Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1101 of 1175 FirstFirst ... 101 601 1001 1051 1091 1099 1100 1101 1102 1103 1111 1151 ... LastLast
Results 22,001 to 22,020 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #22001 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    Quote Originally Posted by party_man View Post
    merge, dar tu nu ai cablul original de la PS3? sunt mufe ce transforma AV in Scart, asta daca televizorul tau nu are decat scart.
    am doar cablu hdmi! vreau sa-i dau consola unui prieten, iar el are tv cu tub ( mufa scart ). deci, pot sa-i dau comanda produsului ? daca merge, chiar vreau sa-l achizitionez.

  2. #22002 SP
    Junior Member lordoby's Avatar
    Salut, am intrat in posesia unui ps3 si vreau sa va intreb daca este ok sa-i dau un update la soft, deoarece cand incerc sa-mi fac cont la psn ma pune sa-i dau update-ul.

    ---------- Post added 03-03-2014 at 16:42 ----------

    si am uitat sa intreb cat trebuie lasata consola la incarcat, mersi anticipat

  3. #22003 SP
    Member Harilip's Avatar
    azi mi s-a intamplat ceva ciudat. am luat de la un prieten un joc de Ps3 si cand l-am introdus in consola, pe langa faptul ca nu il citea, nu imi aparea optiunea sa intru in joc, se auzea din consola un bipait foarte incet ( nu ca acela automat cand opresti consola), ca si cum nu ar fi reusit sa citeasca discul si dupa 30 sec consola facea sunetul pe care il auzi cand dai Eject la un joc desi jocul nu iesea. La lumina unui NEON, nu bec normal, pe langa zgarieturile foarte fine care nu cred ca sunt problema, am observat pe partea aceea, stralucitoare un fel de oscilatii, nu pot sa imi explic, ca si cum discul ar fi fost expus la o temperatura foarte ridicata, lucru pe care nu l-am observat la discurile mele. Chestia dubioasa e urmatoarea: mie jocul nu imi merge dar pe consola prietenului meu, nu are probleme. Exista posibilitatea sa mi se fi stricat mie ceva la consola, eventual blocul optic? Am incercat toate jocurile pe care le am si functionau iar pe acesta nu iar la prietenul meu functiona. Exista posibilitatea sa mi se mai intample pe viitor?

  4. #22004 SP
    Junior Member bodobaza's Avatar
    Da este ok sa faci update la consola sa ai ultimul firmware.
    Consola nu se incarca,daca il scoti din priza,sau scoti cablul de alimentare se stinge de tot,altfel se pune in standby.

  5. #22005 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    are... i mean how can you... argh...
    se pot gasi cu usurinta specs oriunde, cu o simpla cautare pe google...



    corect, insa m-am uitat mai atent si nu am vazut led langa cel de hdd si ma panicasem pe moment.

    ---------- Post added 03-03-2014 at 18:06 ----------

    Quote Originally Posted by lordoby View Post
    Salut, am intrat in posesia unui ps3 si vreau sa va intreb daca este ok sa-i dau un update la soft, deoarece cand incerc sa-mi fac cont la psn ma pune sa-i dau update-ul.

    ---------- Post added 03-03-2014 at 16:42 ----------

    si am uitat sa intreb cat trebuie lasata consola la incarcat, mersi anticipat



    O lasi cam 5 ore asa si te tine vreo 3 sapt in functie de cat te joci.
    Sorry da nu m-am putut abtine.

  6. #22006 SP
    Junior Member lordoby's Avatar
    )))))) hai ca am fost chiar funny,joystick-ul vroiam sa stiu cat trebe lasat

  7. #22007 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pana nu mai "blink-aie".

  8. #22008 SP
    Member party_man's Avatar
    Quote Originally Posted by Molurus View Post
    am doar cablu hdmi! vreau sa-i dau consola unui prieten, iar el are tv cu tub ( mufa scart ). deci, pot sa-i dau comanda produsului ? daca merge, chiar vreau sa-l achizitionez.
    da omule cumpara fara grija, e ceea ce ai nevoie.

  9. #22009 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu poti accesa jocul daca nu ai descarcat Multiplayerul, care este free. Jocul se lanseaza de acolo

    http://www.consolegames.ro/forum/f15...tml#post990449

    http://www.consolegames.ro/forum/f15...ml#post1078101
    am descarcat in weekend single playerul, filmele, si 2d si 3d si in final multiplayer. Am instalat prima oara singleplayer, apoi filmele si abia apoi multiplayer. Si culmea, tot varianta de 4.6 gb de multiplayer o am, single player nu pot accesa Conteaza ORDINEA in care le instalez? Si "bucatile" de sp, 2d si 3d, daca le-am downlodat si instalat (installation complete, totul ok) banuiesc ca trebuie sa le iau din nou, nu? Nu prea inteleg unde au disparut, daca imi ocupa spatiu sau nu.

  10. #22010 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu vei avea mai multe icoane de unde sa lansezi U3. Cand lansezi aplicatia de multiplayer vei putea accesa din meniu si single player.

  11. #22011 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Merg salvarile de la un joc de PS1 pe pe PSN US la acelasi joc de pe UK ?

  12. #22012 SP
    Member madskills's Avatar
    da, numai ca singura problema e ca multiplayerul are doar 4.6 gb in loc de 38, desi am instalat si toate celelalte. o sa incerc diseara sa downlodez pentru a 3a oara, si iau multiplayerul primul, apoi singleplayer si filmele.

  13. #22013 SP
    Junior Member mihai176's Avatar
    Am si eu o nelamurire. Am o consola Super Slim 12GB. Este conectata la internet, m-am logat etc. Problema este ca atunci cand vreau sa intru pe internet, playstation home, sa caut dlc pentru The Last of Us nu ma lasa. Imi zice "The service is not available in your country/region". Consola nu am luat-o sigilata, am luat-o de la cineva dupa forum. Pana anul trecut am avut un PS3 Fat si dupa acest acount intram fara probleme pe internet.

  14. #22014 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Fa-ti inca un cont pe PSN UK sau US (in functie de ce zona e The Last of Us - zona 1 US sau zona 2 EU/UK).

    Cel mai probabil ai cont de Romania si serviciul PS Store nu este valabil in RO.

    Quote Originally Posted by mihai176 View Post
    Am si eu o nelamurire. Am o consola Super Slim 12GB. Este conectata la internet, m-am logat etc. Problema este ca atunci cand vreau sa intru pe internet, playstation home, sa caut dlc pentru The Last of Us nu ma lasa. Imi zice "The service is not available in your country/region". Consola nu am luat-o sigilata, am luat-o de la cineva dupa forum. Pana anul trecut am avut un PS3 Fat si dupa acest acount intram fara probleme pe internet.

  15. #22015 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    imi poate spune si mie cineva pas-cu-pas cum sa setez ps3-ul pentru SCART ? am cumparat recent cablul ASTA si nu reusesc sa trec pe scart. nu se vede imaginea, doar semnalul hdmi mi-l detecteaza. tin sa mentionez ca am incercat chestia aia cu tinutul apasat pe butonul de power atunci cand este in standby si tot nu merge. poate nu fac eu ceva bine ?

  16. #22016 SP
    Junior Member Sowft CLL's Avatar
    Buna ziua !

    Mi-am pierdut parola de la contul de PSN , cel cu care joc FIFA ONLINE . Stie cineva o modalitate cum pot schimba parola, fara data nasterii si alte prostii?

  17. #22017 SP
    Member excess's Avatar
    cu emailul contului.

  18. #22018 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Molurus View Post
    imi poate spune si mie cineva pas-cu-pas cum sa setez ps3-ul pentru SCART ? am cumparat recent cablul ASTA si nu reusesc sa trec pe scart. nu se vede imaginea, doar semnalul hdmi mi-l detecteaza. tin sa mentionez ca am incercat chestia aia cu tinutul apasat pe butonul de power atunci cand este in standby si tot nu merge. poate nu fac eu ceva bine ?



    aia e singura varianta de a reseta setarile video fara a reinstala firmware-ul pe consola si a pierde tot instalat pe ea.

  19. #22019 SP
    Junior Member Molurus's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    aia e singura varianta de a reseta setarile video fara a reinstala firmware-ul pe consola si a pierde tot instalat pe ea.
    o fi cablul de vina ?

  20. #22020 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Sa nu ai si cablul ala si HDMI-ul bagate in PS3 in acelasi timp cand resetezi setarile video. El va lua cea mai buna varianta cand faci reset.

    Poti incerca sa setezi din SETARI->DISPLAY->VIDEO OUTPUT SETTING cand ai ambele cabluri conectate
    PS3™ | Video Output Settings (Configurarea ieşirii video)
    Dupa ce setezi AV MULTI / SCART ar trebui sa nu mai ai imagine pe intrarea HDMI a TV-ului si sa ai pe SCART.
    Daca nu merge nici asa incearca alt cablu. (ex:Cablu SCART Hama 51800 pentru PS3 - Accesorii Console - Gaming - Computere & Periferice)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Today, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts