Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Sfat achizitie ps3

  1. #1 SP
    Junior Member bogdan10's Avatar

    Sfat achizitie ps3

    Salut! Urmeaza sa achizitionez un ps3 insa nu sunt decis in privinta memoriei. Mentionez ca nu am de cand sa o modez. Daca optez pentru varianta super slim de 12gb voi avea probleme cu stocarea jocurilor? Nu vor fi foarte, principalul motiv pentru care il cumpar fiind aparitia GTA V.
    Daca optez pentru varianta slim dar cu o memorie mai mare voi avea vreun dezavantaj ?
    Am observat ca varianta de 12 gb se ieftineste, la flanco a fost luna trecuta 499RON. Se merita sa o iau pe aceasta si sa ii pun un HDD?

  2. #2 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Poti sa iei linistit pe cea de 12gb si dupa aceea poti cumpara un hard de 2.5" de cati GB vrei tu ca sa il inlocuiesti pe cel vechi. Daca motivul pentru care iei consola este doar pentru GTA V atunci merge perfect doar cu hardul de 12 din moment ce jocul o sa fie ~8 GB.

  3. #3 SP
    Junior Member bogdan10's Avatar
    Asa mic? Sa inteleg ca ocupa mai putin decat varianta pt pc?

  4. #4 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Sony a impus limita maxima de 8 gb la install. Nu stiu de ce, pe unii developeri i-a incurcat aceasta decizie (sau cel putin asta zic ei, ex Rage, cu problemele de textura cauzate de limita de instalare). Pentru inceput poti sa stai doar cu cei 12 gb, depinde ce jocuri vei mai juca. Unele jocuri pot fi jucate si fara install, dar exista unele (Gen Bayonetta sau Gran Turismo 5) la care e cel mai sanatos sa instalezi jocul, ruleaza mai bine.

  5. #5 SP
    Member florent's Avatar
    GTA 5 va avea optiune de instalare ? Pacat ca nu merg instalate toate jocurile , cum e la Xbox . Prea putine merg pe PS3 . Recomand o consola cu 160GB , pe langa GTA sigur mai tragi ceva de pe PSN , iar daca iti iei PS+ hardul de 160 devine prea mic ( cu PS+ poti descarca de pe PSN cateva jocuri gratis in fiecare luna )

  6. #6 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am varianta de 12Gb de cateva luni bune si mi-a fost mai mult decat suficient. Daca nu vrei sa joci mai mult de 3-4 jocuri simultan nici nu ai nevoie de mai mult. Ce necesita mult spatiu e cumpararea jocurilor de pe PSN, dar mereu mi s-a parut o risipa, considerand ca le poti lua chiar mai ieftin SH si apoi sa le vinzi inapoi, aproximativ la aceeasi suma.

  7. #7 SP
    Junior Member bogdan10's Avatar
    Multumesc pentru informatii

  8. #8 SP
    Junior Member son1k's Avatar
    Si eu vreau sa imi iau PS3 pentru GTA V.. e prea adevarat jocul. Acum am citit aici chestia ca au voie sa faca joc de MAXIM 8GB.. la XBOX e tot la fel ? Daca ar fi mai ok jocul pe XBOX, imi iau XBOX si renunt la PS3.. nu am chef sa joc GTA V cu 20-30 de misiuni si apoi END GAME.. Urasc jocurile scurte care se termina repede...

  9. #9 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    GOW 3 are peste 40gb, nu știu de unde ai scos-o p-asta cu 8Gb..poate instalarea pe HDD de maxim 8gb

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by son1k View Post
    Si eu vreau sa imi iau PS3 pentru GTA V.. e prea adevarat jocul. Acum am citit aici chestia ca au voie sa faca joc de MAXIM 8GB.. la XBOX e tot la fel ? Daca ar fi mai ok jocul pe XBOX, imi iau XBOX si renunt la PS3.. nu am chef sa joc GTA V cu 20-30 de misiuni si apoi END GAME.. Urasc jocurile scurte care se termina repede...
    Tu te auzi ce zici ? Tu chiar crezi ca daca s-ar scoate un joc, sa zicem, pentru 2 platforme diferite, pentru una ar avea 40GB si pentru cealalta doar 8, asta ar insemna ca ar avea mai putine misiuni si o sa te trezesti cu game over cand se termina spatiul de pe disc ?!?!?

    NU !!!! vor scadea detaliile grafice sau il vor face pe 500 de discuri daca e nevoie, cat sa fie la fel, sau pur si simplu nu-l vor scoate pe o alta platforma (cum e cazul exclusivitatilor)...

  11. #11 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by son1k View Post
    Si eu vreau sa imi iau PS3 pentru GTA V.. e prea adevarat jocul. Acum am citit aici chestia ca au voie sa faca joc de MAXIM 8GB.. la XBOX e tot la fel ? Daca ar fi mai ok jocul pe XBOX, imi iau XBOX si renunt la PS3.. nu am chef sa joc GTA V cu 20-30 de misiuni si apoi END GAME.. Urasc jocurile scurte care se termina repede...
    Tu vorbesti de spatiul de pe HDD, nu de marimea jocului. Jocurile sunt identice pe ambele platforme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfat achizitie: PC vs PS3 By namehere44 in forum Console Club
    Replies: 36 Last Post: 07-08-2013, 12:25
  2. Sfat achizitie smart tv By momi in forum HiFi
    Replies: 9 Last Post: 25-06-2013, 19:46
  3. Sfat achizitie receiver By luciannick in forum HiFi
    Replies: 1 Last Post: 31-08-2012, 03:39
  4. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  5. Sfat achizitie TV pt ps3 By biggynr3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 30-04-2012, 11:02

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts