Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 1175 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 190 240 640 1140 ... LastLast
Results 2,781 to 2,800 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #2781 SP
    Banned mano's Avatar
    ok mersi..si inca o intrebare...are importantza asa mare daca jocul nu este sigilat...se poate strica blocul optic dak bag in el un dvd- care sa zicem ca e zgariat ( inca nu am vazut dvd-ul cu fifa...zic asa ipotetic)

  2. #2782 SP
    Member sentyno's Avatar
    evita sa bagi jocuri zgariate
    daca bagi un dvd nu se strica din prima, dar poti sa incerci sa vezi la cate bagate se strica xD

  3. #2783 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by mano View Post
    ok mersi..si inca o intrebare...are importantza asa mare daca jocul nu este sigilat...se poate strica blocul optic dak bag in el un dvd- care sa zicem ca e zgariat ( inca nu am vazut dvd-ul cu fifa...zic asa ipotetic)
    Nu stiu. Oricum nu e bine sa ai discul zgariat pentru ca nu poti avea acces la o anumita informatie. De exemplu nu ai putea juca intr-un anumit campionat sau cu o anumita echipa.

  4. #2784 SP
    Member MSlv's Avatar
    sper ca nu sunt offtopic dar cand s-a lansat blu-ray nu era vorba ca TDK sau nu mai stiu cine a crea un strat super rezistent pt discuri? stiu ca am vazut si un test pe net cand se chinuiau unii cu un cui sa faca un bd "necitibil"... sper ca nu vb din vise

  5. #2785 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar

  6. #2786 SP
    Member MSlv's Avatar
    "It should be noted that while Blu-ray mandates the use of a scratch-resistant coating, it does not specify what coating is used, and both Sony and Panasonic have their own independent hard coating technologies that are primarily in use on Blu-ray pre-recorded discs."

    citat din wikipedia. Tehnologie TDK se numeste DURABIS, si se pare ca deocamdata exista doar la discurile produse de TDK...

    Nu stiu cat de bune sunt foliile alea care se aplica... sunt suficient de subtiri si de stranse ca sa nu forteze laserul mai mult decat e nevoie? Standardul Blu-ray obliga astfel de lucruri sa aiba cel mult 0,1 mm grosime si sa aiba nu stiu ce grad de transparenta...

    in fine, deviez de la subiect. a avut cineva probleme cu discuri zgariate pana acum?

  7. #2787 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Pana la urma se strica mai repede blocul optic daca se folosesc cd-uri de ps2 pe ps3? Sau e doar un mit?

  8. #2788 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  9. #2789 SP
    Member sentyno's Avatar
    nu ca s-ar strica dar cum stii multe nu suporta .
    Sau daca te gandesti sa tragi un joc de pe net de ps2 si sa`l bagi in ps3, nu ti`l vede si probabil il fortezi putin

  10. #2790 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Am avut de ales intre xbox si playstation 3 ...daca vroiam piraterie pe consola luam xbox de mult, nu vreau sa downlodez nimic,am versiunea 80 gb ..si suporta,da nu vreau sa cumpar un joc ps2 doar de dragu de a imi strica blocu optic mai repede.

  11. #2791 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Am avut de ales intre xbox si playstation 3 ...daca vroiam piraterie pe consola luam xbox de mult, nu vreau sa downlodez nimic,am versiunea 80 gb ..si suporta,da nu vreau sa cumpar un joc ps2 doar de dragu de a imi strica blocu optic mai repede.
    Ai PS3 NTSC?

  12. #2792 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    daca consola suporta cd/dvd/bd/rw tehnic vorbind nu vad niciun impediment in a folosi aceste formate. uzura /defect poate interveni fie ca folosesti fie ca nu. la sony 75% tine de noroc la optic

    de ex la PS2 primele jocuri au iesit pe cd si apoi pe dvd asta nu insemna ca nu foloseai ca obosesti lentila. ea citeste ce suporta. nu forteaza mai mult un format si mai putin altul.

  13. #2793 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Problema mea s-a mai rezolvat,cea de legata de framerate la GTA IV,dupa update-ul facut.
    Acum mai are o cadere de fps,mica,in locurile mai aglomerate,dar cred ca e normal,nu ?
    Astept raspuns si poate ne bagam la un free mode

  14. #2794 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by DeadlyGoD View Post
    Pana la urma se strica mai repede blocul optic daca se folosesc cd-uri de ps2 pe ps3? Sau e doar un mit?
    in primul meu an de ps3 in 2007 am jucat tot doar jocuri de ps2.
    si nu putine au fost.
    nu am avut nici o problema cu blocul optic.
    de fapt, asa se intampla de obicei, nu afli de vreo problema decat daca intri pe forum.
    altfel stai si te joci linistit, cum ar si trebui sa facem toti.

  15. #2795 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am si eu o intrebare mie numi merge Playstation Home si nici Playstation Store la ps store cred ca e vorba de tara/regiune dar la home imi spune:Playstation home can not be accesed on this account ce e de facut?

  16. #2796 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    @cristy Fa un user nou si creeaza un cont nou si la tara pui si tu US sau UK

    Consola stiu sigur ca poate si ps2 ca scrie si in manual,am vazut si pe undeva prin meniu o optiune cu PS/PS2,dar nu stiu unde am citit undeva ca strica blocu mai repede,dar vad ca nu e asa,multumesc mult pentru lamurire.

  17. #2797 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    in primul meu an de ps3 in 2007 am jucat tot doar jocuri de ps2.
    si nu putine au fost.
    nu am avut nici o problema cu blocul optic.
    de fapt, asa se intampla de obicei, nu afli de vreo problema decat daca intri pe forum.
    altfel stai si te joci linistit, cum ar si trebui sa facem toti.
    Si mai am o intrebare ...(va rog nu ma injurati ) merge orice joc de ps2 pe ps3???????????? sau doar unele imi puteti da exemple daca sunt unele??? De ex eu am: Ps3 80 gb cred ca mai am garantie la el..am un dual shock shi cam atat.. + 4 jocuri 1-ul vine curand...astept raspuns pt aman-2 intrebarile adik asta si aia de mai deasupra

  18. #2798 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    variantele cu compatibilitate PS2 nu se mai fabrica si anume PAL 60gb si NTSC 80gb

    doar daca ai varianta din SUA de 80gb

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ps3#Hardware

  19. #2799 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Problema mea s-a mai rezolvat,cea de legata de framerate la GTA IV,dupa update-ul facut.
    Acum mai are o cadere de fps,mica,in locurile mai aglomerate,dar cred ca e normal,nu ?
    Astept raspuns si poate ne bagam la un free mode
    Nu cred ca-i motiv de ingrijorare, si a mea face la fel, mai ales cand explodeaza multe chestii deodata.

  20. #2800 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    @DeadlyGoD: Consola a fost cumparata din Romania? Daca da atunci nu-ti vor merge jocurile de PS2. Singura varianta PAL de PS3 care ruleaza jocuri de PS3 este cea de 60gb care nu se mai produce

    @Cristy: Pentru a putea accesa Playstation Home si Playstation Store este nevoie de un cont de US/UK/HK/JP/Ger etc. Daca consola este cumparata din Romania nu-ti vor merge jocurile de PS2

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4279 Last Post: 17-05-2024, 21:21
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts