Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 212 of 1175 FirstFirst ... 112 162 202 210 211 212 213 214 222 262 312 712 ... LastLast
Results 4,221 to 4,240 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #4221 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Evident nu ma refeream la produsele "instant code" cand vorbeam de trimis prin posta.Nu mai gasesc, dar poate ma ajuta altcineva:facuse un user un calcul cu banii pe care-i dai pe PSN card-uri, conversia din lei/lira si nu iesea deloc avantajos.
    P.S
    Cu cardul ING Visa poti sa cumperi DLC-uri de pe PSN US,doar daca ai jocul zona 1.
    Pentru UK apeleaza si tu la Robert Dinu cu facem si noi,daca ai jocul zona 2,alta solutie nu vad.

  2. #4222 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by chynagods View Post
    Evident nu ma refeream la produsele "instant code" cand vorbeam de trimis prin posta.Nu mai gasesc, dar poate ma ajuta altcineva:facuse un user un calcul cu banii pe care-i dai pe PSN card-uri, conversia din lei/lira si nu iesea deloc avantajos.
    P.S
    Cu cardul ING Visa poti sa cumperi DLC-uri de pe PSN US,doar daca ai jocul zona 1.
    Pentru UK apeleaza si tu la Robert Dinu cu facem si noi,daca ai jocul zona 2,alta solutie nu vad.

    Nu inteleg ce tot vorbesti, cu PSN cards iesi mult mai ieftin. Asta e si ideea. De ce ar cumpara un englez PSN cards cand poate pur si simplu sa cumpere prin card? Pentru ca iese mai ieftin, ca sa-si incarce walletul cu 20lire plateste 17lire.
    Calculul care l-a facut un user a fost legat de altceva.

  3. #4223 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    Ruleaza jocul de pe Bluray , deci ala se invarte ca e solicitat pentru ca te joci de pe el..e logic din pct meu de vedere ..la dvd-uri , cd-uri nu ai ce sa joci de pe ele
    Asa iti face si tie ? Nu ma refer la sunetul acela care invarte dicul ca si la CD-ROM , ci la un "carait" care totusi e cam enervant cand ma joc. Desi la modelul anterior nu se aude nimic, numai la cel slim.

  4. #4224 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    nu e carait la mine...ia vezi...se aprinde beculetul ala portocaliu din stanga jos cand se aude "caraitul"ala ..adica face ca la comp (se aprinde cand lucreaza) ? eu zic ca e de la bluray..si ca nu ai de ce sa te ingrijorezi...apropo , iti face asa la toate jocurile?

  5. #4225 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Sper ca macar in decembrie, cand ajung si eu prin Londra, sa fie lansate PSN cardurile.

  6. #4226 SP
    Junior Member Jun1or's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    nu e carait la mine...ia vezi...se aprinde beculetul ala portocaliu din stanga jos cand se aude "caraitul"ala ..adica face ca la comp (se aprinde cand lucreaza) ? eu zic ca e de la bluray..si ca nu ai de ce sa te ingrijorezi...apropo , iti face asa la toate jocurile?
    Da da se aprinde binenteles ca face loading de pe disc, da am incercat 8 jocuri si tot asa face.

  7. #4227 SP
    Senior Member Tekken's Avatar

  8. #4228 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Quote Originally Posted by Jun1or View Post
    Da da se aprinde binenteles ca face loading de pe disc, da am incercat 8 jocuri si tot asa face.
    E normal ..cel putin asa presupun pt ca nu stiu exact cum suna "caraitul"
    Dar tu de ce te alarmezi ...ai avut cumva FAT inainte si nu facea asa..sau care e argumentul tau?

  9. #4229 SP
    Junior Member arberoa's Avatar
    PS3 fat al meu tot la fel caraie, asa o data la cateva minute. Eu am dedus, dupa ureche, ca acel sunet vine de la unitatea BD. Desi ma enerveaza la culme, am inceput sa-l accept. Ce sa fac... Cand nu o sa ma pot, iau un cablu mai lung si-l pun in camera vecina si joc asa.

  10. #4230 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Quote Originally Posted by arberoa View Post
    PS3 fat al meu tot la fel caraie, asa o data la cateva minute. Eu am dedus, dupa ureche, ca acel sunet vine de la unitatea BD. Desi ma enerveaza la culme, am inceput sa-l accept. Ce sa fac... Cand nu o sa ma pot, iau un cablu mai lung si-l pun in camera vecina si joc asa.
    Eu cand ma joc nu dau importanta la niciun sunet..joc cu sonorul destul de tare..asa ma face sa fiu atent doar la joc si sunt in mijlocul actiunii

  11. #4231 SP
    Member mukiki's Avatar
    Am nevoie de cateva sfaturi.
    Am o conexiune prin cablu la internet, as vrea sa am net wirelles la ps3 ca sa nu mai fiu nevoit sa tot mut cablu de net de la pc la consola si tot asa. Am citit ca multi fac media server cu pc, mi se pare foarte buna optiunea dar eu nu am cunostintele necesare.
    1. ce router imi recomandati? Am buget 150-200 ron
    2. ce altceva mai imi trebuie in afara de router? pot face media server si cu ajutorul unui switch?
    Sper sa primesc raspunsuri.
    Multumesc

  12. #4232 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by superman90 View Post
    Sper ca macar in decembrie, cand ajung si eu prin Londra, sa fie lansate PSN cardurile.
    Parca pe Shopto scria ca apar in septembrie

  13. #4233 SP
    Member drati71's Avatar
    Quote Originally Posted by mukiki View Post
    Am nevoie de cateva sfaturi.
    Am o conexiune prin cablu la internet, as vrea sa am net wirelles la ps3 ca sa nu mai fiu nevoit sa tot mut cablu de net de la pc la consola si tot asa. Am citit ca multi fac media server cu pc, mi se pare foarte buna optiunea dar eu nu am cunostintele necesare.
    1. ce router imi recomandati? Am buget 150-200 ron
    2. ce altceva mai imi trebuie in afara de router? pot face media server si cu ajutorul unui switch?
    Sper sa primesc raspunsuri.
    Multumesc
    Eu am acest router wireless de ceva ani si nu am avut probleme deloc cu el. Am conectat la el prin wireless PS3, laptop si PC... merge fara probleme.
    Vezi ca cei de la emag au transport gratuit in toata tara.

  14. #4234 SP
    Member mukiki's Avatar
    Sa zicem ca am rezolvat problema routerului. Daca eu bag cablu de net in router banuiesc ca trebuie sa imi schimb si placa de retea de la pc nu? Sunt novice

  15. #4235 SP
    Member drati71's Avatar
    Nu deloc, un router wireless ca al meu are o intrare pentru cablul de internet si 4 iesiri, porturi separate, pentru cablu de retea, adica poti baga cablu de retea din router in placa de retea a PC-ului, iar PS3 sa stea pe wireless, sau n... laptopuri sau alte dispozitive wireless.

  16. #4236 SP
    Member mukiki's Avatar
    Multumesc, acum m-am lamurit. Maine imi iau routerul si revin sigur cu alte intrebari pentru ca nu stiu sa il configurez

  17. #4237 SP
    Member ramusg's Avatar
    Am o mare problema si poate ma puteti ajuta, controller-ul meu nu mai functioneaza fara fir, cand scot firul de incarcare moare efectiv, apas pe butonul ps si clipesc toate beculetele de la 1 pana la 4 dar nu este inregistrat pe nici un slot.Stie cineve ce poate fi? Acumulatorul este dus? Multumesc.

  18. #4238 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Incearca sa il resetezi,butonu e in dreapta sus deasupra etichetei.

  19. #4239 SP
    Member ramusg's Avatar
    da, l-am rezolvat, multumesc, am uitat de acel butonas de resetare.

  20. #4240 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts