Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 169 of 1175 FirstFirst ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 219 269 669 1169 ... LastLast
Results 3,361 to 3,380 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #3361 SP
    Banned Mario's Avatar
    Deci,am un cont pe psn si mi-am facut altul.Cand incerc sa ma log-in pe ps3 imi da o eroare in genu' ca nu pot folosi psn altui om de ce trebuie sa-l merge pe cel vechi cu cel nou si daca da ,cum?

  2. #3362 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai trebuie sa iti faci alt user pe consola(dinacela offline cu nume si poza pe care intri atunci cand deschizi consola) ca sa te poti loga cu cel nou. Sper ca ai inteles

  3. #3363 SP
    Banned Mario's Avatar
    aaa da mersi mult
    LE: deci mi-am facut alt user dar problema e,cum naibii mut salvarile si daca se poate si trophies??

  4. #3364 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    aaa da mersi mult
    LE: deci mi-am facut alt user dar problema e,cum naibii mut salvarile si daca se poate si trophies??
    Salvarile le muti cu un usb stick, te duci la savegame data apesi triunghi si dai copy.
    Insa multe jocuri nu te lasa sa copiezi salvarile pentru a nu abuza de trofee.
    Iar trofeele sunt salvate pe serverele sony si sunt legate de PSN IDul tau, deci nu ai cum sa le muti.

  5. #3365 SP
    Banned Mario's Avatar
    aaa in fine ma omor cu trophies nuj ce castig daca am multe

  6. #3366 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Salvarile le muti cu un usb stick, te duci la savegame data apesi triunghi si dai copy.
    Le poti muta direct de la un user la altul, daca e vorba de aceasi consola.
    Doar daca ai de gand sa muti salvarile de pe o consola pe alta... atunci iti trebuie un stick ca sa ai pe ce le pune

  7. #3367 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  8. #3368 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Salutare, de azi am o problemă cu PSN:

    You cannot use Playstation Network with this account (8002A227)
    indiferent de ce cont �ncerc (RO, UK, US). Am citit aici că asta �nseamnă că mi-au banat consola.
    Cum eu nu am făcut nici game sharing şi nici nu am proliferat injurii scrise sau vorbite de niciun fel EVER, sunt curios ce motiv ar avea.
    A mai păţit cineva de aici aşa ceva? Ştiţi cumva unde trebuie să mă adresez pentru lămuriri, av�nd �n vedere că nu am primit niciun email oficial de la Sony?

  9. #3369 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Salutare, de azi am o problemă cu PSN:

    indiferent de ce cont �ncerc (RO, UK, US). Am citit aici că asta �nseamnă că mi-au banat consola.
    Cum eu nu am făcut nici game sharing şi nici nu am proliferat injurii scrise sau vorbite de niciun fel EVER, sunt curios ce motiv ar avea.
    A mai păţit cineva de aici aşa ceva? Ştiţi cumva unde trebuie să mă adresez pentru lămuriri, av�nd �n vedere că nu am primit niciun email oficial de la Sony?
    Daca ai intrat pe cont de pe un psp modat e posibil ca asta sa fie motivul pentru care ai luat ban.
    Sau daca ai facut game sharing cu ceva jocuri de pe PSN.
    Din cate am citit si eu, pare sa fie doar un suspend de 7 zile, iar o alta posibilitate este in cazul in care ai cumparat ceva de pe PSN si banii nu au ajuns in contul lor din diferite motive.
    Incearca sa trimiti un mail sa vezi ce se intampla.

  10. #3370 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Alt cont poti crea? Mi se pare cel putin ciudat, ca nu ai primit nici un fel de explicatie...

  11. #3371 SP
    Member L0G1X's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Daca ai intrat pe cont de pe un psp modat e posibil ca asta sa fie motivul pentru care ai luat ban.
    Sau daca ai facut game sharing cu ceva jocuri de pe PSN.
    Din cate am citit si eu, pare sa fie doar un suspend de 7 zile, iar o alta posibilitate este in cazul in care ai cumparat ceva de pe PSN si banii nu au ajuns in contul lor din diferite motive.
    Incearca sa trimiti un mail sa vezi ce se intampla.
    Nu am intrat �n cont dec�t strict de pe PS3 şi PC.
    Game sharing, după cum am scris şi mai sus, nu practic (ironnia e că la noi e �n floare şi tocmai eu care nu fac asta iau ban).
    Deocamdată am trimis PM la un moderator de pe community.eu.playstation.com, dacă ştii tu o adresă de e-mail dedicată la care chiar să răspundă cineva te rog posteaz-o.
    Mulţumesc.

    ---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Alt cont poti crea? Mi se pare cel putin ciudat, ca nu ai primit nici un fel de explicatie...
    Nope, nu pot crea, same error...

  12. #3372 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by L0G1X View Post
    Nu am intrat �n cont dec�t strict de pe PS3 şi PC.
    Game sharing, după cum am scris şi mai sus, nu practic (ironnia e că la noi e �n floare şi tocmai eu care nu fac asta iau ban).
    Deocamdată am trimis PM la un moderator de pe community.eu.playstation.com, dacă ştii tu o adresă de e-mail dedicată la care chiar să răspundă cineva te rog posteaz-o.
    Mulţumesc.

    ---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------


    Nope, nu pot crea, same error...
    Poti incerca si aici Official PlayStation website: Help & Support

    Sper sa ti se rezolve problema.

    ---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 02:16 PM ----------

    Am mai citit undeva ca aceste suspend-uri se dau foarte usor. Un user a primit ban pentru T-bagging in Killzone2
    Cei mai multi au primit pentru gamesharing si limbaj sau glitching.
    Din cate am vazut codul asta e doar un suspend de pana la 30 zile, dar poate fii si ban permanent in unele cazuri. Sa speram ca nu ai facut nimic si ai scapat cu o suspendare.

  13. #3373 SP
    Junior Member Sharky's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    wat?

  14. #3374 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Mi s-au parut geniale,le-am vazut aseara in Qore si am ras cu lacrimi...


    part1.


    part2.

  15. #3375 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  16. #3376 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    iar e picat PSN? sau numai mie?

  17. #3377 SP
    Junior Member boywonder's Avatar

  18. #3378 SP
    Member soselinho's Avatar
    si mai este putin.........
    abia astept:X:X

  19. #3379 SP
    Member sentyno's Avatar
    wtf is d-day ?

  20. #3380 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Ce idiot...sa sperii copilul in halul ala...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4276 Last Post: 27-04-2024, 10:06
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts