Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: PS3 40/60/80gb?

  1. #1 SP
    Member maniac360's Avatar

    PS3 40/60/80gb?

    Am innebunit si am dat in mintea copiilor (cei cu 10 ani mai mici ca mine )!!!
    Pe langa faptul ca am deja 3 console ps2,xbox,xbox360elite acum dupa cateva ore pierdute pe youtube la trailerele si filmuletele din MGS4 imi trebuie un ps3. Adevarul e ca dupa ce am jucat de vreo 10 ori God of War 1/2 pe ps2 nu prea pot sa ratez God of War 3, asa ca va cer si eu sfatul in legatura cu minunatia ce urmeaza s-o achizitionez. Care versiune e cea mai recomandata si eventual de unde as putea cumpara un "bundle" cu tot cu MGS4 prin CLUJ?

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Acum cumpara unu de 80 Gb dar daca gasesti la cineva o versiune mai veche adica cea de 60 gb cumpar-o ca pe aceasta versiune poti sa joci si jocuri de ps2.

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    El are deja PS2. La ce ii mai trebuie backward-ul? Ia-ti unul de 80GB. Bundle cu MGS4 nu o sa gasesti din ce stiu eu. Ia jocul de pe forum. Vezi thread-urile sticky din aria de publicitate.

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Cumpara de 80 GB. PS2 deja ai, deci nu iti mai trebuie bacwards compability.
    Vezi in Media Galaxy sau Altex daca au.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    asteapta sf lunii si iti iei ps3 cu 160 gb

  6. #6 SP
    Member maniac360's Avatar
    Ha? ps3 cu 160 gb tre sa apara la sfarsitul lunii? Pai daca-i asa il astept pe ala, numai sa-l aduca si pe meleagurile tarii noastre la timp, adica inainte de sarbatori.
    Legat de compatibilitatea cu ps2, jocurile se vad substantial mai bine?
    In comparatie cu xbox360 e la fel de zgomots?

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    In comparatie cu xbox360 ii la fel de zgomots?
    Nu, in nici un caz. E mult mai silentios.

  8. #8 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Ha? ps3 cu 160 gb tre sa apara la sfarsitul lunii? Pai daca-i asa il astept pe ala, numai sa-l aduca si pe meleagurile tarii noastre la timp, adica inainte de sarbatori.
    Legat de compatibilitatea cu ps2, jocurile se vad substantial mai bine?
    In comparatie cu xbox360 e la fel de zgomots?
    compatibilitate cu jocurile de ps2 nu mai are nicio consola ps3 ,doar daca gasesti pe cineva care vinde una, sunt cele cu hard de 60,card reader si 4 mufe usb intra pe link sa iti faci o idee
    PlayStation 3 - Wikipedia, the free encyclopedia

  9. #9 SP
    Junior Member MaxXximus's Avatar
    iati frate un ps3 de 40, iei un HDD de 320 GB lai instalat si n'ai probleme.

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MaxXximus View Post
    iati frate un ps3 de 40, iei un HDD de 320 GB lai instalat si n'ai probleme.
    unul cu hardul de 80 e la pret ca cel cu hardul de 40.iar cel cu hard de 160 va fii mai scump cu 150-200 ron
    http://gameshop.ro/games.php?game_ID=4641
    http://gameshop.ro/games.php?game_ID=4427
    pretul asta e si la media galaxy sau flamingo

  11. #11 SP
    Junior Member MaxXximus's Avatar
    nu cred k va fi mai scump, probabil cretul la unitatile de 40,80 GB vor scadea... cel putin asa ar fi logic.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MaxXximus View Post
    nu cred k va fi mai scump, probabil cretul la unitatile de 40,80 GB vor scadea... cel putin asa ar fi logic.
    in germania sunt precomenzi la 450 de euro pt cea cu hard de 160 si are jocuri de pe playst network incluse iar cea de 80 e 400 de euro , de aia am spus ca va fii mai scumpa cu 2 milioane
    Foto Handy Navi
    Sony incearca sa faca o oferta cat mai buna europenilor pentru acest sfarsit de an si lanseaza modelul cu hard disk de 160 GB. Pachetul care va fi lansat pe 31 octombrie contine un intreg arsenal de jocuri: Ratchet & Clank: Quest of Booty, Last Guy, Gran Turismo 5: Prologue si Super Stardust HD, precum si cu Dualshock 3. Pachetul va costa 340 de lire sterline adica aproximativ 1700 de lei.

  13. #13 SP
    Junior Member MaxXximus's Avatar
    ciudat. im vazut in reclama la mediamarkt (in germania) azi k consola de 160 gb va costa 500 €, 499 mai exact + LBP
    PS: LBP face diferenta

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MaxXximus View Post
    ciudat. im vazut in reclama la mediamarkt (in germania) azi k consola de 160 gb va costa 500 �, 499 mai exact + LBP
    PS: LBP face diferenta
    se poate si asha unele pe langa ce am scris mai sus tot la 450 euro plus uncharted, da-mi un add pe mess sa mai vb sa nu facem chat aici

  15. #15 SP
    Member maniac360's Avatar
    Daca ps3 cu hdd de 160gb va fi mai scump decat cel de 80gb evident o sa-l iau pe cel de 80gb si o sa-i pun unul mai mare cand o sa am nevoie, desi hmmm mai mult ca sigur nu o sa folosesc la nimic spatiul ala extra (la fel s-o intamplat si cu xbox-u). Alte diferente intre astea 2 versiuni nu vad. Singurul avantaj din punctul meu de vedere pe care l-ar putea avea noua versiune ar fi 1-2 jocuri "bundled" la o diferenta mica de pret.
    Zilele astea o sa dau o fuga pe la Media Galaxy sa vad ce au pe stoc.

    Apropo, multumiri tuturor care mi-au raspuns . Forum si oameni de nota 10.

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Daca ps3 cu hdd de 160 va fi mai scump decat cel de 80gb evident o sa-l iau pe cel de 80 si o sa-i pun unul mai mare cand o sa am nevoie, desi hmmm mai mult ca sigur nu o sa folosesc la nimic spatiul ala extra (la fel s-o intamplat si cu xbox-u). Alte diferente intre astea 2 versiuni nu vad.
    Zilele astea o sa dau o fuga pe la Media Galaxy sa vad ce au pe stoc.

    Apropo, multumiri tuturor care mi-au raspuns . Forum si oameni de nota 10.
    asteapta sf lunii sa vezi cu ce vine pachetul de 160 hard asteapta si tu o saptamana

  17. #17 SP
    Member slabunator's Avatar
    iti sugerez sa astepti versiunea de 80 gb cu un controller dualshock 3 si jocul LBP ( mai devreme sau mai tarziu tot vei vrea jocul ala)... cat despre mgs4 iti spun ca o raritate ,cel putin in cluj..un prieten l-a luat de la diverta din iulius, erau cam 3 exeplare, acum nu mai e nici unul si nici nu mai aduc...mai era intr-un magazin, witi, langa sora dar din pacate s-a desfiintat, in rest, crede-ma , si eu am cautat 2 sapt prin tot clujul si nu l-am gasit., pana la urma am avut noroc cu un amic care mi-i l-a imprumutat...cel mai bine e sa il iei de la robertdinu, il gasesti la sectiunea publicitate, are thread sticky cred

  18. #18 SP
    Member maniac360's Avatar
    @aallex2099
    Mi-ai citit gandurile. De o saptamana tot studiez problema 160gb vs 80gb vs LBP bundle (la shopto.net l-am vazut) si m-am hotarat pt LBP, daca va fi disponibil pe la noi. MGS4, Heavenly Sword, Uncharted le-am comandat deja de pe net si mai astept vreo 2-3 saptamani sa vad daca aduce cineva bundle-ul asta in Cluj. As prefera sa-l iau de aici pt ca-l iau pe firma si scap de tva

  19. #19 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    deci a aparut cel de 160 gb?

  20. #20 SP
    Member maniac360's Avatar
    Prin Cluj inca nu-l are nimeni.
    L-am vazut in stoc pe cateva site-uri din Anglia.
    Unul dintre ele ar fi:
    Search Results - GAME.co.uk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts