Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 745 of 1175 FirstFirst ... 245 645 695 735 743 744 745 746 747 755 795 845 ... LastLast
Results 14,881 to 14,900 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #14881 SP
    Junior Member gpoint's Avatar
    Da multumesc pt ajutor ... dar se pare k tehnologia ma bate rau ... am dl ceea ce este pe site 3.70 am facut exact ceea ce spune acolo dar nu imi gaseste stick`ul ... gresesc eu undeva sigur ... va rog cineva sa ma ajute cumva ... va rog mult de tot

    P.S. : PC Update - Visit eu.playstation.com for the very latest version of the update data. Follow the on-screen instructions to download to your PC.

    To transfer the update data to your PlayStation 3, save the file to a PS3 compatible storage device such as Memory Stick, Memory Stick Duo, USB drive or PSP.

    Before starting, use your PC to create a folder named 'PS3' on the storage media or USB device. Within the folder, create a folder named 'UPDATE' (This folder name is case sensitive and must appear in all capital letters). Once the UPDATE folder has been created, download the PS3 system software update to this location.

    Once the update data has been saved, disconnect the storage device and connect it to your PS3 via the slots under the slot cover or the USB connectors depending on the device you're using.

  2. #14882 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    plasticul folosit la slim (ca orice plastic de altfel) se dilata din cauza caldurii, apoi cand inchizi consola revine la normal.....nu ma deranjeaza absolut deloc sincer...
    nu cred ca este vb.doar de plastic ci si de designul lui.....spre exemplu STB-ul de la UPC se incinge de il ia naiba, da nu l-am auzit odata sa trosneasca...
    in fine nu e ceva peste care nu se poate trece dar pacat de consola la cate face puteau sa-i faca ceva in sensul asta...

  3. #14883 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Stickul tre' sa fie FAT32. Vezi sa nu fie NTFS. Daca zici ca nu-ti vede stikul cam asta ar trebui sa fie...
    Daca e NTSF pune tot ce ai pe el undeva, formateaza-l FAT32(daca nu reusesti direct din Windows cauta niste programele) si apoi pune toate cele la loc pe el.
    Mare atentie la crearea folderelor E:\PS3\UPDATE\ ... cu litere MARI.

  4. #14884 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    STB-ul de la UPC e din plastic...? Ca asta de la RDS e de metal...

  5. #14885 SP
    Junior Member lionx1987's Avatar
    Daca vreti sa vedeti filme HD pe PS3, incercati sa faceti ce fac eu:
    1. Convertesti MKV-ul in MPG cu MKVtoVOB ( mkv2vob 2.4.9 - VideoHelp.com Downloads ) . La mine pe un netbook dureaza intre 2 si 8 ore pana se converteste un film, ceea ce mi se pare foarte mult, dar tind sa dau vina pe prapaditul asta de mini-laptop.
    2. Daca ai un PC cu wireless, foloseste-l pe post de Media Center, cu ajutorul lui TVersity ( TVersity - Home ).
    3. Uploadeaza filmul convertit in TVersity, da Search Media Centers din sectiunea Movies din meniul PS3-ului. Dupa cam 1 minut, il va gasi, si iti va arata ce ai pus pentru transfer sau redare. Eu asa vad filmele HD pe TV, fara HDD-uri externe, fara sa ma complic cu player-ul incorporat de TV sau alte nebunii.

    Sper ca a ajutat pe careva, daca vreti si alte detalii dati un PM. (Sunt sigur ca am uitat sa zic ceva )

  6. #14886 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    STB-ul de la UPC e din plastic...? Ca asta de la RDS e de metal...
    plastic 100%

  7. #14887 SP
    Member MSlv's Avatar
    Nu am nevoie de fisiere mai mari de 4gb pentru ps3 (nu merg mkv-urile deci ar fi degeaba) dar pentru mine personal nu stiu niciodata cand o sa am nevoie si nu vreau sa ma lovesc de limitarea asta cand de exemplu vreau sa pun o imagine (.iso) la un DVD pe hdd extern ca sa nu ocupe locul in PC...si nu am mai multe hdd-uri externe ca sa imi permit sa am unul special pentru ps3, formatat fat32.

  8. #14888 SP
    Junior Member gpoint's Avatar
    Multumesc pt ajutor am reusit ... ai avut dreptate era vb de formatul la stick ... Am formatat FAT32 si a mers ... Multumesc inca odata ...
    As m`ai avea o intrebare ... exista vreo solutie sau metoda de a face o retea intre PS3 si PC ... pt a juca FIFA sau PES ??? Astept raspunsurile voastre si cum exact se face ... va multumesc si astept raspunsurile voastre ... Va salut !!!

  9. #14889 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    nu am mai multe hdd-uri externe ca sa imi permit sa am unul special pentru ps3, formatat fat32.
    Ai putea partiţiona un HDD extern - un volum NTFS pt. PC şi unul FAT32 pentru PS3, proporţionate �n funcţie de nevoile fiecărui sistem.

  10. #14890 SP
    Junior Member selea's Avatar
    Eu am ps3 din rom�nia și nu �nțeleg care e diferența intre zona 1 și zona 2 ,
    adică �mi merg jocuri și zona unu și doi sau doar un tip?

  11. #14891 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Iti merg toate jocurile. Iti merg numai filmele zona 2.

  12. #14892 SP
    Member theSrN's Avatar
    O intrebare: este vreo diferenta intre varianta normala a unui joc si cea Platinum? am observat ca lumea se cam fereste din a cumpara varianta Platinum, si nu inteleg de ce

  13. #14893 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  14. #14894 SP
    Member theSrN's Avatar
    aham, am inteles, mersi gvingi, data viitoare cand am o nelamurire o sa dau un ochi pe threadul ala

  15. #14895 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Salut! Am inteles ca la ultimul update de astazi la PSN trebuie sa fie si PES 2012 DEMO ?? Eu am dat search dar nu am gasit ...este intr-adevar NHL 2012 , NFL 2012 dar nu si PES..la downloadat careva?

  16. #14896 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    Salut! Am inteles ca la ultimul update de astazi la PSN trebuie sa fie si PES 2012 DEMO ?? Eu am dat search dar nu am gasit ...este intr-adevar NHL 2012 , NFL 2012 dar nu si PES..la downloadat careva?
    Si eu astept Demo'ul de la PES 2012.

  17. #14897 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    Am gasit era pe JAPAN - LOOOOGIC!

  18. #14898 SP
    Member freezy's Avatar
    Este si pe UK

  19. #14899 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Cautati si pe UK! Il gasiti acolo!

    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    Salut! Am inteles ca la ultimul update de astazi la PSN trebuie sa fie si PES 2012 DEMO ?? Eu am dat search dar nu am gasit ...este intr-adevar NHL 2012 , NFL 2012 dar nu si PES..la downloadat careva?

  20. #14900 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    UK: 160 GB PlayStation 3 Slim on sale now for �165 | VG247
    damn good prices. cred ca o sa creasca numarul de ps3-uri vandute in urmatoarele luni extrem de mult (mai ales daca nu au planuit cei de la MS sa ieftineasca si ei xbox-ul )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4284 Last Post: 31-05-2024, 20:05
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 992 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts