si totusi, ce sa mai facem cu Store pt. Romania? Nu ne ajunge cel din US si UK? Avand in vedere ca nu suntem limitati (ca pe Xbox 360) pe regiuni... Sau chiar vreti sa vedeti un Store ciuntit, scris in limba romana cu traduceri aiuristice, cu preturi in RON (plus TVA)?

  3. #3 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Pai o sa putem plati cu cardul

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Pai o sa putem plati cu cardul
    Si-acum cu ce platim pt. punctele de-afara ? Ba acum e mai frumos, putem lua de la RobertDinu, BodoPSX prin banca, prin paypal... nu ne obliga nimeni doar cu cardul.

    Sunt totusi curios... daca pretul pe US va fi 100 USD si pretul pe RO va fi 500 RON (tva inclus), va coafa pe cineva ?

    P.S. Chiar nu as vrea ca in loc de "Addon pack for Just Cause 2" sa caut "Pachet extra pentru Cauză Dreaptă 2".

  5. #5 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    eu nu inteleg cine si de ce voteaza impotriva?

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    eu nu inteleg cine si de ce voteaza impotriva?
    Cine stie ce rasisti, care inca spun ca roman = rrom. E tare asta insa:

    +1
    From Saudi Arabia

  7. #7 SP
    Member faxiu's Avatar
    nu mi se pare tare deloc. Am rugat si eu cativa arabi sa dea plus...

  8. #8 SP
    Member justamodel's Avatar
    +3 de la mine ... dar oricum suntem putini..

  9. #9 SP
    Member klausn's Avatar
    Noi practic suntem Rumani,nu Romani,nu ?
    Oricum,aveti votul meu !

  10. #10 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Pai poate impotriva voteaza tocmai astia de la sony sa ne inchida gura . Eu vreau Store, imi foloseste, nu-mi foloseste, consider ca-l merit pt ca am cumparat o gramada de jocuri. Asa ca ar trebui sa fiu tratat idem
    Vot si de la mine, ii asteptam si pe ceilalti sa voteze

  11. #11 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Am votat si eu dar nu cred ca-l vom vedea prea curand.

  12. #12 SP
    Member Atrium's Avatar
    Am votat de ceva timp. Nu este chiar asa nou acel blog.

    Am si dat submit la o idee ce trebuia pusa in loc de aceasta "PSN For Romania". Si anume "PlayStation Store for Romania"

    Cel ce a facut-o nu si-a dat seama ca PSN este disponibil in Romania si ca noua Store ne trebuie de fapt.

    Ma rog, aprobata ideea nu a fost inca, se pare ca nici nu va fi. E de-ajuns o idee referitoare la Romania, si aia scrisa gresit...

    Dar daca stau sa ma gandesc mai bine, tind sa-i dau dreptate lui MonkY. La pretul ala se mai adauga si TVA si naiba stie ce malformari de preturi din cursuri valutare aiurea.

    Eu de fapt vreau un sistem de plata prin PayPal. Daca si voi vreti asta, votati aici :

    PayPal Support � PlayStation.Blog Share

    Aceleasi preturi, se taxeaza doar cat ai nevoie si plata se face imediat.

  13. #13 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    ciprianoss | July 12th, 2010 at 5:51 am
    "yeah do it you b*tch a*s motherfu*king bastard a*s piece of s*it motherfu*king bastard a*sholes, I mean sony"


    Cred ca urmeaza un -100 de la Sony lol

  14. #14 SP
    Member rogele 1's Avatar
    Mda.Tocmai acum m-am gandit sa fac un topic pe aceasta tema .

  15. #15 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    am sa scriu ce am scris si pe forumul frate:
    parerea mea e ca pentru a face store pt romania, pe langa costurile lui propriu-zise, trebuiesc platiti oameni sa se ocupe, trebuie cel putin un sediu.. si multe altele. costuri foarte mari, care nu vor fi acoperite nici cu ps4 in romania. asa ca, get real.
    cine vrea neaparat ceva de pe store, isi cumpara de pe uk/us si gata.
    @ciprianoss datorita unor oameni ca tine nu ne integram pe nicaieri si are toata lumea pareri proaste despre noi.

  16. #16 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Chiar nu as vrea ca in loc de "Addon pack for Just Cause 2" sa caut "Pachet extra pentru Cauză Dreaptă 2".
    Ba eu vreau! Paraşută Haos şi puşcă de asalt Ochiul Boului (Bull's Eye Assault Rifle in textul original, n. tr.)!

    On: Sincer, "lipsa" de limitari PS3/ PSN se face simtita destul de puternic. Concret: au anuntat si ofera jocuri fara blocare regionala. Este perfect atat timp cat esti suficient de informat incat sa stii ca add-on-urile nu functioneaza doar pe criteriul zona 1/2 etc ci sa fii atent la codul jocului, vezi exemplul Unchated 2. Sa nu mai spun ca am descarcat unicul dlc Infamous 2 si am constatat nu numai ca-l pot descarca doar de pe PSN Store UK, ci trebuie sa joc jocul DOAR pe contul UK pentru ca acel continut sa-mi apara in joc.

    Mai mult: acum avem PSN+. Sa spunem ca in prezent nu ofera nimic atat de atractiv incat sa cumparam + in ziua lansarii. Dar maine? Toti avem cel putin doua conturi, US si UK, sa nu mai vorbim de un al treilea si chiar un al patrulea. Pe care dintre ele il transformam in +?

  17. #17 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    faza cu psn+ e foarte simpla. daca te pasioneaza qore cumperi pe us. daca vrei mai mult content (cel putin pentru inceput) iei pe uk, unde primesti lbp gratuit..

  18. #18 SP
    Member rappy777's Avatar
    Am votat, insa sincer, nu cred ca o sa ne baga PSN pana nu o sa avem euro ca moneda nationala si chiar daca ar baga, preturile vor fi foarte scumpe

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    sincer, vorba lui MonkY, chiar avem nevoie de Store pt Romania? ne descurcam cum ne-am descurcat si pana acum...
    mai bine am vota restul ideilor gen PS3 a real media center, sau suport pt jocurile de PS2 sau chiar HD remake dupa colectia ICO!

  20. #20 SP
    Diesel k1du's Avatar
    +2 dar nu stiu daca vom avea...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts