Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 270 of 1175 FirstFirst ... 170 220 260 268 269 270 271 272 280 320 370 770 ... LastLast
Results 5,381 to 5,400 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #5381 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Salut..
    Am si eu o intrebare..
    As vrea sa-mi iau un volan Logitech Formula Force EX pentru PS3 Slim..
    Are cineva?As vrea sa stiu daca este compatibil.
    Multumesc..

  2. #5382 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Quote Originally Posted by MrIacob View Post
    Epic comment lol



    This will piss some people off...
    OMFG poate e de pe FL....

  3. #5383 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    deci..daca imi pun ps3-ul la tv-ul din living merge perfect...daca il pun la mine in camera,nu are sunet..are sunet in meniu dar in joc nu..stie cineva ce poate avea?

  4. #5384 SP
    Junior Member nargsdj13's Avatar
    Vezi la setari la sunet..
    Poti sa il scoti pe HDMI, pe cablu optic sau pe AV..
    Vezi si tu acolo si seteaza pe ce il conectezi tu la TV..
    Succes..

  5. #5385 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    cablurile optice au un coeficient de calitate...sau toate sunt la fel?
    de ce intreb...am achizionat odata cu boxele [logitech z5500] un cablu optic de vreo 30 de ron...1,5 m..grosutz
    pana de curand il foloseam la consola...iar pc-ul il treceam prin jack-uri..acum am gasit [tot de pe aici recomandare] un splitter :
    Selector optic pentru cablu optic toslink HQSSOPTSW1
    a fost necesar sa mai cumpar inca 2 cabluri audio optice...unul [cel clasic] intra in splitter...si inca 2 pentru dispozitive
    am gasit pe ebay la un pret ff avantajos..ceva de genu 2 lire cu transport gratuit 2 cablurid de 1m
    acum mi-au ajuns..insa observ ca sunt fff subtiri fata de cel cumparat din altex la 30 de ron
    intrebarea e...este vreo diferenta si calitativa la aceste cabluri....sau cand e optic...nu prea sunt diferente...iar splitterul respectiv poate sa imi scada performantele?

  6. #5386 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pentru a 3-a oara intreb: Vreau sa imi conectez PS-ul la monitor, pentru ca mi-ar fi mai usor sa ma joc. Problema e ca nu am boxe incorporate in monitor si nici sistem care sa stie de iesiri optice. Consola va fi conectata la monitor prin cablu HDMI -> DVI, dar cum fac sa scot si sunet in niste boxe normale sau casti? Sau ce tip de casti/boxe ar trebui sa gasesc inafara de cele cu cablu optic (cam depasesc bugetul meu).

  7. #5387 SP
    Member unlike's Avatar
    Sunetul il scoti stereo, pe cablul A/V standard cu care vine in pachet consola ( rosu si alb )

  8. #5388 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar
    Salut tuturor. Ca proaspat propietar al consolei PS3 am si eu unele "probleme" . Cum ma conectez la internet fiind in minunata retea RDS? Stiti ca la conectare imi cere id si apssword. Din ce am vazut eu pe ps3 imi cere IP...de aici apar "problemele". Are timp cineva sa-mi scrie si mie calea cea buna pt a reusi o conectare cu succes?! Sunt nerabdator sa intru in confruntare pe net cu voi. Momentan nu as vrea sa folosesc un router pt ca nu prea mai am bani pt a achizitiona unul...asa ca o sa conectez netul direct prin cablu bagat in consola.

  9. #5389 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Wyzy View Post
    Salut tuturor. Ca proaspat propietar al consolei PS3 am si eu unele "probleme" . Cum ma conectez la internet fiind in minunata retea RDS? Stiti ca la conectare imi cere id si apssword. Din ce am vazut eu pe ps3 imi cere IP...de aici apar "problemele". Are timp cineva sa-mi scrie si mie calea cea buna pt a reusi o conectare cu succes?! Sunt nerabdator sa intru in confruntare pe net cu voi. Momentan nu as vrea sa folosesc un router pt ca nu prea mai am bani pt a achizitiona unul...asa ca o sa conectez netul direct prin cablu bagat in consola.
    Eu inainte sa am router am bagat pur si simplu cablul din perete in ps3 am selectat conexiune de tip pppoe din network settings ps3 si auto in rest si a mers fara probleme.
    Stiu ca e posibil sa nu-ti mearga, userul Q iti poate explica de ce.
    Oricum incearca sa cumperi un router, nu sunt asa scumpe si iti usureaza mult viata.

  10. #5390 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Si eu am bagat cablul care vine de afara direct in ps3...a mers perfect din prima..

  11. #5391 SP
    Member toto's Avatar
    controlerul se poate incarca si la un usb de la un calculator sau numai de la consola ?

  12. #5392 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by toto View Post
    controlerul se poate incarca si la un usb de la un calculator sau numai de la consola ?
    Se poate incarca si de la calculator fara probleme.

  13. #5393 SP
    Member Imperatore's Avatar
    acum depinde, nu merge la toata lumea asa, cateodata conexiunea mai ramane `agatata` ...

  14. #5394 SP
    Member Snoopz's Avatar
    deci ca să vă meargă faceţi in felul următor:apăsaţi pe disconnect la conexiunea PPPOE ,apoi disable la local area conection şi aşteptaţi 2 min ...dupa ce aţi făcut asta ,scoateţi cablul din PC şi băgaţi-l in PS3...faceţi setările si merge

    Good Luck!

    ---------- Post added 07-12-2009 at 09:23 AM ----------

    Quote Originally Posted by nargsdj13 View Post
    Salut..
    Am si eu o intrebare..
    As vrea sa-mi iau un volan Logitech Formula Force EX pentru PS3 Slim..
    Are cineva?As vrea sa stiu daca este compatibil.
    Multumesc..
    dacă scrie in specificaţiile lui ca este de PS3,te poţi bucura liniştit de el
    din ce am văzut se pare că este

  15. #5395 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    cablurile optice au un coeficient de calitate...sau toate sunt la fel?
    de ce intreb...am achizionat odata cu boxele [logitech z5500] un cablu optic de vreo 30 de ron...1,5 m..grosutz
    pana de curand il foloseam la consola...iar pc-ul il treceam prin jack-uri..acum am gasit [tot de pe aici recomandare] un splitter :
    Selector optic pentru cablu optic toslink HQSSOPTSW1
    a fost necesar sa mai cumpar inca 2 cabluri audio optice...unul [cel clasic] intra in splitter...si inca 2 pentru dispozitive
    am gasit pe ebay la un pret ff avantajos..ceva de genu 2 lire cu transport gratuit 2 cablurid de 1m
    acum mi-au ajuns..insa observ ca sunt fff subtiri fata de cel cumparat din altex la 30 de ron
    intrebarea e...este vreo diferenta si calitativa la aceste cabluri....sau cand e optic...nu prea sunt diferente...iar splitterul respectiv poate sa imi scada performantele?
    Cablu optic e optic, acelasi fascicul de lumina merge si prin cel gros si prin cel subtire. Un cablu digital ori merge ori nu, calitatea datelor transmise prin el fiind aceiasi.

  16. #5396 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    Sunetul il scoti stereo, pe cablul A/V standard cu care vine in pachet consola ( rosu si alb )
    Da, multumesc, dar eu inca n-am vazut boxe cu intrare A/V...

  17. #5397 SP
    Member unlike's Avatar
    Bagi cablul ala in PS3, si pe mufele RCA, rosu + alb iti iese sunetul stereo .. de aici, te descurci. Sunt boxe care se conecteaza direct pe RCA, sau daca se conecteaza prin jack-uri standard, iti cumperi un adaptor 2 x RCA -> jack mama .. depinde de la boxe la boxe, gasesti info depre diverse adaptoare pe google.
    Exemplu de RCA - jack in atasament
    Attached Images Attached Images p4196a.jpg

  18. #5398 SP
    Member toto's Avatar
    eu am pus la incarcat pe un laptop si imi clipesc toate becurile alea deodata , nu pe rand ca la ps3 , oare sa nu-l recunoasca?

  19. #5399 SP
    Member richardm27's Avatar
    Toto din cate stiu asa clipeste un controler lasat la incarcat, deocamdata n-am vazut sa-mi clipeasca pe rand ledurile la controler...

  20. #5400 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    In mod normal clipeste doar un singur led. 1 sau 2 sau ce numar e controllerul respectiv.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: Yesterday, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts