Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 44

Thread: Care e cel mai bun model de ps3???

  1. #1 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar

    Care e cel mai bun model de ps3???

    Salut tuturor.sunt mai nou fe forumul.nu stiu daca a mai fost discutata aceasta problema pina acum,iar daca da, imi cer scuze.
    Doresc sa imi cumpar un ps3 cat de curand probabil pina de sarbatori asta ca sa imi fac un cadou frumos.am vazut ca sunt mai multe modele de ps3 acum si a-si dori sa stiu si eu si sa ma informeze si pe mine cineva care este mai in masura(profesionist ca sunt multi aici din cat am vazut)care este cel mai bun model ps3 in momentul acesta.am vazut ca cel de 80g este mai nou si se gaseste peste tot.am gasit aici (2 Ani garantie) ca si in alte locuri de unde sa imi cumpar(nu ca ar fi asta o problema).
    Va rog frumos sa ma ajutati cu cateva sfaturi daca se poate.voi ce mi-ati recomanda??
    Multumesc.

  2. #2 SP
    Junior Member Dunno's Avatar
    Uh,ce urat arata postul cu caps-lock.

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Toate PS3-urile sunt la fel, diferenta fiind la Hard Disk. Cel mai mare HDD este cel de 160GB, deci ar fi cam cel mai bun in momentul asta sau poti alege un bundle 80GB+LittleBigPlanet sau 80GB+COD: World at War.

  4. #4 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar
    Imi cer scuze pentru faptul ca am scris cu Caps Lock dar am facut-o fara sa imi dau seama.Cand am realizat deja era prea tarziu.
    @istrategie multumesc pentru raspuns.

  5. #5 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    din cate stiu eu mai exista 2 diferente:
    1. compatibilitatea cu jocurile ps si ps2 (eu stiu ca numai cel de 60gb o are)
    2. numarul de mufe usb (la 60gb sunt 4, la 20 sunt 2 de ex)

    nu mai stiu de altele

  6. #6 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by DRACVLAD View Post
    SALUT TUTUROR.SUNT MAI NOU FE FORUMUL.NU STIU DACA A MAI FOST DISCUTATA ACEASTA PROBLEMA PINA ACUM,IAR DACA DA, IMI CER SCUZE.
    DORESC SA IMI CUMPAR UN PS3 CAT DE CURAND PROBABIL PINA DE SARBATORI ASTA CA SA IMI FAC UN CADOU FRUMOS.AM VAZUT CA SUNT MAI MULTE MODELE DE PS3 ACUM SI A-SI DORI SA STIU SI EU SI SA MA INFORMEZE SI PE MINE CINEVA CARE ESTE MAI IN MASURA(PROFESIONIST CA SUNT MULTI AICI DIN CAT AM VAZUT)CARE ESTE CEL MAI BUN MODEL PS3 IN MOMENTUL ACESTA.AM VAZUT CA CEL DE 80G ESTE MAI NOU SI SE GASESTE PESTE TOT.AM GASIT AICI(2 ANI GARANTIE) CA SI IN ALTE LOCURI DE UNDE SA IMI CUMPAR(NU CA AR FI ASTA O PROBLEMA).
    VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI CU CATEVA SFATURI DACA SE POATE.VOI CE MI-ATI RECOMANDA??
    MULTUMESC.
    Pai dupa mine cel mai bun model este cel de 60 GB pentru ca are Backwards compatibility cu jocurile de PS2/1, dar pacat ca numai este in productie.
    In rest...(vezi postul lui istrategie)

  7. #7 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    vezi la flanco la 15 mil este bundle si primesti jocul motorstorm pacific rift gratis

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Compatibilitate cu PS1 au TOATE PS3-urile. Compatibilitate PS2 au numai cele de 60GB (nu se mai gasesc) si cele NTSC de 80GB. Daca ai un prieten sau o ruda prin SUA poti sa iti iei unul de 80GB de acolo, care are tot ce are si cel de 60GB.

  9. #9 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar
    Va multumesc pentru sfaturile acordate.Mai am o intrebare.Din cate am vazut si am citit si pe celelalte threat-uri stiam ca PS3-ul de 80G are 4 intrari usb.Gresesc sau sunt si cu 2 si cu 4??????????
    @Walkman multumesc pt "pont".
    @istrategie multumesc dar din pacate nu am rude prin USA si prefer sa o iau de aici ca sa am si garantie avand in vedere faptul ca singura lui pb este blocul optic.Chiar daca il avem pe Maestrul Donley aici!

  10. #10 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    difera numarul ... dar eu nu consider ca e important ... daca ai nevoie de 50 de usb poti sa iti iei hub usb.

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Modelul de 80GB din State care are si compatibilitate PS2 are 4 USB-uri. Celelalte au toate 2 USB-uri indiferent de model (40, 80, 160 GB). Este aceeasi consola!

  12. #12 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Cred ca tabelul asta te-ar ajuta mai mult :
    Attached Images Attached Images untitled-4.jpg

  13. #13 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar
    Multumesc inca odata tuturor @Rockstar merci pt tabelul acela.Sa inteleg ca cele de80G de la noi nu au Card reader???Doar cele NTSC???

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Doar cele NTSC au. Asta incerc sa iti explic din primul post. Cele de la noi sunt toate la fel (2XUSB).

  15. #15 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    si din moment ce consola e NTSC si jocul trebuie sa fie NTSC??sau la ps3 nu mai e ca la ps2 cu jocurile?

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Jocurile PS3 sunt Region Free, dar cele PS2 care ruleaza pe un PS3 NTSC trebuie sa fie NTSC.

  17. #17 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar
    Mmmda.Multumesc.Am crezut ca doar asta ar fi diferenta ca au2x nu 4x usb(nu ar fi problea).Dar se pare ca lipseste si card slot readerul.Pacat.

  18. #18 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Man...primele PS3-uri care au aparut aveau mult mai multe decat cele de acum...in concluzie sony a marit hardul de atunci dar a omorat alte facilitati...foarte multe...eu am PS3 de 40GB dar i-am pus hard de 120GB(hardul se poate schimba foarte usor)

  19. #19 SP
    Junior Member DRACVLAD's Avatar
    Multumesc @weriwulf.Asta stiu ca HDD se poate schimba fara probleme chiar fara sa pierzi garantia.Si din cate am vazut nici nu sunt asa te de scumpe HDD-urile(m-am documentat cat se poate de pe celelalte threat-uri).
    Nu ma deranjeaza foarte tare nici faptul ca nu mai are Slot card reader-ul doar ca aveam un card(CF Slot)de 40G care mi-a ramas de la o camera video si ma gandeam ca ar fi folositor in cazul in care voi vrea sa schimb HDD sa pot face beckup pe el sau mai stiu eu ce.Important e sa achizitionez consola(zilele astea)si apoi sigur voi reveni cu multe intrebari.

  20. #20 SP
    Senior Member huber's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Modelul de 80GB din State care are si compatibilitate PS2 are 4 USB-uri. Celelalte au toate 2 USB-uri indiferent de model (40, 80, 160 GB). Este aceeasi consola!
    Referitor la ce a spus istrategie vezi ca gasesti pe ebay.com console ntsc de 80 GB la preturi bune bafta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 23 Last Post: 17-11-2015, 23:51
  2. Replies: 54 Last Post: 12-05-2013, 10:18
  3. Care joc e cel mai bun din ele? By roby48 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 3 Last Post: 05-07-2011, 02:37
  4. Care este cel mai bun publisher ? By MonkY in forum Polls
    Replies: 60 Last Post: 29-12-2010, 21:59
  5. Replies: 18 Last Post: 21-06-2009, 18:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts