Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 246 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 190 240 ... LastLast
Results 2,781 to 2,800 of 4915

Thread: Gran Turismo 5

  1. #2781 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    va fi un singur lobby cu toate clasele, nu?
    poate ma bag si eu la 400, dar nu's sigur, sa vedem

  2. #2782 SP
    Member Dante's Avatar
    e posibil ca la unele clase sa fie mai mult de 4 doritori iar la unele mai putin de 4. nu era mai bine sa se faca lounge cu diferite restrictii de putere in seri diferite ? asa am stii ca toti de pe traseu concureaza in aceiasi clasa indiferent ca suntem 16, 10, 8 , 5 sau mai stiu eu cati online in lounge

  3. #2783 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Ideea a fost expusa, se doreste o cursa cu mai multe clase, 4 masini din fiecare. Asa va fi facut lounge-ul. Daca aveti alte pareri va puteti organiza, momentan dorim sa vedem cum se infaptuieste acest exercitiu. In serile viitoare facem altceva, nu-i bai.

    @cosminbad: Maximum 500 inseamna... maximum 500, nu 501, 508, etc

    Va puteti face ce masini doriti, nu va opreste nimeni. Incercati, daca aveti finante si timp, sa va faceti o masina pentru fiecare clasa. Astfel, la schimbarea traseului, sa concurati la alta clasa, sa fie toata lumea multumita.

  4. #2784 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Si pentru numele lui D-zeu, cumparati-va un headset. Se gasesc peste tot acum si costa destul de putin. Chiar este un joc la care trebuie sa mai dai din gura, din cand in cand.

  5. #2785 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    daca toata lumea joaca pe un singur traseu,de unde stiu eu sa-l las in pace pe cel din alta clasa?
    poate ar fi o idee ca fiecare clasa in parte sa aiba culoare diferita a masinii data de celelalte.

    ex:
    clasa 1 - portocaliu
    clasa 2 - alb
    s.a.m.d.

    as intra si eu diseara, sa vad cum stau cu timpul.

  6. #2786 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    n-ar fi o idee rea asta cu culorile...

  7. #2787 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    daca toata lumea joaca pe un singur traseu,de unde stiu eu sa-l las in pace pe cel din alta clasa?
    poate ar fi o idee ca fiecare clasa in parte sa aiba culoare diferita a masinii data de celelalte.

    ex:
    clasa 1 - portocaliu
    clasa 2 - alb
    s.a.m.d.

    as intra si eu diseara, sa vad cum stau cu timpul.
    Bun tip, pentru o mai buna vizibilitate si recunoastere le separam pe culori atunci:

    Clasa 1 - Alb
    Clasa 2 - Verde
    Clasa 3 - Rosu
    Clasa 4 - Negru

    L.E. Am editat putin clasele, cosminbad poti concura cu GTR-ul

  8. #2788 SP
    Member playgame's Avatar
    Mi-am luat o camera ps eye pt head tracking si e misto senzatia, dar merge doar in arcade/time trial/drift. Pt beginner mode nu trebuie setat nimic special dar pt intermediate si professional trebuie dezactivat tyre/fuel wear pt a functiona.

    Trebuie sa stai mai aproape de tv ca sa mearga bine. Chestia asta are si un avantaj, ca fiind mai aproape de ecran, senzatia de miscare a camerei e mai realista, in sensul ca sa-ti dea senzatia ca esti in masina aia.

    E interesanta ideea lui Grey, cu masini de diferite clase. O sa fie ca la Le Mans.

    Dupa ce am instalat la o masina anumite tuning parts, se mai pot dezinstala? Am intrat la settings care e langa "change car". Acolo gasesti partile instalate, au o bifa, dar nu se poate debifa. Exista alta posibilitate de a le dezinstala?

  9. #2789 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Anumite modificari sunt ireversibile, cum ar fi engine stage tuning, rigidizarea caroseriei sau weight reduction. Restul se pot modifica in functie de necesitati (suspensie, filtre, evacuare, turbo, distributie, etc).

    Quote Originally Posted by playgame View Post
    Acolo gasesti partile instalate, au o bifa, dar nu se poate debifa. Exista alta posibilitate de a le dezinstala?
    Pai nu debifezi piesa montata, ci bifezi piesa pe care o vrei. Poate nu am inteles eu bine...

  10. #2790 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Chestia cu clase pe culori nu prea merge, exista unele masini cu livery original care nu poate fi vopsit/schimbat. Cel mai bine ne inarmam cu microfoane, un "da-te ca vin" are mai mult efect decat verde stop

  11. #2791 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Cel mai bine ne inarmam cu microfoane

    Attached Images Attached Images mic.jpg

  12. #2792 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    O masina buna de lv 9/10 la 100k credits?

  13. #2793 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    Chestia cu clase pe culori nu prea merge, exista unele masini cu livery original care nu poate fi vopsit/schimbat. Cel mai bine ne inarmam cu microfoane, un "da-te ca vin" are mai mult efect decat verde stop
    Get your fat ass out of the way! Rihanna out. lol
    Attached Images Attached Images ilmrihanna.jpg

  14. #2794 SP
    Member roberte's Avatar
    a zucat cineva gt5 in 3d ca vreau sa imi achizitonez un tv 3d si eram curios cum se vede si dc se merita investitia

  15. #2795 SP
    Senior Member Minimize's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Asadar, pregatiti-va masini, anuntati-va aici, eventual si cu masina cu care participati si asteptati-va diseara pentru niste curse cu destul de multe ture (15-20).
    .
    Grey, la sfarsitul celor 20 ture o sa fie o diferenta mare intre castigator (clasa 800) si cei din clasa 250. Nu stiu care este timpul maxim care se poate acorda continuarii cursei dupa ce castigatorul a trecut linia de sosire.

  16. #2796 SP
    Member Dante's Avatar
    se mai deschide vreun lounge?

  17. #2797 SP
    Member BogdaN_RO's Avatar
    Quote Originally Posted by BogdaN_RO View Post
    O masina buna de lv 9/10 la 100k credits?
    Ok, rectific... 180k... As dori viteza, sa nu derapeze ca naiba in curbe si cam asa ceva.

    Ceva solutii?

  18. #2798 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Lounge deschis, mai vine lume ?

  19. #2799 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Daaa!acu intru in sfarsit pot folosii maisna de suflet in online , ideea lu` Grey e fantastica.

  20. #2800 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    le-ati mai vopsit? sunt cu cosminbad, nu o sa joace azi cu voi. va multumeste pt schimbarile de regulament

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 140 of 246 FirstFirst ... 40 90 130 138 139 140 141 142 150 190 240 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts