Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1103 of 1175 FirstFirst ... 103 603 1003 1053 1093 1101 1102 1103 1104 1105 1113 1153 ... LastLast
Results 22,041 to 22,060 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #22041 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Nu mai stiu exact. O sa ma uit si o sa o postez aici. Ce nu inteleg e de ce apare aceasta eroare in jurul orelor 17:00 - 19:00. In restul zilei merge fara probleme.
    Azi a fost a treia oara cand mi s-a intamplat. Prima oara a fost pe 6 martie.
    Cred ca era 80710092, nu stiu sigur. Am vazut ca a mai avut cineva problema asta si ai postat un video. O sa incerc metoda din video atunci cand imi mai apare aceasta problema.

  2. #22042 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu stiu ce sa zic, eu stau foarte mult timp logat pe PSN pt Netflix si nu am avut probleme, sa nu fie ceva in neregula cu DNS-ul. De unde ai internet? Incearca pt o perioada DNS-urile de la Google si vezi daca mai apar probleme
    8.8.8.8
    8.8.4.4

  3. #22043 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Sunt pe rds. Folosesc internetul prin wireless, dar nu cred ca problema e de la internet. Am impresia ca e tot de la PSN. De exemplu ieri in timp ce jucam cu doi prieteni GOWA, s-a intrerupt conexiunea la toti dupa care s-a blocat consola la fiecare.

  4. #22044 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Intreb aici ca am nevoie si la ps3 .Am schimbat netul pe 1gb si imi trebuie un router sa suporte aceasta viteza.Stie cineva ceva mai ieftin dar cat de cat sa tina?(eventual un link)
    majoritatea routerelor gigabit si eventual cele cu norma AC
    oricum bietul PS3 nu are nici macar norma N asa ca poti sa ai si viteza luminii ca nu prea cred ca ar conta
    de pilda eu am Linksys EA 6500 care pot spune ca este OK dar foarte scump pt.ce face
    dar fara SSD si procesor i5 sau i7(la pc sau laptop) degeaba ai 1Gb viteza la net

  5. #22045 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Am i5 si ssd-no problem

  6. #22046 SP
    Member bobolac's Avatar
    Cauta in Bazar , sunt care dezmembreaza console. Spor.

  7. #22047 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mai paulone, stau sa ma intreb daca tu esti un troll sau...
    Ai auzit de faptul ca PS3 are port UTP de 1Gb pe care colegul de mai sus vroia indreptatit sa-l foloseasca cu noua sa conexiune? Unde a pomenit el de wifi? Dai sfaturi tot aiurea.
    Mentatalor iti recomand sa iei in chirie de la rds router-ul lor ca e ieftin si bun (daca mai au TP-Link-uri pe stoc, daca au numai ZTE atunci cauta ceva pe piata). Vezi ca nu orice router gigabit duce 100MB/s asa ca grija mare. O sa-ti dau un nume de router ok daca te intereseaza numai sa-l gasesc ca am uitat modelul, era ceva de la ASUS.

    ---------- Post added 13-03-2014 at 13:54 ----------

    Era vorba de TP-LINK WDR 3600, router care este oferit si de RDS (DACA mai au pe stoc).

    ---------- Post added 13-03-2014 at 14:02 ----------

    Iar acel ASUS era modelul RT-N56U. Aceste 2 routere sunt la acest moment cel mai bun raport calitate/pret.

  8. #22048 SP
    Junior Member drakdivin's Avatar
    Buna . Am o simpla intrebare



    Il gasesc sa ma pot juca pe PS3 ? ( nu ma intereseaza mario kart si prostiile acelea ) Ma intereseaza clasicul

    Daca da . De unde ?

  9. #22049 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Mai paulone, stau sa ma intreb daca tu esti un troll sau...
    Ai auzit de faptul ca PS3 are port UTP de 1Gb pe care colegul de mai sus vroia indreptatit sa-l foloseasca cu noua sa conexiune? Unde a pomenit el de wifi? Dai sfaturi tot aiurea.

    [
    prietene tu ai ceva cu mine sau pur si simplu n-ai ce face?
    a intrebat CE ROUTER I-ar trebui pt.viteza aia si eu I-am spus "majoritatea celor gigabit" asta NU are leg.cu consola la aia chiar daca o legi prin cablu nu vei avea in veci viteza lui peste prajit fiindca nu are SSD si nici un super procesor...
    oricum eu raman la consola pt.gaming dar e bine sa nu exageram...
    modelul de Asus recomandat de tine o suporta el 1Gb dar ai uitat sa-I spui colegului ca va praji oua pe el, am avut si stiu ce spun...
    si daca tot suntem la capitolul greseli vz ca ai spus o prostie mai sus "nu orice router gigabit duce 100MB/" poate ai vrut sa spui 1000mb/s

  10. #22050 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Azi am avut iar aceasta problema, dar totusi am putut sa ma conectez. Din nou problema a aparut pe la ora 17:20
    Am primit 3 erori:
    - 80710102 (asta am primit-o cand eram in lobby la GOWA)
    - 8002231D (pe asta am primit-o cand am vrut sa intru pe chat. Initial am putut sa intru pe chat, dar dupa cateva minute ma tot deconecta mereu de acolo)
    - 80710092 (eroarea asta a aparut cand am iesit de pe PSN si am vrut sa intru inapoi. In cele din urma am reusit sa ma conectez)
    Erorile au inceput sa imi apara dupa ce m-a invitat un prieten sa joc cu el.

  11. #22051 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Uite aici:
    http://www.playstationtrophies.org/f...utions-39.html
    80710102 este o eroare DNS, ai probleme cu internetul sau ai un router cu probleme, incearca pt cateva zile cele doua DNS-uri de la Google

  12. #22052 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Nu am prins toata "conversatia" dar sa inteleg ca e posibil sa folosesti Netflix din Romania?

  13. #22053 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ba eu am scris totul cat se poate de bine si corect, din pacate nu esti atent ce citesti si nu te pricepi deloc la retelistica si nu imi place cand cineva da sfaturi eronate. Tu nu sti diferenta dintre MB si Mb. Nu stiu de ce iti mai dau apa la moara.
    Zi ce vrei ca oricum n-o scot la capat cu tine
    PS. Aveti grija ce sfaturi luati de la paulone...

  14. #22054 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  15. #22055 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Foarte tare, danke

  16. #22056 SP
    Junior Member catacata211's Avatar
    Buna am si eu o nelamurire miam luat acu o consola ps3 fat 4.55 si vreau sa ii dau downgrade sau sa o modez si cand bag sticku se insaleaza si imi da the data is corrupted 8002f828 ce as putea sa fac? am incercat si cu rogero si cu jailbreak cu toate nu pot nici cum care are fii solutia Multumesc

  17. #22057 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    sa te lasi de meserie! asta ar fi solutia! si sa joci originale, nu e mai simplu?

  18. #22058 SP
    Member cj_quest's Avatar
    @catacata211 Ai gresit forumul amice!

    Si nu uita de MI-AM luat, nu miam ca nu esti pisica.

  19. #22059 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Salut, sunt si eu interesat de niste jocuri old school, mai amuzante
    Pana acum am:
    Fifa Street 3
    Nba Homecourt
    WWE All Stars

    Mai vreau sa iau FaceBreaker
    mai sunt jocuri facute asa care sa se merite?
    de ce nu se mai fac jocuri de genul asta?

  20. #22060 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Din lista ta FaceBreaker merita cel mai mult. E mega caterinca!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts