Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 246 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast
Results 2,761 to 2,780 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2761 SP
    Member adin33's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Eu am primit un jaguar xj13 de pe facebook, am facut download, install si nu-mi apare in garaj. Aveti idee de ce ?
    Este valabil doar daca ai jocul zona 2.

  2. #2762 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    care-i faza cu Gift Car Ticket?
    sa-l folosesc acum sau sa mai astept ? e ceva surpriza sau nimic interesant ?
    Folosestel,e un random car de un anumit nivel in functie de campionatele terminate,nu sti niciodata ce masina bunicica iti pica de care te vei folosi mai departe,desigur poate sa-ti pice si o coaja de care nu te vei atinge deloc

    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Eu am primit un jaguar xj13 de pe facebook, am facut download, install si nu-mi apare in garaj. Aveti idee de ce ?
    Poate nu ai activat inca ticket-ul,vezi la tir sau la items daca iti apare car ticketul cu Jaguar
    L.E.sau ce a zis baiatul de sus^^^

  3. #2763 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu inteleg ce e addictive, imi pun pilotul intr-o masina, in prima tura ajunge in fata si dupa aia stau si ma holbez 6 ture la el cum se plimba... (
    Sistemul de upgrade si te ajuta sa aduni mai usor credite. Nu tunez masina f mult, sa nu arunc credite aiurea, cat sa fie competitiva.

  4. #2764 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    am si eu facebook si jocul zona 2.cum se activeaza astea?ca la mine e setat sa apara pe facebook cam tot ce fac pe psn ...

    asa fac si eu momentan la b-spect,stau si ma uit la el, pana mi-am adus aminte ca am GT pe PSP, so ...

  5. #2765 SP
    Member playgame's Avatar
    Ce inseamna sageata din dreapta numelui pilotului B-spec? Mai inainte era de culoare portocalie si indreptata in jos.
    Attached Images Attached Images phpicaxa5am.jpg

  6. #2766 SP
    Junior Member Lynoleum's Avatar
    sageata este un indice al skillului pt urmatoarea cursa. Daca e sus sau lateral e ok. Daca e jos ar trebui schimbat. Acum depinde si de strategia de cursa. Daca nu ii dai nicio comanda, ai grija sa fie macar la un lvl apropiat cu cel al cursei.

    Bob lvl 15 arrow down > cursa lvl 15-16 maxim. Un bob lvl 14 cu sageata in jos la mine a avut probleme in cursa de lvl 16. Cu cat masina e mai puternica si instabila cu atat Bob -2 lvl o sa piarda controlul. Nu de multe ori am vazut un Bob neexperimentat sau fara chef facand drift in curba, etc.

  7. #2767 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Imi recomandati si mie va rog o masina? Pana in 200.000 Cr, sa se conduca usor, in curbe mai ales si cu o viteza acceptabila. Am luat un Ferrari 512BB '76 dar e groaznic la control, intru in curbe din cele mai simple cu 40 mph si o ia razna.

  8. #2768 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    pt curbe calumea, din ce mi sa recomandat si mie, cauciuce racing medium la masini de peste 500 HP.
    astept si eu sa vad ce recomanda lumea buna...
    imi place jocul asta din ce in ce mai mult,more, i want more.

  9. #2769 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Cauciucuri racing soft ma ce medium,is cam scumpe stiu dar fac o diferenta enorma la controlul masinii.Iar masinile care se controleaza mai usor(bine) sunt cele cu tractiune fata sau integrala,incercati diferite modele ca este de unde alege
    Walkman,cumparati G37-le ca nu e asa scump mi se pare si se controleaza perfect,sau HKS-ul,vezi tu...probeaza.

  10. #2770 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Vrea cineva contu' cu jaguarul ? Ii singuru' download de pe cont.
    LE: nu merge pe zona1. De aia il si dau. Ce as vrea sa incerc daca il ia cineva totusi, sa tina masina pe contul lui si sa-mi trimita mie masina de pe contul facut pt. download. Numai daca vrea cineva. Il dau si daca nu lol

  11. #2771 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dudel View Post
    Vrea cineva contu' cu jaguarul ? Ii singuru' download de pe cont.
    Merge pe zona 1?

  12. #2772 SP
    Junior Member Lynoleum's Avatar
    ferrari 458 e ok

  13. #2773 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Lynoleum View Post
    sageata este un indice al skillului pt urmatoarea cursa. Daca e sus sau lateral e ok. Daca e jos ar trebui schimbat.
    Cum il poti schimba?

  14. #2774 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    la ultima cursa din season events eu am castigato cu un GT-R Concept S(standard) ce-l aveam castigat de pe undeva in garaj,i-am pus suspensii sport,schimbat si reglat transmisia si diferentialul si tunat putin fiindca avea mai putini cai decat era max admis,level 1 engine mi se pare si ceva admisie si evacuare modif.L-am depasit pe primul in ultimul tur,ultima curba,f faina cursa
    Merci major de sfat! Am luat un GT-R Proto '05 de la dealer 430.000 am bagat niste bani in el, cam ~200.000 dar merge ca un vis

  15. #2775 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Eu am avut GT-R Black Mask, l-am facut de vreo 600 cp, ma enerva cum mergea, subvira foarte mult, in plus nici nu puteam participa in seasonal cu el, l-am vandut, am luat un Gt-r V-spec 09, avea 478cp, l-am adus la 492cp, close ratio gear, stage 3 weight, aero parts, etc. Nu imi place cum arata (jantele sunt oribile, eleronul spate zici ca e de planor, evacuarea e urata, mai frumoasa la Gt-r-ul normal, dar merge perfect acum). I-am scazut garda la sol la minim, am intarit amortizoarele spate si le-am facut mai moi pe fata, ca sa imprim un efect supravirator, am scapat de subvirare.) i-am pus racing-medium - m-am zgarcit si m-am gandit sa ii schimb uleiul. Culmea...dupa aceasta operatiune.....masina avea 508 cp, asa ca adio seasonal.Cum vine asta? masinile noi sunt in rodaj si dupa o perioada le creste puterea?! am patit si la Ferrari 430 Scuderia, aveam 666cp si dupa mai multe curse aveam deja 680cp. Asa ca o sa cumpar si un GT-R normal, de care nu ma ating, sa fac si eu Seasonal ...ca ala era scopul.

    Recomandati o masina buna sa fac Like the Wind ......m-am gandit la Veyron cu elemente de aerodinamica...merge? sau sa incerc cu Jaguar xk13 RC Chrome? Cu Nissan-ul ma fac aia, cu Ferrari nu pot sa ii dau blana ca o ia spatele razna. Mai am un Golf IV Stage II R32 de 700cp, cu ala ma tin dupa ei, dar e cam dezastru la curbe.

  16. #2776 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Pt Like the Wind incearca cu Corvette ZR1 race car,te va ajunge vreo 6-700mii cred sa-i faci toate modificarile dar se poate castiga cu masina aia,mai greu dar merge.

  17. #2777 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    GT5 patch 1.05: Hidden changes revealed | GamersMint

    There were a lot of subtle changes when GT5 got its latest update which were not mentioned in the official log. We have the complete list below for you:

    1. Improved clutch for G25/27
    2. �Thrustmaster�
    3. Car sorting in garage will be saved
    4. Restart option after finishing a race
    5. Corrected taillights on the �91 Acura NSX
    6. Improved force feedback on the RedBull X2010
    7. Improved loading times in the car dealership menu
    8. Reduced screen tearing incidents
    9. You can now export all your photos to the XMB at once
    10. The rev meter in the Mazda RX-7 (FC) �90 and the gear display in the NSX GT500 were fixed
    11. Slight shadow improvements
    12. Sticky bumper physics fixed
    13. 16 cars on-track in Arcade Mode
    14. Set-up menu now called �Settings� instead of �Tuning�
    15. Smoke/spray pixelation around the cars improved
    16. RE-Amemiya RX-7 sound improved
    17. Laps, restrictions and other infos are now displayed in the online race browser
    18. In GT Rally, there are now only two choices for map display � off or fix to track (or maybe it was fix to car). Manually changing the map scale doesn�t make any difference as it now auto-scales depending on your speed
    19. In online lounge, when browsing the servers, there is a check box for recommended
    20. In GT Mode > Practice, mechanical damage can now be one of the following: off, light, heavy
    21. Tach from the Silvia S13 was fixed
    22. You now get 5 museum cards and 5 paints for your online log-in

  18. #2778 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Hai sa facem un exercitiu diseara. Voi face lounge, fara restrictie pe masini. Se vor face curse pe 4 clase, in felul urmator:

    Clasa 1 - Maximum HP 250
    Clasa 2 - Maximum HP 400
    Clasa 3 - Maximum HP 550
    Clasa 4 - Maximum HP 800

    Fiecare vine cu masina din garaj si, in functie de putere, se incadreaza la una din clasele de mai sus. Maximum de participanti pentru o clasa este de 4, astfel, daca ne strangem 16, vor fi 4x4 participanti.

    Asadar, pregatiti-va masini, anuntati-va aici, eventual si cu masina cu care participati si asteptati-va diseara pentru niste curse cu destul de multe ture (15-20).

    Ca reguli, pe langa cele puse in primul post, in cazul de fata avem precizarea ca, fiecare masina se lupta in mod direct cu celelalte din clasa sa. Asa ca sa nu se apuce cineva din clasa 1 de exemplu sa se ia la harta cu o masina de 800 de cai si sa-l incomodeze. Exista 4 locuri 1, cate unul la fiecare clasa.

    Lounge-ul va fi creat la ora 19:00. Ne vedem atunci.

  19. #2779 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Subaru Imprezza WRX STI - Clasa 3 - Maximum HP 500

  20. #2780 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Daca am Nissan Gt-R specV 2009 de 508-515cp, merge la clasa maximum 500? ca sa concurez cu 800 nu e echitabil

    nu am ce sa reduc la ea, e stock. am schimbat doar uleiul si am facut ceva km cu ea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 139 of 246 FirstFirst ... 39 89 129 137 138 139 140 141 149 189 239 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts