Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 37 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 721

Thread: MAG - Massive Action Game

  1. #361 SP
    Member ramusg's Avatar
    Propun sa mai facem o numaratoare sa vedem cati Raven, Sver si Valor suntem, vreau sa ma decid unde intru, era bine daca primul care a initiat postul indica si o factiune pt a fi numai romani si cat mai multi.Merci

  2. #362 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Auzi, da niste uniforme cand va cumparati si voi? Cand vad un SVER, nu stiu daca sa-l impusc sau sa ii ofer o masa calda.
    Eh...gasca asta de dezbracati va cam mucifica pe toate hartile, plange netul de dominatia sver parca nici nu-mi vine sa schimb factiunea la 60.

  3. #363 SP
    Member muski's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Eh...gasca asta de dezbracati va cam mucifica pe toate hartile, plange netul de dominatia sver parca nici nu-mi vine sa schimb factiunea la 60.

    Pai iti zic eu de ce... pt. ca sunt facute aiurea hartile deaia... nu pt ca sunt playerii buni.... intra tu la raven sau valor sa vezi daca poti sa treci de sver cand ataci ... iti zic eu nu misti 90% din meciuri... poate vor face ceva cu sver in viitorul apropiat (un update ceva) pt. ca e prea aiurea asa... deaia nici nu am vrut sa incerc sver de prima data chiar am vrut sa vad de ce e asa de rau...

  4. #364 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    pe Roc clan cati raven romani sunt ? o sa intru si eu cu remus de marti

  5. #365 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by muski View Post
    Pai iti zic eu de ce... pt. ca sunt facute aiurea hartile deaia... nu pt ca sunt playerii buni.... intra tu la raven sau valor sa vezi daca poti sa treci de sver cand ataci ... iti zic eu nu misti 90% din meciuri... poate vor face ceva cu sver in viitorul apropiat (un update ceva) pt. ca e prea aiurea asa... deaia nici nu am vrut sa incerc sver de prima data chiar am vrut sa vad de ce e asa de rau...
    Asa e...jucatorii sunt praf noroc cu hartile ca dau headshots fara numar din ce am observat eu doar la sabotage pot spune ca e greu sa ataci sver dar nu imposibil cu teamwork aferent, echilibrul hartilor este in limite decente.

    Sa nu uitam de arme, la inceput multi fugeau de SVER din cauza armelor cu recul mare dar probabil nu stiau ca au si cel mai mare dmg. O chestie am observat, e greu sa ataci cand ai jumate din echipa sniperi (Raven)

  6. #366 SP
    Member muski's Avatar
    Eu cand vad un sniper ca sta pe la noi in baza si face un kill la 3 sau 4 minute ma duc si il impusc , eu nu suport pandarii, jocul e facut pt echipa nu pt. pandari care stau la kilometrii si asteapta sa prinda o gherla cu sniperul... dar na acum fiecare joaca cum ii place,(cu timpul se vor plictisii si vor incepe sa intre in inima jocului) dar aviz sniperilor, daca o sa ii observ ma mult de 2 ori la rand ca stau la snipereala ii dau dita headshot-ul eu personal .

    Pt cosminbad , nu suntem asa multi in clan(4 sau 5) intrati oricand sa ne jucam...(eu am si cativa americani cu care joc mai mereu, dar usor usor iti faci amici) cat mai repede ca deja am lvl 32 la raven si cred ca la 60 voi schimba , dar ramane sa vedem, cat de des jucati si daca intrati sa jucam constant raman si eu sa joc cu voi.

  7. #367 SP
    Member maweryck's Avatar
    Frate tekken ...te invit sa ataci tu ca VALOR pe harta ta SVER si sa vedem atunci ce parere mai ai de balance .....nu pot sa cred ca tu esti de parere ca multe dintre victoriile voastre tin de skill-ul extraordinar al player-ilor .

  8. #368 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Nu, pentru o victorie nu trebuie neaparat sa ai echipa extraordinara, e de ajuns ca echipa adversa sa fie slaba

  9. #369 SP
    Member maweryck's Avatar
    Ok ...am inteles ..deci SVER nu e overpowered pe harta lor de Domination sau Sabotage, nici voi nu sunteti extraordinari ....pur si simplu noi suntem f slabi

    Vorba unui american ..:"the winners just choose SVER plain and simple. were easily the best faction, people just don't want to accept it "

    Aseara mai aveam putzin si-mi pleznea o vena la cap de nervi . De o saptamana de cand joc nu am vazut nici macar un meci de Domination castigat impotriva SVER pe harta lor , indiferent cat de bun a fost OIC-ul sau platoon leaderii ....ca sa nu mai zic de faptul ca 80% sunt meciuri cu SVER on defense (cel putzin asa s-a intamplat la mine ). Nu cred ca o sa mai joc pana la lvl 60 pt ca pur si simplu nu sunt masochist si deja a devenit frustrant .Chiar si cu o echipa buna ...cu joc in echipa si vb la casca ...cu smoke si tot ce vrei tu ....tot iti ia cel putzin 10-15 min sa distrugi un bunker un burn off tower ...nu mai zic de incercarea de a merge direct spre AAA . Ca SVER pur si simplu nici macar nu-tzi trebuie o echipa buna ca sa castigi si se obtin mult mai usor frago xp points pe defense ....deci si urcatul in rank este mai rapid .
    Eu nu stiu ce e asa greu de recunoscut " da ma ...suntem overpowered pe defense " ...peste tot pe net se vb despre asta ...
    Bafta

    ---------- Post added 13-02-2010 at 04:03 PM ----------

    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Eh...gasca asta de dezbracati va cam mucifica pe toate hartile, plange netul de dominatia sver parca nici nu-mi vine sa schimb factiunea la 60.
    Daca iti place sa joci pe easy mode ....n-ai de ce sa schimbi ...

  10. #370 SP
    Member cristian77's Avatar
    Tot farmecul unui joc e balance-ul,daca asta e prost si jocul e prost si frustrant

  11. #371 SP
    Junior Member Recs's Avatar
    Eu am facut level 60 cu raven si acum sunt veteran level 30 la sver. E mult mai usor la sver. In aparare pana la burn off tower sunt 50m pe cand cei ce ataca au 150. Deci e clar ca pana distrug adversarii primele burn off towers (daca se intampla asta) au prea putin timp sa mai castige. Mai cateva zile si ma bag la Valor. O sa vad cum e harta lor atunci.

  12. #372 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Sunt curios care e bilantul intre factiuni pe forum ... daca il stiti vreunul va rog sa postati

  13. #373 SP
    Member maweryck's Avatar
    Gata , "l-am terminat si p'asta " ...mai bine mai joc niste MW2 pana iese BC2 . L-am scos din PS3 si cred ca o sa treaca ceva vreme pana il bag la loc .Deocamdata mi-a ajuns ....
    Mai citesc p'aici putzin( MAG - Discussion - PlayStation MAG ) sa vad daca sunt eu nebun si incompetent sau jocului chiar ii mai trebuie niste schimbari .

  14. #374 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Maweryck... zNow si cu mine suntem fix invers... vrem sa il luam si sa nu mai jucam MW2 NEVER!

  15. #375 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Sunt curios care e bilantul intre factiuni pe forum ... daca il stiti vreunul va rog sa postati
    SVER si Valor se lupta din greu pentru Sabotage, Raven domina Aquisition, iar Domination este detinut de SVER.

  16. #376 SP
    Member muski's Avatar
    Eu am prins un meci cu echipa f f buna raven sa atace sver... si facusem cam 3 sferturi damage aproape ii batusem, desi atacam doar din 3 parti, poate ca daca treceau si ceilalti ii bateam cu siguranta... , ala a fost cu adevarat un meci f f frumos si tactic si aveam coechipieri care chiar isi dadeau viata sa vina numai sa te salveze(dadeau smoke in fata sa vina sa iti dea revive)+ ca avansam cu toti deodata(4 sau 5 smoke in fata + toti grenade inauntru) toti in linie chiar ziceai ca e cu adevarat razboi. Eu cu cat il joc mai mult cu atat imi place si mai mult si usor usor o sa se ajunga sa se intre in sver ca in painea calda, trebuie doar putina rabdare si coordonare.

    Aaaa si MuthuRaoul lasati MW2 si veniti la un adevarat joc de coordoanare si teamplay. Asteptam cati mai multi romani sa facem un sqaud bun.

  17. #377 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by Muthu Raoul View Post
    Maweryck... zNow si cu mine suntem fix invers... vrem sa il luam si sa nu mai jucam MW2 NEVER!
    Parerea mea despre joc dupa ce l-am jucat 1 saptamana si am ajuns la lvl 33 (Valor) . In ultimele zile chiar m-am chinuit sa-mi placa ..... La inceput mi-a placut mai ales ca-mi placuse closed beta-ul la nebunie ...
    In ultimele zile am jucat un joc haotic sa-i zic asa ....Armele mi se par....n-am cuvinte deja nici nu mai folosesc iron sight-ul sau nici un fel de optics ....simt ca e inutil . Am ajuns ceva de genul spray and pray .
    Mi se pare o prostie sa nu potzi sa ai mai multe profile .Poate ca mie imi place sa fiu valor , dar poate ca in weekend vreau sa joc cu prietenii mei care sunt SVER . WTF...
    Dai deploy si pana iti gaseste jocul sau se strang jucatorii nu potzi sa faci nimic . De ce sa nu ma lase si pe mine sa-mi mai aranjez clasele ...sa ma mai uit putzin la arme ....la skilluri ...macar nu te plictisesti cat astepti .
    P'orma faza cu frago points .OK , am inteles-o ca sa te stimuleze sa respecti ordinele leaderilor . Daca faci ce trebuie ca sa castigi , sa zicem , repari AAA dar nu a fost stabilit ca obiectiv de squad leader(care poate e un idiot sau poate in agitatia luptei nu a apucat sa restabileasca prioritatile ) nu iei frago points , deci faci mai putzina experienta si te dezvoltzi mai incet . Aperi A care este intr-o camera , daca esti in camera iei frago points daca esti afara ,tragi in unii care te flancheaza si te desparte doar un zid nu mai iei frago points .
    De ce sa nu am acces la harta , sa o vad macar cat astept 20 de secunde sa ma spawnez ?
    Am mai citit si pe net si majoritatea care joaca SVER sunt de parere ca jocul este f fun . Cred si eu pt ca ei cresc mai repede in rank(fiind putzin overpowered ) plus ca au ocazia sa castige de mai multe ori si nu devine frustrant . La ei nu e nevoie neaparat de cel putzin 2 plutoane de jucatori buni ca sa castige .
    Una peste alta eu care joc VALOR am impresia ca joc alt joc decat cei de la alte factiuni
    Am ajuns sa inteleg de ce pana la urma are o medie pe metacritic de 7.6 ( MAG (ps3) reviews at Metacritic.com ) . Imi place sa ma consider un gamer cat de cat hardcore care investeste timp in jocurile lui dar pana la urma, la sfarsitul zilei un joc tre sa fie fun sa ma faca sa ma simt bine . Si pana la urma care e marea smecherie cu 256 de jucatori ? imaginativa o camera sau un hangar prin care zboara grenade de peste tot , toata lumea trage in toata lumea si mai apare si cate unul care da cutite in stanga si in drepta , nu conteaza ca sunt d'ai lui sau dusmani ....Pt cei care nu au jocul si nu stiu ....friendly fire is on .
    Oricat de hardcore sau de tacticizati suntetzi trebuie sa recunoasteti ca se moare destul de random in jocul asta daca respecti obiectivele si nu campezi pe undeva sau nu oferi suport de la distanta .
    Majoritatea joaca , cu LMG .....Este aproape useless sa fii sniper in jocul asta . Pacat , mai ales ca are hartile astea imense .
    MAG SUCKS (And Here Is Why) - MAG - Discussion - PlayStation MAG avetzi aici un mic thread . cu multe pareri pro si contra
    Bafta

    ---------- Post added 13-02-2010 at 07:28 PM ----------

    Quote Originally Posted by muski View Post
    Eu am prins un meci cu echipa f f buna raven sa atace sver... si facusem cam 3 sferturi damage aproape ii batusem, desi atacam doar din 3 parti, poate ca daca treceau si ceilalti ii bateam cu siguranta... , ala a fost cu adevarat un meci f f frumos si tactic si aveam coechipieri care chiar isi dadeau viata sa vina numai sa te salveze(dadeau smoke in fata sa vina sa iti dea revive)+ ca avansam cu toti deodata(4 sau 5 smoke in fata + toti grenade inauntru) toti in linie chiar ziceai ca e cu adevarat razboi. Eu cu cat il joc mai mult cu atat imi place si mai mult si usor usor o sa se ajunga sa se intre in sver ca in painea calda, trebuie doar putina rabdare si coordonare.

    Aaaa si MuthuRaoul lasati MW2 si veniti la un adevarat joc de coordoanare si teamplay. Asteptam cati mai multi romani sa facem un sqaud bun.
    Daca as prinde si eu plutoane d;astea poate ca mi-ar placea jocul mai mult . Cred ca VALOR ofera cea mai proasta experienta la jocul asta

  18. #378 SP
    Member muski's Avatar
    Iti spun eu ca e f f fun cand te strofoci din rasputeri sa le spargi baza, si vezi ca ai rezultate si ca ai un team f f bun, si pt mine era cam stresant inainte de meciul asta, care l-am prins cu un squad chiar de elita, nu stiu daca am fost spamat mai mult de 3 ori in tot meciul, deoarece zburau fumigenele peste tot si avansam toti cu heal si grenade , pur si simplu inamicii nu aveau ce sa ne faca intram in ei ca in branza , dar asta se intampla f rar, dar si cand prinzi un meci deasta parca iti vine pofta si mai mare de joc cand vezi ca, chiar da roade teamplay-ul in acest joc.


    Iar faza cu deploy pana astepti sa se adune playeri pt. meci, (daca la asta te referi mawerick), poti sa dai back si sa te uiti la arme si upgrade-uri, la mine unu merge.....

  19. #379 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Ok ...am inteles ..deci SVER nu e overpowered pe harta lor de Domination sau Sabotage, nici voi nu sunteti extraordinari ....pur si simplu noi suntem f slabi
    Nu "frate" doar ca ai/ai avut parte de jucatori prosti punct, overpowered este orice echipa aflata in defense logic.

    Fiecare a inteles ce vrea din ce am zis, in fine nu-mi mai bat capul...maweryck te invit inainte sa cedezi si sa te intorci la magnificul mw2 sa incerci si celelalte factiuni poate chiar SVER sa vedem ce sanse ai sa castigi la Raven acasa pe aquisition cu ambele echipe echilibrate ca experienta de joc, eu zic ca va fi easy pie.

    Sincer acum relaxati-va joinati toti la SVER ca sa dormiti un pic mai bine ca noi ne mutam la Raven

    THE MOVEMENT

  20. #380 SP
    Member ramusg's Avatar
    Hai sa facem un recensamant si sa vedem cati sunt Valor, cati Raven,cati Sver, ok? Vreau sa vad unde sunt mai multi romani pt a face squad bun. Exemplul pt post :"eu sunt Sver..."etc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 37 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Action Game 2012 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2012, 18:19
  2. Replies: 0 Last Post: 04-01-2011, 13:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts