Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 102

Thread: Pro Evolution Soccer PES 2010

  1. #61 SP
    Banned asperas's Avatar
    Nu e cine stie ce pesu de anul astae cam varza la comentariu parca ar fi pesu pe psp!Grafica in schimb e un pas inainte dar doar atat!Si nu nteleg de ce astia de la konami nu sunt pe faza cu ghetele jucatorilor(lipsesc tocmai alea negre nike)..

  2. #62 SP
    Member roberte's Avatar
    asperas iti recomand fifa 10 dc pes nu iti place anu asta unde grafica e din jetix unde jucatori alerga de zici ca patineaza iar apropo la fifa au ghete in picioare ca nu se vad prea bine buna asta cu ghetele cred ca din cauza asta nu joci tu pes ca nau ghete nike negre

  3. #63 SP
    Banned asperas's Avatar
    roberto nu mai vb in necunostinta de cauza ca io cumpar in fiecare an si fifa si pesu inca de la inceputurile lor..si ce e dac vroiam si ghete negre nike ?c.ronaldo cu ghete bleu ca prietenul lui nani de la MU!!??

  4. #64 SP
    Member ramusg's Avatar
    Nu stiu de ce atatea critici pt acest joc pt ca este unul f reusit. Tot timpul Pes-ul a cerul un timp de acomodare, primele contacte cu jocul nu sunt entuziasmante dar dupa scurt timp incepi sa-i gusti frumusetea paselor si reusita golurilor surprinzatoare exact ca la un meci de fotbal real, jocul asta este pt cunoscatori, un simulator in toata regula si numai cei care sunt cu adevarat atrasi de fenomen reusesc sa-i cunoasca adevarata valoare, am jucat si fifa f mult dar nu am regasit aceleasi sensatii si placerea de a juca un meci ca la Pes. Are si el, jocul, minusurile lui dar nimic nu e perfect si nu o sa fie, senzatia asta o ai chiar si la un meci de fotbal real, mai ales noi romanii suntem chiar in masura sa ne dam cu parerea despre asta.Jucatil cu placere si o sa descoperiti ca este f incitant,multumesc.

  5. #65 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Hai sa ne luam gandurile de la MW2 pentru 2 minute si sa vedem Steaua in actiune!

    1. Primul gol din sezonul 3 (o lovitura libera frumusica inscrisa d mine)
    2. Banel reusind egalarea in prelungiri

    Scuze pt calitatea filmuletelor, sunt filmate cu telefonul.

    Mentionez ca majoritatea jucatorilor Stelei sunt creati de mine, la fel si echipamentele de joc. Nu sunt extraterestrii, i-am facut sa para cat mai reali posibili, gen Kapetanos incet dar bun la cap, Banel foarte rapid si stamina buna, Tanase foarte tehnic dar si cu mine destul de bunicel ...




  6. #66 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Joaca cineva online jocul asta? Da, stiu multa lume joaca FIFA dar poate poate la un 2 v 2 ne intalnim!

  7. #67 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    free dlc for PES

    Konami Digital Entertainment GmbH presented details on the first free DLC content for PLAYSTATION � 3, Xbox 360 and PC-DVD versions of PES 2010.
    A preliminary update to download from today and will prepare the appropriate hardware for the entire DLC update that is released on November 24 this year. The update ensures that all preparatory PES 2010 Edit data that the user has stored on the hardware will be protected and included in future updates Konami DLC.

    The scheduled update for November 24 includes adjustments related to the game and ensure that all club teams back completely updated with all transfers. All major transfers that took place after the launch of this game will be updated.
    Furthermore, four new teams added to the PES's 2010 UEFA Champions League mode, namely: Atletico Madrid, Olympiacos, Lyon and Fiorentina. They all four are added to the competition in their official Champions League kits. DLC also applies this same time the home kit of the Japanese national team that recently changed.

    Konami let them know that the coming year updates for PES 2010 will make available via DLC. Furthermore, let them know that they close cooperation with the PES community like it and whether changes to the game can be improved with future content.

  8. #68 SP
    Junior Member god of war's Avatar
    Pt cine are pes 2010,imi poate zice,din Germania nu este nici un club?Bayern Munich nu este???

  9. #69 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Nu este. Dar il poti gasi in destul de multe OF-uri (option files). ALaturi de Sttugart, Shalke Wolfsburg etc. Depinde pe ce s-au axat baietii care au creeat fisierele.

  10. #70 SP
    Junior Member god of war's Avatar
    merci man,dar eu nu am internet si nici nu ma pricep.Imi poti spune se poate virusa ps3-ul daca dai jos muzica,sau filme de pe net?

  11. #71 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by god of war View Post
    merci man,dar eu nu am internet si nici nu ma pricep.Imi poti spune se poate virusa ps3-ul daca dai jos muzica,sau filme de pe net?
    Nu se poate virusa. Dar cum iei tu muzica, filme si pr0n pe PS3 daca nu ai Internetzi?

  12. #72 SP
    Junior Member god of war's Avatar
    Vreau sa-mi trag,frate!

    ---------- Post added 22-11-2009 at 03:46 PM ----------


  13. #73 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by Nonelito View Post
    Joaca cineva online jocul asta? Da, stiu multa lume joaca FIFA dar poate poate la un 2 v 2 ne intalnim!
    Urmeaza sa-mi ajunga saptamana viitoare. L-am vazut pe Sendit la 25 de lire si am cazut prada unui "impulse buy".
    Anul trecut am sarit peste PES2009, dar inca mai joc online 2008. Stiu ca multi l-au criticat, dar mi se pare foarte distractiv. Apropo, daca exista doritori...

    O sa dureze putin sa ma acomodez cu 2010, dar sunt convins ca n-o sa regret banii dati pe el dupa cateva sute de ore petrecute online.

  14. #74 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by Dynamix View Post
    Urmeaza sa-mi ajunga saptamana viitoare. L-am vazut pe Sendit la 25 de lire si am cazut prada unui "impulse buy".
    Anul trecut am sarit peste PES2009, dar inca mai joc online 2008. Stiu ca multi l-au criticat, dar mi se pare foarte distractiv. Apropo, daca exista doritori...

    O sa dureze putin sa ma acomodez cu 2010, dar sunt convins ca n-o sa regret banii dati pe el dupa cateva sute de ore petrecute online.
    Nu o sa regreti nicio lira! Am mai vazut 2 baieti ieri online jucandu-se PES 2010, asa ca am putea face un 2 vs.2 candva

  15. #75 SP
    Member DRAGOS10's Avatar
    dupa ce pui Option File ,si intrii pe online mai raman echipamentele si restu ? si daca se poate juca club ca la fifa

    MS.

  16. #76 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Nu si nu. Online, poti juca numai cu echipele default. Cel putin asa am vazut eu pana acum. OF e valabil numai in Exibition si ML.

  17. #77 SP
    Junior Member tamsad's Avatar
    am inteles ca are comentariu si in romana ? pe pes 3 are in romana ?

  18. #78 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Pe PS3 nu exista momentan asa ceva. Numai PC. Check PESRomania .

    Pacat ca nu am timp dar mi-ar fi placut sa fac toata liga din Romania, cu toate echipele, echipamentele si jucatorii exclusiv pentru PS3. Se poate face destul de usor, dar iti mananca cel putin 2-3 zile.

  19. #79 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    l-am luat si eu, pt cateva zile, de la un prieten si...wow. nici nu stiu de unde sa incep.

    grafica depasita. a fost prima chestie care m-a lovit.
    meniu intortocheat. am stat app 20 min in meniu sa incerc sa gasesc o modalitate de a face transferuri intre cluburi si sa se si salveze. NU AM GASIT !!!

    lasand astea laoparte, intrucat nu conteaza prea mult. jocul este destul de patetic. DA. ESTE ADEVARAT. NU ESTE ASA SCRIPTAT CA FIFA SI CA ARE ANIMATII CARE SE LEAGA MAI BINE ! dar atat.

    control al jucatorilor foarte slab, nu poti "regla" puterea paselor, intr-un meci, am avut 4 faze in care se "bateau" 2 jucatori pe o minge, care la un moment dat a ramas pe loc si ei ori alergau in juru ei, ori ramaneau pe loc timp de 2-3 secunde, dupa care continuau. pasele in adancime sunt foarte prost gandite si de cele mai multe ori, acestea se duc ori direct in jucatorul advers, ori inafara terenului. suturile sunt ok, dar nu exceleaza. singura chestie notabila este ca poti da gol mai usor dinafara careului, dar asta e si la minusuri, ca sunt portarii praf.

    ce am observat si m-a facut sa scot discu din unitate instant, este ca la nivele mai mari de dificultate, nu devin ceilalti cu mult mai buni, ci portarul meu cu muuult mai prost. am primit 5 goluri din 5 suturi, suturi care pe nivel mediu le apara fara probleme.

    si nu stiu de ce, dar mi se pare ca ori terenul este mai mare, ori jucatorii mai mici

    oricum, cel mai "dezamagitor" mi se pare faptul ca nu au si ei "scurtaturi" cum are fifa, pentru driblat, pentru lob, pentru protejat mingea, samd...

    asta este doar parerea mea si sper sa nu ma criticati prea mult

  20. #80 SP
    Member Nonelito's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    l-am luat si eu, pt cateva zile, de la un prieten si...wow. nici nu stiu de unde sa incep.

    grafica depasita. a fost prima chestie care m-a lovit.
    meniu intortocheat. am stat app 20 min in meniu sa incerc sa gasesc o modalitate de a face transferuri intre cluburi si sa se si salveze. NU AM GASIT !!!

    lasand astea laoparte, intrucat nu conteaza prea mult. jocul este destul de patetic. DA. ESTE ADEVARAT. NU ESTE ASA SCRIPTAT CA FIFA SI CA ARE ANIMATII CARE SE LEAGA MAI BINE ! dar atat.

    control al jucatorilor foarte slab, nu poti "regla" puterea paselor, intr-un meci, am avut 4 faze in care se "bateau" 2 jucatori pe o minge, care la un moment dat a ramas pe loc si ei ori alergau in juru ei, ori ramaneau pe loc timp de 2-3 secunde, dupa care continuau. pasele in adancime sunt foarte prost gandite si de cele mai multe ori, acestea se duc ori direct in jucatorul advers, ori inafara terenului. suturile sunt ok, dar nu exceleaza. singura chestie notabila este ca poti da gol mai usor dinafara careului, dar asta e si la minusuri, ca sunt portarii praf.

    ce am observat si m-a facut sa scot discu din unitate instant, este ca la nivele mai mari de dificultate, nu devin ceilalti cu mult mai buni, ci portarul meu cu muuult mai prost. am primit 5 goluri din 5 suturi, suturi care pe nivel mediu le apara fara probleme.

    si nu stiu de ce, dar mi se pare ca ori terenul este mai mare, ori jucatorii mai mici

    oricum, cel mai "dezamagitor" mi se pare faptul ca nu au si ei "scurtaturi" cum are fifa, pentru driblat, pentru lob, pentru protejat mingea, samd...

    asta este doar parerea mea si sper sa nu ma criticati prea mult
    D'aia e forum man, sa ne exprimam liberi

    Eu l-am criticat tare dupa demo, jucand si FIFA in prealabil, dar dupa ce am vazut ce mizerabil de scriptat si total nerealist este jocul celor de la EA, am zis sa-i acord totui o sansa jocului ce mi-a mancat multe nopti de la PSX incoace.

    Usor usor am observat ca e chiar fun. Foarte complex in Master League, foarte customizabil, de la gameplay la look-ul overall. Sunt de parere ca jocul merita mai multe sanse din partea celor ce au jucat FIFA si acum incearca PES.

    Iar chestia cu driblinguri usoare si artificii din astea e chiar realista din p.m.d.v pentru ca niciodata nu o sa-l vezi pe Puyol de exemplu sa faca flick-flack ca Messi. Numai jucatorii cu skill mare in joc pot face show

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  5. Pro Evolution Soccer PES 2009 By richardm27 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 14-10-2008, 00:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts