Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 151 of 1175 FirstFirst ... 51 101 141 149 150 151 152 153 161 201 251 651 1151 ... LastLast
Results 3,001 to 3,020 of 23486

Thread: Clubul PlayStation 3

  1. #3001 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    in ultimul timp am vazut ca foarte multi oameni pun aceasi intrebare: e nomal ca ventilatoarele de la ps3 sa se invarta mai repede? Cred ca multi dintre noi pun aceasta intrebare cu gandul la problemele pe care le are Xbox-ul (supraincalzire -> RROD). sa stiti ca PS3 e construit foarte bine pentru a evita astfel de probleme. in primul rand, daca se incalzeste prea mult in interiorul consolei, coolerele incep sa se invarta mai repede pentru a mentine temperatura la un nivel optim. Daca nici aceste coolere nu reusesc sa raceasca consola, aceasta se va stinge automat pentru a evita supraincalzirea. acest lucru se mai intampla si cand consola nu este destul de aerisita. daca se stinge este recomandat sa o lasati sa se receasca in jur de 20 de minute. va puteti juca linistiti chiar daca consoala va face zgomot din cauza coolerelor .

  2. #3002 SP
    Banned florinzoze's Avatar
    da,a dat ring of deat,cu toate ca se zice ca ps3 nu face asa ceva.
    se poate rezolva problema sau nu,este la noroc.vezi ca ai primit un nr de tel
    daca te int suni .cauta pe net,ring of death ps3.

  3. #3003 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Cum sa iti dea Red Ring of Death, tu citesti ce scrii?

  4. #3004 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by florinzoze View Post
    da,a dat ring of deat,cu toate ca se zice ca ps3 nu face asa ceva.
    se poate rezolva problema sau nu,este la noroc.vezi ca ai primit un nr de tel
    daca te int suni .cauta pe net,ring of death ps3.
    De cand ps3-ul are ring?si sa fie si rosu ?
    Da mai multe detalii
    Ce versiune este ps3-ul?

  5. #3005 SP
    Banned florinzoze's Avatar
    asa bine.de ce nu-ti vine a crede ?ia int tu mai bine.sa dezlipit procesorul de pe placa de baza si asa se numeste,RING OF DEATH.cine nu crede poate cauta pe net si o sa aibe surpriza sa vada ca sunt sute de ps3 care au facut asa.cand ai dai drumul,scoate un bip si nu mai face nimic

  6. #3006 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by florinzoze View Post
    asa bine.de ce nu-ti vine a crede ?ia int tu mai bine.sa dezlipit procesorul de pe placa de baza si asa se numeste,RING OF DEATH.cine nu crede poate cauta pe net si o sa aibe surpriza sa vada ca sunt sute de ps3 care au facut asa.cand ai dai drumul,scoate un bip si nu mai face nimic
    asta e?



    vezi vreun cerc rosu? eu nu vad

    Nu cumva vorbesti de YLOD(Yellow Light Of Death)?Este o defectiune la sursa de alimentare si nu are nici o treaba cu cpu

  7. #3007 SP
    Member Dromoter's Avatar
    O intrebare : Tobele de Rock Band 1 sunt compatibile cu Guitar Hero World Tour ??

  8. #3008 SP
    Banned florinzoze's Avatar
    da,ai pus f bine f bine filmuletul,exact asa a facut si al meu si eu cred ca stiu despre ce vb.

  9. #3009 SP
    Junior Member michelangelo's Avatar
    Nu cumva vorbesti de YLOD?Este o defectiune la sursa de alimentare si nu are nici o treaba cu cpu
    De ude stii tu ca e sursa????
    Ai facut tu ,sau reparat ,sau vb si tu sa faci conversatie.
    Asa este defectiunea este YLOD dar defectul este de la procesoare ca sa stii daca vrei pot sa ti dau si filmeletele sunt 6 la nr

  10. #3010 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Vad ca nu merge cu sarcasm, RROD nu exista la Playstation, e ca si cum ai spune ca ti-a dat MAC-ul Blue Screen of Death. Semnalul care te atentioneaza la Playstation3 ca ceva nu e in regula e un beculet galben, numit si Yellow Light of Death.

  11. #3011 SP
    Member Snoopz's Avatar
    PS3: Yellow Light Of Death (YLOD) Being BigMacky
    Din cate stiu YLOD a aparut doar la ver. de 60gb (la cele de 40 respectiv 80gb a fost remediata problema)
    PS: Nu cumva cel din filmulet spune ca la 80% din cazuri cauza a fost cpu?

  12. #3012 SP
    Banned florinzoze's Avatar
    ar fi fost bine sa nu existe,dar problema este ca exista .si daca nu ai noroc poti sa o si arunci in cazul asta.si ps3 este tot o consola ca si xbox 360,asa ca....

  13. #3013 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Toate sunt console, dar X360 este mai putin fiabila. La PS3 aceasta problema este foarte rara. Din ce am gasit pe net maxim 2% din PS3uri au probleme, dar nu stiu cat de corecta este aceasta cifra

  14. #3014 SP
    Banned florinzoze's Avatar
    pai problema asta apare in timp cand mai imbatraneste consola,asa ca or sa fie mai multe

  15. #3015 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    O intrebare : Tobele de Rock Band 1 sunt compatibile cu Guitar Hero World Tour ??
    Instrument Compatibility Matrix v4.50 - Joystiq uita-te pe tabelul acela.

  16. #3016 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Nu cumva esti un fanboy ?
    Prea cauti nod in papura..

  17. #3017 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    PSN down? Ceva update? Sau doar mie nu-mi merge?
    (Sper sa bage updateul cu Trine)

  18. #3018 SP
    Member braingrinder's Avatar

    PS2 Power

    Sal all.
    E adevarata faza cum ca PS3-ul a fost folosit numai la 40% din capacitate,sau sunt doar povesti?
    Thanks.

  19. #3019 SP
    Member yoyokid's Avatar
    YLOD a aparut pana acum numai la versiunea de 60 de gb.Freezuri mai da din cauza caldurii excesive din jur sau din cauza ca s-a supraincalzit consola(ceea ce la mn nu era cazul deoarece consola era rece,dar in camera ziceai ca e sauna).

  20. #3020 SP
    Member sentyno's Avatar
    da .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts