Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: Yakuza 3

  1. #1 SP
    Member Mavone's Avatar

    Yakuza 3

    �n afară de secţiunea de videouri nu văd nici un topic legat de acest joc. Tocmai am văzut "noul trailer", ce durează 8 minute şi lăs�nd la o parte faptul că nu am �nţeles nimic, din imagini jocul pare un GTA setat �n Asia, care arată destul de bine, �nsă �n afar de asta, n-am găsit nici o pagină oficială, n-am găsit nici o informaţie legată de limba-n care va fi jocul, (va fi şi-n engleză ca precedentul? vor exista doar subtitrări?) �n schmb am �nţeles că ar ieşi pe piaţă pe 26 Februarie 2009.
    Nu este nimeni pe-aici interesat de joc?

  2. #2 SP
    Member slabunator's Avatar
    conform wikipedia lansarea va avea loc doar in japonia cu dialog/meniu in japoneza
    ...v-a mai dura o leaca pana fac o versiune in engleza ( varianta ENGL la yakuza 2 a iesit abea dupa aproape 2 ani de la lansarea jocului in japoneza,mai exact in septembrie anul acesta)
    de subtitrari nu stiu nimic dar daca meniu va fii dublat in engleza si vor exista subtitrari in-game & cutscenes , atunci asta e must buy pt mine

    si inca un filmulet

  3. #3 SP
    Banned inFamous's Avatar
    Se mai aude ceva de acest joc?

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    momentan inca se vinde bine in JAP. daca nu se aude ceva la E3 nici nu o sa fie ceva curand

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Probabil ca va fi lansat mai incolo si in US/EU. Din pacate versiunea JP nu are nici voci, nici subtitrari in engleza. Deci nu e ca-n cazul Demon's Souls unde majoritatea si-au luat versiunea Asia. Ar fi pacat sa nu putem juca acest joc, si o decizie proasta din partea Sega. Avand in vedere vanzarile jocului doar in JP cred ca ar avea vanzari mult mai mari daca l-ar lansa si in celelalte zone

  6. #6 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Imi aduce aminte de Shenmue...abia il astept.

  7. #7 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Imi aduce aminte de Shenmue...abia il astept.
    S-a lansat candva in primavara daca tin bine minte. Am jucat demo-ul. Este pe PSN Japan si daca sunteti curiosi va recomand sa il luati. Sistemul de combat este foarte bine pus la punct.

  8. #8 SP
    Member drik's Avatar
    M`ar fi incantat enorm sa joc Y3 (tin minte ca Y2 m`a tinut ocupat o buna bucata de timp) dar japoneza mea e ruginita (a se citi zero) si chiar daca limbajul datului cu pumnul in mutra cuiva e universal parca as vrea sa inteleg ceva si din povestea si zecile de minigames de pe acolo... *fingers crossed for a more western release*

  9. #9 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  10. #10 SP
    Junior Member AdykOSu's Avatar
    Salutare.

    Eu am importat recent Ryu Ga Gotoku 3, precum si Ryu Ga Gotoku KENZAN! acum 1 an si ceva.

    Aveti de pierdut, daca tot asteptati dupa localizarea care intarzie sa apara. Cu putin google, veti reusi sa parcurgeti intregul ansamblu...care este oricum foarte vast. Mie personal imi place mult mai mult GTA-ul triadelor, spre deosebire de GTA, GTA pe care nu l-am mai jucat de ani de zile...de la GTA 3. Daca mai stiti si putina japoneza, cu atat mai bine.

    Intr-adevar, cel mai simplu ar fi sa introduca (chiar si cu plata, separat pe PSN) un update care sa adauge subtitrari in limba engleza.

    Bafta.

  11. #11 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Yakuza 3 Marches West – PlayStation.Blog

    Releasing March 2010, the epic Yakuza saga continues, exclusively on the PlayStation 3.
    Attached Images Attached Images 4169285242_40fcd1703e_o.jpg 4168521417_192584f0de_o.jpg

  12. #12 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    Ma mir cum de n-a pierdut Sony si exclusivitatea asta. Thank God.

  13. #13 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    nu e timpu trecut

  14. #14 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  15. #15 SP
    Senior Member Rasko's Avatar





  16. #16 SP
    Senior Member Nash's Avatar

  17. #17 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  18. #18 SP
    Member drik's Avatar
    Adevarat un moment cam aiurea pentru lansarea in Vest a unui joc de interes sa spunem minim in aceasta zona. Presupun totusi ca cine stie de el si cine il vrea o sa il cumpere in ciuda a ce mai apare dar ramane totusi o alegere ciudata...

    Eu inca ma bucur ca vine totusi...

  19. #19 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  20. #20 SP
    Member slabunator's Avatar
    sincer, preferam subtitrarile + voice acting-ul original. daca tot o sa aibe vocile in engleza sper ca actorii sa isi foloseasca vocea proprie nealterata si sa vorbeasca o engleza curata. procedeul cheap de "use x language with y accent" pt a crea o impresie falsa de autenticitate e o tampenie.

    oricum, ar trebui sa bage si subtitrare in engleza si voci in japoneza/engleza, astfel inpaca pe toata lumea, avand in vedere capacitatea unui bd disc, nu ar fii problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Yakuza Zero By RonanN1 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 20 Last Post: 04-05-2017, 11:09
  2. Yakuza 5 By RonanN1 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 09-01-2013, 01:14
  3. Yakuza 4 By ReNeGaDe124 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 01-04-2011, 10:30
  4. Yakuza Videos By paul in forum Videos
    Replies: 11 Last Post: 05-03-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts